Самофалова Ольга, Чудеса Єлизавета, Якушко Тетяна та Нєшева Анастасія, студентки ННІ ФЕМ ім. Олега Балацького – учасники програми ERASMUS+ (навчання в Університеті м. Фоджи, Італія)

Для нас навчання закордоном виявилося не тільки можливістю отримати нові знання з економічних наук, але й чудовою нагодою відкрити для себе іншу культуру та отримати нові враження. Ці півроку, що ми провели в Італії, допомогли кожному розкритися як особистості, виявити приховані здібності та таланти, краще пізнати самого себе.

Навчання було цікавим та захопливим, якщо не брати до уваги те, що воно було організовано лише італійською мовою. Проте деякі викладачі пішли нам на зустріч і спеціально для студентів Erasmus+ створювали презентації, давали пояснення  та дозволяли складати іспит з дисциплін англійською. Ми дійсно раді, що змогли відчути на собі, що таке вища освіта в Європі, отримати знання з тих предметів, які ще не запроваджені в СумДУ.

Також нам пощастило і ми потрапили на Фестиваль науки Університету Фоджи, та мали унікальну можливість відвідати лекцію та поспілкуватися з Нобелівським лауреатом з економіки Майклом Спенсом (Michael Spence).

На щастя, життя студентів складається не тільки з навчання. У вільний час ми мали можливість відвідати курси фотографії, які були організовані справжнім професіоналом своєї справи, людиною, яка входить до п'ятірки найкращих фотографів Італії, Нікола Ловенто (Nicola Loviento). Також безкоштовно відвідувати уроки італійських танців та курси італійської мови, по завершенню яких кожен з нас склав іспит та отримав сертифікат з оцінкою «відмінно».

Протягом семестру ми мали час і на подорожі. Змогли відвідати такі чудові міста Італії як Рим, Сієна, Флоренція, Піза, Болонья, Венеція, Верона, Мілан, а також невеличкі курортні містечка біля моря, які вразили нас своєю красою і неповторністю.

Майбутнім студентам, що бажають взяти участь у грантових програмах ми хочемо побажати впевненості у собі, відкритості для нових вражень та викликів, терпіння та цілеспрямованості! Будьте сміливими і не опускайте руки, якщо із першого разу не все вдається. Студентське життя таке швидкоплинне, тож зумійте насолодитися ним і взяти якнайбільш корисних знань та умінь для своєї майбутньої професії. А навчання в іноземному університеті – один із найкращих шляхів розвитку.