Робота в гуртожитках студмістечка СумДУ спрямована на своєчасне поселення та виселення студентів, забезпечення контролю й порядку в гуртожитках, покращення житлово-побутових умов проживання студентів, організацію дозвілля студентів, котрі проживають у гуртожитках.


Директор студмістечка – Вернидуб Оксана Миколаївна

Заступник директора з АГЧ – Гладілов Віталій В’ячеславович

Завідувач гуртожитку №1 – Тітаренко Вікторія Олександрівна

Завідувач гуртожитку №2 – Шахова Надія Дмитрівна

Завідувач гуртожитку №3 – Бортник Тетяна Павлівна

Завідувач гуртожитку №4 – Мавланова Ольга Василівна

Завідувач гуртожитку №5 – Тицька Надія Іванівна

Завідувач гуртожитку 1-А – Ніколаєнко Аліна  Михайлівна

Завідувач гуртожитку 2-А, 3-А – Мєдвєдєва Ніна Федорівна

Начальник відділу готельного обслуговування – Дудко Оксана Миколаївна

Начальник відділу по роботі зі студентською молоддю в гуртожитках (ВРСМГ) – Кривошеєнко Євгенія Миколаївна

Гуртожитки студмістечка СумДУ мають зручне розташування. Так, гуртожиток №1 знаходиться поряд із навчальними корпусами університету. У ньому проживають усі сімейні студенти, аспіранти та лікарі-інтерни. Студенти-одинаки проживають у гуртожитках №2 та №3, котрі розташовані на мальовничих берегах озера Чеха. Гуртожитки №4 та №5 знаходяться поряд із Медичним інститутом СумдУ біля лісу та річки. Гуртожиток 1-А знаходиться біля спортивної споруди «Манеж» СумДУ. Гуртожитки 2-А, 3-А розташовані в центрі міста.

Гуртожиток-готель – це сучасна 9-поверхова споруда для студентів та гостей міста. У ній представлені комфортабельні двомісні, тримісні та люкс-номери з усіма зручностями. У готелі є велика конференц-зала, працюють ресторан та кафе-бар. У готельному комплексі функціонують сучасний тенісний корт і басейн.

Правом на проживання на сесійний період у гуртожитках СумДУ користуються також студенти заочної та дистанційної форм навчання. Університет радо приймає гостей нашого університету - учасників конференцій, олімпіад, спортивних змагань, ігор КВН тощо. В обов’язковому порядку житло надається й абітурієнтам, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання.

Згідно з «Положенням про студентський гуртожиток» обов’язково забезпечуються житлом студенти-першокурсники, студенти Шосткинського і Конотопського інститутів, а також студенти пільгових категорій. Студенти старших курсів поселяються згідно з рейтингом на поселення.

У гуртожитку діє пропускна система, цілодобово працюють охоронці, співробітники ВРСМГ перебувають у гуртожитку з 8-00 до 23-00. Ці заходи запобігають проникненню сторонніх осіб до гуртожитку.

На початку навчального року у всіх гуртожитках проходять зустрічі студентів із заступниками деканів факультетів по роботі у гуртожитках, з адміністраторами гуртожитків, співробітниками ВРСМГ, головами студрад гуртожитків із метою ознайомлення студентів з їхніми правами та обов'язками, з правилами техніки безпеки, правилами поведінки в гуртожитку та організації змістовного дозвілля студентів у позанавчальний час.

У вересні проводяться вибори студентських рад факультетів та гуртожитків. Щотижня проводяться засідання студентських рад гуртожитків, де розглядаються питання побуту, дозвілля студентів тощо. Систематично проводяться рейди-перевірки санітарного стану кімнат і місць спільного користування, а також дотримання студентами гігієнічних норм. На екран чистоти виставляються оцінки, на основі яких проводиться конкурс на кращу кімнату гуртожитку і кращий гуртожиток.

ВРСМГ тісно співпрацює зі студентським самоврядуванням у гуртожитках. Усі студенти поселяються тільки зі згоди представників студради. Випадки порушень студентами правил проживання в гуртожитку розглядаються в присутності представників студпрофкому, студради гуртожитку та студради студмістечка.

Іноземні студенти, які навчаються в СумДУ, проживають в гуртожитках №3, №4, №5. Усі бажаючі студенти забезпечені кімнатами з комфортними умовами проживання, твердим та м’яким інвентарем. З іноземними громадянами працюють досвідчений психолог та високопрофесійні фахівці, які допомагають адаптуватися до умов проживання в Україні, в гуртожитках зокрема. Враховуючи те, що в гуртожитках СумДУ проживають представники близько 70 національностей, університет популяризує доброзичливе ставлення до людей різних націй та віросповідань, повагу до їх традицій і звичаїв.

Усі бажаючі студенти в 2024-2025 н.р. мають змогу заселитися до гуртожитків без врахування рейтингової системи.

станом на 15.07.2024 р.

Згідно з «Положенням про студентський гуртожиток» обов’язково забезпечуються житлом студенти-першокурсники, студенти Шосткинського і Конотопського інститутів, а також студенти пільгових категорій. Студенти старших курсів поселяються згідно з рейтингом на поселення.

Загальна кількість проживаючих студентів становить 2530 осіб, з них близько 730 студентів - іноземці.

Згідно з положенням від 23 квітня 2010 року про студентське самоврядування в гуртожитках студмістечка Сумського державного університету діє студентська Рада студмістечка. Це самостійна громадська діяльність осіб, які навчаються в СумДУ і проживають у гуртожитках, зі здійснення управління студмістечком, спрямованого на захист прав мешканців та представництво їхніх інтересів. Студентське самоврядування у гуртожитках студмістечка діє на основі принципів добровільності, демократичності, законності та гласності.

Основними завданнями студентського самоврядування гуртожитків є:

 • забезпечення і захист прав та інтересів мешканців гуртожитків;
 • забезпечення виконання мешканцями гуртожитків своїх обов’язків;
 • сприяння створенню необхідних умов для проживання і відпочинку мешканців гуртожитків;
 • організація роботи та координація діяльності студентських рад гуртожитків, старост секцій;
 • сприяння проведенню поселення та виселення студентів із гуртожитків СумДУ;
 • участь у формуванні рейтингу на поселення до гуртожитків.

Вищим навчальним і представницьким органом студентського самоврядування студмістечка є студентська Рада студмістечка.

Напрямки роботи студентської Ради студмістечка:

 • сприяє організації поселення мешканців до гуртожитків: бере участь у складанні рейтингу на поселення та розробленні карти поселення, подає кандидатури до складу комісії з поселення;
 • координує роботу та здійснює організаційне керівництво діяльністю студентських рад гуртожитків студмістечка;
 • готує й подає до адміністрації студмістечка пропозиції щодо ремонтних робіт у гуртожитках;
 • допомагає адміністрації студмістечка у створенні студентських будівельних загонів з проведення ремонтних робіт у гуртожитках;
 • контролює дотримання мешканцями студмістечка правил внутрішнього розпорядку в гуртожитках;
 • спільно зі студентським ректоратом проводить навчання активу студентських рад гуртожитків, вивчає, узагальнює та поширює досвід роботи органів студентського самоврядування в гуртожитках інших навчальних закладів України та світу;
 • організовує роботу з нормативно-правового забезпечення органів студентського самоврядування гуртожитків;
 • сприяє дотриманню належного санітарного стану гуртожитків та прилеглої території;
 • ініціює та спільно з відповідними структурами університету організовує культурно-масову та спортивно-масову роботу серед мешканців студмістечка;
 • представляє інтереси мешканців студмістечка перед адміністрацією університету й у зовнішніх відносинах;
 • систематично організовує зустрічі та «круглі столи» з адміністрацією студмістечка, представниками адміністрації університету тощо.

Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua