В університеті навчається більше 14 тисяч осіб за різними формами навчання на початковому, бакалаврському, магістерському, освітньо-науковому та науковому рівнях за 54 спеціальністю з 22 галузей знань. Здобувають освіту близько 1700 іноземних студентів із майже 50 країн світу.

Сумський державний університет входить до Всесвітнього рейтингу дослідницьких університетів світу THE World University Rankings від Times Higher Education на позиції 1001+. Згідно з University Impact Rankings від Times Higher Education Сумський державний університет – серед ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу. Рейтинг THE кращих дослідницьких університетів світу в галузі інженерії та технологій відзначає Сумський державний університет на позиції 801+.

Згідно з міжнародним рейтингом вищих навчальних закладів QS World University Rankings Сумський державний університет входить до топ-групи 701-750 провідних університетів світу, поділяє при цьому четверту-п’яту позицію серед українських закладів вищої освіти та класифікується як університет з високою дослідницькою продуктивністю. Рейтинг QS також визначив університет на позиції 101-150 серед «молодих» вишів світу, які «стрімко зростають».

Сумський державний університет входить до каталогу кращих дослідницьких університетів світу від Шанхайського рейтингу.

За даними міжнародного рейтингу Webometrics Ranking of World Universities СумДУ посідає 1 місце та uniRank University Ranking – 3 місце серед ЗВО України, а також займає високі позиції у європейському рейтингу U-Multirank, який визначив більшість показників навчальної, позанавчальної, міжнародної та інших сторін діяльності СумДУ такими, що перевищують середньосвітові значення.

Університет є першим з українських ЗВО, що пройшов у 2014 році незалежний зовнішній аудит компанії QS та здобув найвищі оцінки (5 зірок) за кількісним та якісним складом викладачів, задоволеністю студентів якістю навчання, умовами та доступністю навчання, соціальною спрямованістю діяльності та E-learning.

Згідно з міжнародним рейтингом SciMago Institutions Rankings Сумський державний університет посідає 5 місце серед ЗВО України та входить до топ-200 університетів Центральної та Східної Європи.

За версією міжнародного екологічного рейтингу UI GreenMetric Сумський державний університет входить до топ-250 університетів світу. СумДУ став першим українським університетом, який увійшов до цього екологічного рейтингу.

За даними наукометричної бази даних Scopus за кількістю цитувань світовою науковою спільнотою публікацій вчених університету та індексом Гірша – СумДУ серед лідерів науково-освітянського простору України.

За кількістю наукових та наукових-педагогічних працівників, що мають п’ять і більше публікацій у виданнях, які індексуються базами даних Scopus та/або Web of Science Core Collection, один з найвищих показників серед ЗВО України.

За результатами дослідження, що публікує Webometrics, університет посідає 2 місце серед вишів України за цитованістю вчених в Google Scholar; репозитарій наукових робіт СумДУ посідає 1 місце серед ЗВО України та є на 70 позиції в світовій класифікації.

Сумський державний університет має високі позиції за результатами консолідованого рейтингу вітчизняних університетів «Osvita.ua» та входить в трійку університетів України за оцінками якості навчання та в трійку кращих класичних університетів України у загальному заліку, згідно з рейтингом «ТОП-200 Україна».

За кількістю призових місць у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт СумДУ має найвищий показник, а за кількістю призових місць у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін, напрямів підготовки, спеціальностей знаходиться у лідерах серед вишів України.

Університет є підписантом Великої Болонської Хартії Університетів, членом Міжнародної асоціації університетів, Європейської асоціації університетів, Євразійської асоціації університетів, Асоціації економічних університетів Південної та Східної Європи та регіону Чорного моря, Міжнародної обсерваторії IREG з академічних рейтингів та кваліфікацій, Мережі інститутів міжнародної освіти та інших міжнародних організацій.

Сумський державний університет співпрацює з більш ніж 200 партнерами зі США, Великобританії, Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Швеції, Польщі, Литви, Болгарії, Чехії, Словаччини, Румунії, Японії, Південної Кореї, Китаю та інших країн світу.

CумДУ є постійним партнером у спільних проєктах в рамках міжнародних грантових програм Європейського Союзу (BUP, Jean Monnet, Erasmus+, Horizon 2020), Програми розвитку НАТО, Британської Ради, двосторонніх наукових і дослідницьких проєктах, грантах приватних фондів. Університет реалізує більше 250 грантів щорічно. За останні 5 років обсяг дослідницької роботи в рамках міжнародних грантових проєктів збільшився у 20 разів.

Університет активно реалізує довгострокові та короткострокові програми міжнародної академічної мобільності, стажування, зокрема наукові, та практики за кордоном для студентів, аспірантів, науково-педагогічного та адміністративного персоналу з перезарахуванням отриманих результатів.

В університеті працює більше 3 тисяч співробітників, серед яких члени-кореспонденти НАН України, близько 150 докторів наук, професорів, 670 кандидатів наук, доцентів, діють докторантура, аспірантура за 21 спеціальністю, спецради із захисту дисертацій.

За показниками обсягів фінансування як держбюджетних науково-дослідних робіт, так і наукових госпдоговорів і грантів, ефективності використання бюджетних коштів СумДУ має одні з найвищих показників серед університетів України.

Розвинена високотехнологічна бібліотечно-інформаційна система, яка містить понад 3 мільйона примірників на паперових носіях, електронну бібліотеку, що має доступ до найвідоміших електронних інформаційних баз світового інформаційного простору. Бібліотека університет є дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року».

Базою даних Web of Science Core Collection індексуються два наукових журнали видань університету: «Маркетинг і менеджмент інновацій» («Marketing and Management of Innovations») та «Наноматеріали: властивості і застосування» («Nanomaterials: Applications and Properties»). Останній та «Журнал нано- та електронної фізики» («Journal of Nano- and Electronic Physics») також індексуються базою даних Scopus.

На базі університету діють TOEFL-центр, ресурсні та навчальні центри Microsoft, Cisco, PortaOne, Delcam, Netcracker, Siemens, SAS, MindK та інші.

Розвинена наукова інфраструктура, функціонують центри колективного користування оснащені сучасним науковим і технологічним обладнанням, зокрема, створені за відповідним наказом МОН України.

Розвивається 40 видів спорту, працює біля 100 спортивних секцій, спортивні команди вищої ліги та суперліги, понад 100 студентів є рекордсменами та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи, Всесвітніх зимових та літніх універсіад.

До складу української збірної на ХХХ літніх Олімпійських іграх у Лондоні увійшли три студенти і магістранти, а на XXII зимових Олімпійських іграх у Сочі – шість студентів і магістрантів Сумського державного університету. На цих іграх вони здобули три золотих медалі та срібну нагороду з біатлону, бронзову медаль з боксу.

Понад 100 студентів вибороли близько 200 нагород на чемпіонатах і кубках Світу та Європи, Всесвітніх універсіадах та Олімпійських іграх. На Європейських університетських іграх у 2018 р. за кількістю медалей СумДУ посів перше місце серед університетів України.

За підсумками І Всеукраїнської Зимової Універсіади 2019 року СумДУ виборов титул чемпіона, а на Всеукраїнських Літніх універсіадах є лідером у відповідній категорії ЗВО та знаходиться на четвертій позиції серед усіх закладів вищої освіти України.

Найбільша спортивна база серед закладів освіти України: палац студентського спорту - олімпійська база підготовки легкоатлетів України, 2 стадіони, 3 плавальних басейни, 6 ігрових залів, 5 тренажерних залів, 7 ігрових майданчиків, 2 стрілецьких тири, водно- веслувальна і лижна бази, заміський спортивно-оздоровчий центр «Універ».

У 2016 році відбулось приєднання до СумДУ Української академії банківської справи шляхом її реорганізації, а у 2018 році – Сумського державного науково-дослідного інституту мінеральних добрив та пігментів. До складу університету входять навчально-наукові інститути: медичний; фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького; бізнес-технологій «УАБС»; права; Конотопський та Шосткинський інститути; факультети: електроніки та інформаційних технологій, іноземної філології та соціальних комунікацій, технічних систем та енергоефективних технологій; Конотопський політехнічний та індустріально-педагогічний технікуми; Сумський машинобудівний і Шосткинський хіміко-технологічний коледжі, інші структурні підрозділи.

Підготовка бакалаврів та магістрів здійснюється у базовому ЗВО, а також на базі Конотопського та Шосткинського інститутів СумДУ за такими спеціальностями відповідних предметних областей:

 • предметна область «Social Sciences»:
  • соціальні та поведінкові науки (психологія, економіка);
  • соціальна робота;
  • міжнародні економічні відносини;
  • управління та адміністрування (маркетинг, облік і оподаткування; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; фінанси, банківська справа та страхування; менеджмент);
  • публічне управління та адміністрування;
  • право;
  • міжнародне право;
  • журналістика;
  • освіта/педагогіка (середня освіта(фізика), фізична культура і спорт);

 • предметна область «Engineering and Technology»:
  • інформаційні технології (комп’ютерні науки, кібербезпека);
  • електроніка та телекомунікації (телекомунікації та радіотехніка, електроніка);
  • автоматизація  та приладобудування (автоматизація  та комп’ютерно-інтегровані технології;
  • мікро- та наносистемна техніка; метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка);
  • електрична інженерія (електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; енергетичне  машинобудування; теплоенергетика);
  • хімія та біоінженерія (хімія; біомедична інженерія, хімічні технології та інженерія);
  • механічна інженерія (матеріалознавство, прикладна механіка, галузеве машинобудування);

 • предметна область «Life Sciences and Medicine»:
  • охорона здоров’я (громадське здоров’я; медицина; педіатрія; стоматологія; фізична терапія, ерготерапія);

 • предметна область «Natural Sciences»:
  • математика та статистика(прикладна математика);
  • природничі науки (екологія);

 • предметна область «Arts and Humanities»:
  • культура і мистецтво (менеджмент соціокультурної діяльності);
  • гуманітарні науки (філологія);
  • історія та археологія.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Головний корпус, каб. Г-308, 309,
тел./факс: +38 0542 334058,
e-mail: kanc@sumdu.edu.ua

Центральний корпус, каб. Ц-339,
тел.: +38 0542 687774,
+38 050 0527010,
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua