Відгуки про нас

Я вітаю Сумський державний університет з досягненнями, з підвищенням в міжнародних рейтингах. Про CумДУ за кордоном багато хто чув, це університет – відомий у світі.

Юрій Гогоці,
професор Університету Дрекселя (Пенсильванія, США), засновник і директор Інституту наноматеріалів, 2021

Упродовж останнього десятиліття можна говорити про своєрідний «феномен СумДУ». Провінційний університет, навіть без статусу національного, стрімко увірвався в число наукових лідерів і впевнено зміцнює свої позиції. У цьому велика особиста заслуга проректора з наукової роботи СумДУ, професора Анатолія Чорноуса. Важливо й те, що його ініціативи знаходили і знаходять підтримку попереднього й теперішнього ректорів університету. Тому для мене особисто не стало несподіванкою, що університет обігнав за показниками державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності визнані «гранди».

Максим Стріха,
доктор фізико-математичних наук, професор, заступник Міністра освіти і науки України в 2008-10 рр. і в 2014-19 рр., 2021

П’ять років навчання в Сумському державному університеті вважаю одними з найкращих у своєму житті. Факультет ІФСК дав мені велику базу знань та навичок для подальшої професійної реалізації. Уже перше місце роботи, куди я прийшла одразу після завершення навчання, показало, що знання, здобуті в університеті, дійсно потрібні. Звісно, за час роботи я навчилася багато чого нового, але саме основа, закладена в СумДУ, сприяла подальшому професійному розвиткові.

Світлана Халимоненко,
офіцер служби зв’язків із громадськістю оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України, випускниця СумДУ, 2020

Сумський державний університет сьогодні є одним із кращих в сенсі організації систем внутрішнього забезпечення якості. Приємно, що цей заклад належить до числа таких, де створені механізми, що дозволяє послідовно досягати поліпшення різних компонентів забезпечення якості.

Тарас Фініков,
президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, 2018

Сумський державний університет – один із лідерів виконання проєктів Темпус, а тепер і проєктів Еразмус+. Ми бачимо, що тут працює дуже потужна команда реформаторів, і часто наводимо СумДУ як приклад успішної розбудови системи міжнародної співпраці, реформи системи вищої освіти. Найбільші зміни щодо забезпечення якості вищої освіти відбулися саме в СумДУ, оскільки університет розпочав всі ці процеси раніше решти вишів, вивчаючи міжнародний досвід і запроваджуючи певні заходи з покращення системи вищої освіти.

Жанна Таланова,
координатор «Національного Еразмус+ офісу» в Україні, 2018

Щира вдячність ректору та колективу СумДУ за допомогу в підготовці учнів до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. У минулому році значною мірою завдяки зусиллям науковців, викладачів колективу СумДУ Сумська область вперше за всю свою історію за показником середнього бала стала четвертою в Україні. Це фантастичний результат! Ми звернулися до СумДУ в першу чергу тому, що цей заклад вищої освіти в нашому регіоні – установа, яка має найбільш динамічний розвиток протягом останнього десятиріччя. Такого успіху й досвіду в організації вищої освіти в Україні, організації ефективності підготовки людини до життя, оволодіння тими професіями, які дає сьогодні СумДУ – таких прикладів не так легко й знайти в нашому регіоні.

Олександр Сидоренко,
директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, 2018

Я висловлюю вам щиру вдячність за ті умови, які ви надаєте для навчання й проживання іноземних студентів. Вони дійсно знаходяться у безпеці, і ми сьогодні побачили це на власні очі.

Екрем Калан,
Радник з питань освіти Посольства Республіки Туреччина в Україні, 2018

Надзвичайно приємні враження залишились після відвідин Сумського державного університету та особливо медичного інституту СумДУ. Це дійсно найвищого рівня вищий навчальний заклад, і динаміка позитивних змін, які тут відбуваються, вражає. СумДУ — ви супер!

Олена Шаповалова,
директор Державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти», 2018

За останні роки Сумський державний університет пройшов спочатку в лідерську групу – в першу десятку серед 160 університетів. Але справжній прорив відбувся 2017 року: два останні конкурси, які відбулися в МОН, завершилися для науковців СумДУ перемогою: це перше місце у конкурсі проєктів конкурс молодих вчених та першість за підсумками конкурсу студентських наукових робіт.

Михайло Ільченко,
Голова Президії ради проректорів з наукової роботи та директорів наукових установ МОН України,
проректор з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», 2017

Контакти для екстреного зв'язку