Оксана Опарій, студентка факультету електроніки та інформаційних технологій – учасниця програми літнього працевлаштування «ZAV»

Всім привіт! Хочу розповісти про свою участь у програмі ZAV. Влітку 2013–го року мені випала можливість позбирати чорницю на полі. Фірма “RupkeGbR” має дуже хороші умови для своїх робітників, яка знаходиться в селі Гросхойслінген в Нижній Саксонії. В середньому за сезон працювали 6-7 годин на день з оплатою 7Є за годину. Погода була хороша, тому дощовик та чобітки одягали дуже рідко. Але взагалі погода в Німеччині дуже мінлива. Для того, щоб оплата була сталою треба виконувати норму (збирати певну кількість кілограмів ягід за годину в залежності від сорту). Під кінець сезону був час і на подорожі. Відвідали такі міста, як: Бремен, Ганновер, Бремерхафен, Гамбург, Вальсроде, Ферден, Ретем. Дуже сподобалося блукати вуличками та знаходити цікаві визначні пам’ятки. Вдалося спробувати різноманітні національні страви, а також купити подаруночки додому. Встигли потанцювати й на студентських музичних фестивалях та потрапили на святкування дня села. Під час всієї поїздки з нами траплялося багато пригод. Зокрема, під час того, як ми їздили на велосипедах та автостопом. Я знайшла багато друзів з різних країн, а саме з Румунії, Польщі, Росії, України, Білорусії, Македонії. Вечорами в нашому гуртожитку було дуже весело. В кінці сезону господар влаштовує для всіх робітників вечірку “Fritzparty”. Жива музика, танці, купа їжі та спілкування. Загалом хочу сказати, що не втрачайте можливість цікаво та продуктивно провести своє студентське літо в Німеччині!