Ольга Шуліма, аспірантка факультету електроніки та інформаційних технологій – учасниця грантової програми ЄС «Еразмус Мундус»

Я пройшла 10ти-місячне стажування в аспірантурі університету м. Мальме в Швеції. Уряд Швеції і самі шведи дуже лояльні до іноземних громадян, тому, вважаю, це вплинуло на організацію навчального процесу в університеті.

Перед початком навчального року для всіх іноземних студентів та аспірантів з програми Еразмус Мундус організовується 2-х тижневий вступний курс, де вивчається шведська мова, проводяться лекції про Швецію, що собою являють шведи, як побудований навчальний процес. Це допомогає подолати культурний бар’єр, якщо такий є. Також, проводять екскурсії та знайомлять з основними пам’ятками.

В університеті активно діє організація Erasmus Student Network, що влаштовує безліч заходів і об’єднує студентів з усіх країн.

Навчання в університеті ведеться, як шведською, так і англійською мовами. При чому самі шведи володіють англійською досконало і без проблем спілкуються на ній з іноземними громадянами. Викладачі дуже дружні зі студентами і часто організовують спільні походи в кафе, у боулінг і т.д.

Так як, в Швеції навчання ведеться по Болонскому процесу, то в університеті організовано багато місць для самонавчання, тому цінується командна робота, групи студентів можуть збиратися разом в таких місцях і комфортно себе відчувати.

Також, хотілося б додати, що самі шведи прагнуть жити в гармонії з навколишнім середовищем. Тому у них зелені міста, всюди чисто і у всьому вітається енергоефективність. Вони, навіть, закуповують сміття в сусідніх країнах, тому що свого не вистачає для виробництва біогазу.

Я не можу судити, як це навчатися за програмою Еразмус Мундус в інших країнах, але в Швеції це дуже приємно і легко.