Тривалість: 2 роки
Бюджет: 715 000 Євро
Координатор: Університет Марії Кюрі-Склодовської (Польща)
Офіційний сайт проекту: http://inarm.tempus.umcs.pl/
Учасники консорціуму:
- Університет Кобленц-Ландау (Німеччина);
- Університет Лінк Кампус (Італія);
- Технічний університет м.Кошице (Словаччина);
- World University Service (Австрія).
- Московський державний університет, Московський державний гуманітарний університет, Кубанський державний університет, Самарський державний технічний університет, Державний університет менеджменту, Технологічний університет м. Нижній Новгород, Відділ працевлаштування Самарської області, Асоціація випускників університетів краснодарського регіону, Міністерство освіти, Московський центр зайнятості (Російська федерація).
- Сумський державний університет, Національний гірничий університет, Хмельницький національний університет, Спілка підприємців Хмельницької області, Львівський національний університет, Лабораторія ідей ЛНУ, Київський національний університет ім. Шевченка, Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору, МОМС України (Україна).
- Державний інженерний університет Вірменії, Філія державного політичного університету м. Ванадзор, Вірменський слов’янський державний університет; Республіканська спілка працедавців, Національний центр забезпечення якості світи, Національний центр забезпечення якості освіти, Міністерство освіти і науки Вірменії (Вірменія).
Загальна мета проекту – сприяння розвитку української вищої освіти шляхом її наближення до реальних потреб економічногота соціального розвитку країн.
Спеціальні цілі:
- організація спільної діяльності університетів та підприємств щодо визначення кваліфікаційних вимог до дипломованого бакалавра та магістра за напрямами підготовки «інформатика» та «менеджмент»;
- покращення функціонування національних методичних комісій, відповідальних за національні стандарти з інформатики та менеджменту на базі досвіду ЄС та Болонських принципів;
- введення нових національних стандартів в країнах-учасниках за вищезазначеними напрямами.
Предмет проекту - впровадження ідей кваліфікаційних рамок у галузі інформатики та менеджменту в східно-європейських країнах з метою поліпшення освітніх стандартів на основі даних, зібраних від найбільш важливих потенційних роботодавців; нових європейських підходів до кваліфікаційних рамок та програми TUNING.
Під час проекту дані про реальні потреби економік трьох країн будуть зібрані і проаналізовані. Кваліфікаційні вимоги до випускників в галузі інформатики та менеджменту (на рівні бакалавра та магістра) будуть сформовані в спеціальному документі: «Основні принципи (директиви) щодо кваліфікаційних рамок у галузі інформатики та менеджменту». Загальні рекомендації будуть адаптовані до національних умов, і національні кваліфікаційні вимоги будуть розглянуті і схвалені відповідними національними науково-методичними комісіями, відповідальними за підготовку національних стандартів. Нові стандарти будуть підготовлені на основі Національних кваліфікаційних вимог.
Заплановане підвищення кваліфікації співробітників університетів і міністерств, задіяних в процесі визначення національних стандартів.
Викладачі, які пройшли підготовку в університетах ЄС, підготують спеціальні курси, присвячені питанням кваліфікаційних рамок, за допомогою яких розповсюдять отримані знання серед своїх колег.
Заплановані етапи проекту:
- покращення освітніх стандартів за рахунок використання даних, отриманих від роботодавців
- нові європейські підходи до кваліфікаційних рамок та програми підвищення кваліфікації.
Project introduction. Proceedings of the kick-off meeting. Brochure 1