Тривалість: 3 роки.

Координатор: Університет Пассау (Німеччина)

Учасники від України:

  • Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  • Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
  • Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
  • Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
  • Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
  • Сумський державний університет
  • Українська прес-група
  • Академія української преси

Загальна мета проекту – сприяння зближенню вищої освіти України та ЄС шляхом втілення, адаптації та тестування в українських університетах досвіду держав ЄС у діяльності, пов’язаній зі створенням та розвитком системи вищої освіти, спрямованої на підготовку спеціалістів галузі «Журналістика та інформація» спеціальності «Журналістика».

Головне завдання проекту – широке використання технологій Європейської вищої освіти у сфері соціальних комунікацій і професійного розвитку викладачів, створення науково-обґрунтованих інтернаціональних навчальних програм з підготовки журналістів.

Спеціальні цілі проекту: оцінка навчальних програм у країнах партнерах, створення атласів засобів масової інформації, проведення міжнародних науково-методичних конференцій.

Для досягнення мети заходи в межах проекту поділені на три етапи:

перший – затвердження міжнародної навчальної програми. На цьому етапі передбачається: провести оцінку навчальних програм підготовки магістрів спеціальності «Журналістика» у навчальних закладах країн-партнерів; зробити порівняльний аналіз засобів масової інформації і скласти атлас ЗМІ; проведення міжнародної науково-методичної конференції; видання матеріалів конференції;

другий – поєднання теорії і практики. На цьому етапі передбачається: стажування викладачів університетів-партнерів у Пассау; створення в університетах-партнерах мережевих крос-медіальних станцій; випрацювання спільних навчальних програм циклу дисциплін вільного вибору студентів; проведення семінарів за участю практикуючих журналістів;  обмін студентами; відвідання медіа центрів у Берліні та Брюселі;

третій етап – створення мережі «університет–засоби масової інформації». На цьому етапі передбачається: корегування підготовки магістрів спеціальності «Журналістика» до вимог засобів масової інформації; випрацювання моделі інтеграції студентів у професію; професійна робота студентів у ЗМІ на громадських засадах; проведення спільних наукових досліджень.

Заплановані результати проекту:

  • створення навчальних планів, мережевих крос-медіальних станцій;
  • професійна робота студентів із урахуванням тісної співпраці з редакціями засобів масової інформації.
Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua