Скористайтесь можливістю отримати грант або стипендію на навчання та стажування за кордоном!

З переліком стипендіальних програм, які користуються найбільшим попитом серед наших студентів, аспірантів і викладачів, можна ознайомитись нижче:

12-тижневе дослідницьке стажування у Канаді під керівництвом викладачів університетів з різних наукових дисциплін.

Категорії учасників: студенти 3-го курсу (для медичних спеціальностей – 5 курс)

Дисципліни: інженерні, технічні і математичні, гуманітарні і соціальних науки.

Фінансове забезпечення: стипендія, що покриває трансфер, житло, медичне страхування, відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку.

Документи для подачі: он-лайн анкета, СV з описом наукових інтересів, рекомендаційний лист від наукового керівника, виписка з оцінками англійською мовою.

Дедлайн: середина вересня кожного року.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

СумДУ є активним учасником грантової програми ЄС Еразмус +, зокрема за напрямом КА1 – навчальна мобільність. Програма передбачає співпрацю з європейськими університетами задля взаємного обміну студентами, аспірантами, викладачами та співробітниками ВНЗ. Навчання або викладання можливе у різних галузях знань. Тривалість мобільності: для студентів та аспірантів – від 3 до 12 місяців, для викладачів та співробітників ВНЗ – від 5 днів до 2 місяців. Розмір стипендії залежить від країни, до якої вирушаєш на навчання або стажування.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

Програма передбачає навчання в Сполучених Штатах протягом одного семестру без отримання ступеня за будь-якими спеціальностями, а також участь у громадській роботі, семінарах з професійного розвитку та різноманітних культурних подіях.

Фінансове забезпечення: покриваються витрати на проїзд учасників програми до/зі США, навчання в американському університеті, проживання й харчування, медичне страхування, необхідні підручники та надається щомісячна стипендія.

Конкурс оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • Анкета;
 • Копія першої сторінки закордонного паспорту;
 • Два рекомендаційних листи з перекладом на англійську мову;
 • Завірені копія та переклад залікової книжки чи витягу із залікової книжки;
 • Офіційна довідка з місця навчання студента;
 • Переклад атестату про повну середню освіту (для студентів першого курсу навчання);
 • Сертифікат TOEFL (бажано надати);
 • Додаткові документи: сертифікати, грамоти тощо (за наявності).

Анкета та інші документи завантажуються онлайн.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

За стипендіальною програмою ім. Фулбрайта щорічно оголошуються конкурси для студентів, аспірантів, викладачів та молодих дослідників на навчання та проведення досліджень в університетах США.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія, медичне страхування, квиток в обидва боки, оплата навчання в університеті (для студентів).

Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта певний пакет документів (залежить від виду стипендії).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися наступним за посиланням >>

Стипендії DAAD пропонують різноманітні можливості навчання, стажування, проведення досліджень та підвищення кваліфікації на базі ВНЗ або науково-дослідницьких установ Німеччини. Для студентів також пропонуються стипендії на участь у літніх курсах німецької мови та навчальні поїздки до Німеччини.

Фінансове забезпечення залежить від категорії учасника та тривалості програми.

Конкурси на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно заповнити онлайн-заявку та подати до Інформаційного центру DAAD у Києві певний пакет документів (перелік залежить від програми).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Програма підтримує мобільність студентів, аспірантів, викладачів та науковців на навчання та стажування у ВНЗ та наукових установах Словацької Республіки.

Тривалість мобільності: для студентів – 1-2 семестри; для аспірантів та викладачів – від 1 до 10 місяців.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія (сума залежить від категорії учасника).

Кінцевий термін подання документів на участь: 30 квітня та 31 жовтня щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн- заявку та завантажити необхідні документи. Оригінали певних документів необхідно надати до SAIA в Братиславі. Перелік документів на участь залежить від категорії учасника.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Китайський уряд запровадив ряд програм для надання стипендій студентам, аспірантам, викладачам і науковцям на навчання та проведення досліджень в китайських ВНЗ.

279 китайських університетів пропонують широкий спектр академічних програм в галузях економіки, медицини, комп’ютерних наук, історії, літератури, філософії та ін.

Пропонуються як повні, так і часткові стипендії, розмір стипендії залежить від категорії учасника. Конкурс оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати онлайн заявку з необхідними документами та надіслати пакет документів до приймаючого ВНЗ.  Перелік документів залежить від категорії учасника та виду програми.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Програма стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine» пропонує студентам та молодим випускникам можливість пройти стажування в провідних німецьких компаніях строком від трьох до п'яти місяців за наступними напрямками підготовки: економіка, фінанси, інженерія, IT/ телекомунікації та журналістика.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія (550 €), а також додатково покриваються витрати на медичне страхування та проживання.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн- заявку та завантажити наступні документи (англійською або німецькою мовами):

 • CV;
 • мотиваційний лист;
 • перелік оцінок;
 • додаткові документи (сертифікати, дипломи тощо);

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

Студенти випускних курсів, аспіранти та науковці можуть подавати заявки для участі в програмі ‘Visby”, яка передбачає отримання диплома магістра або проведення досліджень терміном до 6 – 12 місяців (залежно від статусу науковця).

Необхідні документи: мотиваційний лист, рекомендаційний лист, CV, диплом чи транскрипт оцінок, закордонний паспорт, орієнтовний план дослідницької роботи, список публікацій (за наявності).

Фінансове забезпечення: стипендія покриває усі витрати (9 000-15 000 SEK/ місяць, в залежності від ступеню науковця).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням>>

Навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Мета Програми: презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами зі Східної Європи та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована на студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей.

Категорії учасників: студенти з 2-го курсу віком від 18 до 21 року.

Тривалість візиту: дo 12 днів.

Фінансове забезпечення: помешкання в хостелі в місті програми перебування, триразове харчування, часткове повернення коштів на проїзд, допомога в отриманні безкоштовної візи на період участі в STP.

Необхідні документи: он-лайн заявка, закордонний паспорт, виписка оцінок за останні 2 семестри, рекомендаційний лист.

Дедлайн: січень, червень кожного року.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Баварський академічний центр для країн Східної, Центральної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) пропонує студентам стипендії на участь у мовних курсах в Німеччині.

Тривалість програми – 2-3 тижні.

Фінансове забезпечення: покриваються витрати на навчання, проживання та харчування.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Стипендії ім. Ернста Маха надають можливість студентам, аспірантам та науковцям пройти навчання (1-2 семестри) або стажування (1-9 місяців) на базі ВНЗ Австрії за різноманітними напрямками підготовки.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія 1050 EUR – 1150 EUR (залежить від категорії учасника) та відшкодовуються транспортні витрати (до 1000 EUR).

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням
для студентів >>
для аспірантів та науковців >>

Стипендії Вишеградського фонду підтримують навчання в магістратурі або аспірантурі в країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччині.

Термін навчання: магістратура – до 4 семестрів, аспірантура – 1-2 семестри.

Фінансове забезпечення:

 • 2300 євро/на семестр для стипендіата + 1500 євро/на семестр для приймаючої установи;
 • можливість отримання тревел-гранту.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Професіоналам і людям з країн, що розвиваються, пропонуються унікальні навчальні курси в різних центрах передового досвіду в Індії для розширення їх професійних навичок і можливостей, а також для підготовки їх до життя у більш глобалізованому світі. Програма повністю спонсорується урядом Індії. У 47 спеціально створених учбових закладах проводиться 280 короткострокових, середньострокових і довгострокових курсів протягом року, з таких спеціальностей: облік, аудит, банківська справа, фінанси, IT, телекомунікації, англійська мова, управління, захист зовнішнього середовища, а також технічні і спеціальні курси.

Вік кандидата повинен бути від 25 до 45 років. Обов’язкове знання англійскої мови та п'ятирічний досвід роботи.

Фінансове забезпечення: уряд Індії повністю покриває витрати на міжнародні або внутрішні авіаперельоти, проживання, а також вартість навчанні в інституті.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Mevlana Exchange Programme – це програма обміну для студентів та викладачів між закладами вищої освіти Туреччини та університетами інших країн. Студенти мають можливість навчатися за кордоном протягом 1-2 семестрів, викладачі – проводити лекції у термін від 1 тижня до 3 місяців.

Учасники програми мобільності отримують стипендії, яка визначається Виконавчою службою Ради вищої освіти Туреччини.

Детальна інформація про програму тут

Університети-партнери, з якими СумДУ реалізовує програму Mevlana Exchange Programme:

Yildiz Technical University
Eskisehir Technical University
Manisa Celal Bayar University

В рамках Угоди про співпрацю в галузі освіти та науки між Урядом Латвії та Україною українським студентам, аспірантам і викладачам пропонуються стипендії на навчання, проведення досліджень, викладання та участь у літніх школах у провідних ЗВО Латвії.

Категорія учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.
Тривалість мобільності: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.
Фінансове забезпечення: залежить від категорії учасника.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.

Детальна інформація за посиланням:

За консультацією щодо участі у програмах звертайтесь до групи міжнародної академічної мобільності ВМЗ
(Бібліотечно-інформаційний центр, каб. БІЦ-410, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 687-784).Якщо бажаєте отримувати новини щодо інших можливостей академічної мобільності напишіть нам Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., і ми долучимо Вас до розсилки.

Також приєднуйтесь до нас у соцмережах:

Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua