Студентка факультету ІФСК – про навчання у німецькому University of Bamberg у рамках програми Erasmus+

Студентські роки певно можна назвати найкращими роками. Ми молоді, енергійні, натхненні, увесь світ лежить перед нами, головне — вміти використовувати ці можливості. І саме бажання спробувати себе у ролі студентки німецького ВУЗу надихнуло мене взяти участь у програмі академічної мобільності ERASMUS+. Відразу можу сказати, я не шкодую про це ні краплі. Уже два місяці, як я у Німеччині, і це нереально круто!!! Та все по порядку .

Про програму я дізналася від своєї колишньої викладачки німецької мови Єгорової Олесі Іванівни, за що я їй безмежно вдячна. Не довго думаючи, вирішила спробувати, стовідсоткової гарантії не було, що все пройде успішно, але, як говорять, відкривають тому, хто стукає. Швиденько зібрала документи, які від мене вимагались: диплом, мовний сертифікат, мотиваційний лист, рекомендація, віддала в університет і чекала, що ж далі. Справжнім челленджем для мене став мотиваційний лист, це було вперше, що мені треба було його писати, а тому довелось багато консультуватись і гарно над ним попрацювати, тому що він є одним із ключових факторів, візьмуть вас чи ні.

Після цього була співбесіда в скайпі, на якій перевірялась мовна компетентність і впрнципі для того, щоб ближче познайомитися з кандидатами, все пройшло дуже добре, просто, на позитивних емоціях. І вже наступного дня я отримала відповідь, що мене взяли в програму.

Що стосується СумДу та оформлення візи, то там взагалі ніяких проблем не було. Усі викладачі з розумінням поставилися до того, що треба закрити достроково сесію, тому жодних питань не виникло. З візою було також просто, головне відразу ретельно перевірити пакет документів, щоб прискорити процес у посольстві. Національна віза була готова вже через 3 дні після подачі документів.

Хто зі мною знайомий, той знає, що моє серце у німецькомовній країні, тому я безмежно щаслива, що зараз тут. Університет Otto-Friedrich-Universität Bamberg знаходиться у невеликому місті Бамберг, який повністю знаходиться під охороною ЮНЕСКО, дуже атмосферний, з вузькими вуличками та живописними пейзажами є одним із найпопулярніших туристичних міст Німеччини. Сам університет Також гарний, викладачі справді професіонали своєї справи, завжди з розумінням ставляться до іноземних студентів, що є великим плюсом. На даний момент не можу сказати, що навчання дуже складне, але що важливо , треба вміти правильно розділяти час, бо інколи буває лише одна лекція в день, але все одно нічого не встигаєш зробити. Чіткого розкладу не було, всі предмети, які хочу вивчати, я обирала сама!

Питання стипендії … що ж, тут усе залежить від людини . Можу сказати одне, половина стипендії йде на оплату житла та різного роду податки, тому що тут це питання є дуже важливим. Та у будь-якому випадку, я дуже раджу брати свої додаткові кошти, щоб впевненіше себе почувати. Різне трапляється.

Я із стовідсотковою впевненість раджу всім студентам , які ще у роздумах, спробувати себе у цій справі!!! Це досвід, який завжди буде у нагоді, тим паче для різного роду мотиваційних листів та автобіографії. Перед вами відкриються можливості познайомитися з іншими культурами, людьми, відвідати масу крутих івентів, пірнути у справжнє студентське життя на фестах, а головне — подорожувати.

Я намагаюсь кожні вихідні кудись їздити, як от Італія, чи Берлін, Австрія і тд відвідувати виставки, ходити в гори в Австрії, слухати лекції у німецькому парламенті в Берліні, дивитися на замки нереальної краси у Потсдамі та Прін ам Кімзее, милуватися природою на озері Комо в Італії та величним собором Дуомо у Мілані, їздити на термальні джерела у Бад Штаффельштайн та прогулюватися вулицями Зальцбурга … це все реально. Ви відчуєте смак життя

Тому, хто там ще думає так чи ні, краще все ж таки так?