Карантин за кордоном

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

По всій території Австрії діє правило 3G – довідка про одужання (з перекладом на англійську чи німецьку мову), АБО повна вакцинація, АБО тест на коронавірус. В деяких Федеральних Землях – а саме у Відні – для відвідування закладів гастрономії та  культурних закладів застосовується правило 2 G – довідка про одужання (з перекладом на англійську чи німецьку мову), АБО повна вакцинація.

ПРОСИМО ВРАХУВАТИ, що визнані вакцини для в’їзду в країну:  Sinopharm / BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac-CoronaVac vaccine – слугують лише для в’їзду до Австрії та не визнаються на національному рівні, як такі, що надають право відвідувати громадські місця.

До уваги власників автотранспорту на українській реєстрації!

Громадяни України, що отримали в Австрії статус тимчасового захисту, мають право користуватися своїм транспортним засобом з українською реєстрацією на території Австрії протягом року без обов’язкової перереєстрації.

Більше інформації за посиланням:

https://www.bmk.gv.at/…/kfgesetz/erlaesse/ukraine.html

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Подорожі з України до Королівства Бельгія дозволені незалежно від мети поїздки за умови наявності сертифікату, що визнається країнами ЄС та Шенгенської Угоди, про повний курс вакцинації від COVID-19, здійснений вакцинами, визнаними за рішенням Європейської Комісії. Окрім сертифікату про вакцинацію, під час реєстрації пасажира на літак до Бельгії, вимагається наявність негативного ПЦР-тесту або Швидкого тесту на антиген, зробленого не більше як за 72 години або, відповідно, за 48 годин до моменту запланованого перетину бельгійського кордону.

Перелік вакцин від КОВІД, що пройшли необхідне тестування, довели свою ефективність та визнані Європейською Комісією, можна перевірити за посиланням Safe COVID-19 vaccines for Europeans | European Commission (europa.eu)     (англійською мовою).

У разі відсутності сертифікату про повну вакцинацію, слід мати негативний PLR тест (зроблений не більше ніж за 72 години на момент перетину бельгійського кордону).

Вам слід мати при собі :

 • чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (строк дії якого має перевищувати дату вашого запланованого виїзду з Бельгії на 6 місяців;
 • документальне підтвердження мети вашої поїздки (картку резидента країни Євросоюзу або посвідку на проживання, резервування готелю, запрошення бізнес-партнеру, і т.ін.);
 • підтвердження вашої фінансової спроможності;
 • зворотній квиток (на літак, потяг, у разі туристичної, приватної, ділової короткострокових поїздок);
 • поліс медичного страхування, який визнається на території країн Євросоюзу.

Крім того:

 1. Ви маєте заздалегідь заповнити форму Passenger Locator Form (PLF) . Її можна заповнювати починаючі за 6 місяців до дати запланованого візиту до Бельгії (навіть за годину до вильоту літака):
 • коли ви подорожуєте до Бельгії авіаційним або морським транспортом;
 • коли ви подорожуєте до Бельгії наземними видами транспорту (потяг, автобус, автомобіль і т.ін)  з країни, яка знаходиться поза межами країн Євросоюзу або Шенгенської Угоди;

Цю форму можна знайти англійською мовою за посиланням https://www.info-coronavirus.be/en/plf/

Після коректного її заповнення вам буде надіслано відповідний QR-код на адресу електронної пошти, зазначеної під час заповнення форми. У роздрукованому вигляді аркуш з QR-кодом також є прийнятним для пред’явлення за місцем вимоги.

Зазначена форма має бути заповнена кожною особою, віком від 12 років. Відомості про дітей до 12 років вносяться у PLF-форму батьків або належним чином уповноважених супроводжуючих осіб.

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ 

Носіння захисних масок для осіб старших 12 років є рекомендованим у громадських місцях, де неможливо зберігати соціальну дистанцію у 1.5.м

Після прибуття на територію Бельгії, є можливим вакцинація та проходження PCR-тесту на COVID-19.  Тест можливо пройти одразу після прибуття, в аеропортах Бельгії.

Готелі працюють. Бари, ресторани, кафе – відкриті для відвідувачів за умови дотримання ними санітарно-епідеміологічних норм. Обслуговування у приміщенні закладу відбувається за умови наявності сертифікату про повний курс вакцинації, наявність якого, як правило, можуть попросити підтвердити. 

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ 

Гранти НАТО для реалізації проєктів у рамках Програми «Наука заради миру і безпеки» 

Апліканти: навчальні заклади, неурядові організації.

Пріорітетні напрями фінансування: охорона навколишнього середовища, також попередження та протидія терористичних загроз, інших загроз безпеці та викликів, серед яких є протидія екологічному та комп’ютерному тероризму, безпека продуктів харчування тощо.

Кінцевий термін подання заявки – щорічно (дедлайни відсутні).

Особливі умови: проєктна пропозиція на виділення гранту в рамках Програми має обов’язково містити потенційних країн-партнерів (обов’язково принаймні одну державу-члена) по реалізації проєкту, орієнтовний термін його виконання та необхідну суму на реалізацію (в тому числі очікувані дотації з боку НАТО), а також відповідати пріоритетам НАТО.

Детальніше про проєкт – https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/ukraine-nato/nato-projects

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

З 28 лютого 2022 року пункти пропуску через держаний кордон та пункти контролю між Україною та Республікою Білорусь закриті на виїзд з України відповідно до розпорядження КМУ №188-р “Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон і пункти контролю” від 26.02.2022 р.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Громадянам України необхідна британська віза для в’їзду до Великої Британії. Уряд ВБ надає можливість оформлювати візи українцям за спрощеною процедурою. Необхідна інформація оновлюється на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/support–for–family–members–of–british–nationals–in–ukraine–and–ukrainian–nationals–in–ukraine–and–the–uk#full–publication–update–history

Візи оформлюються за такими напрямками:

– членам родин громадян Великої Британії, членам родин громадян України, які мають зокрема дозвіл на постійне проживання у Великій Британії Ukraine family scheme

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-ukraine-family-scheme-visa 

– спонсорська віза Local sponsorship scheme for Ukraine

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-visa-under-the-ukraine-sponsorship-scheme

Для цієї візи створено реєстр організацій/приватних осіб, які пропонують свою допомогу у розміщенні українців у ВБ.

https://www.gov.uk/government/news/homes-for-ukraine-scheme-launches

За цими процедурами оформлюються візи на термін до 3-х років з правом проживання, працевлаштування, навчання у ВБ та доступом до державних сервісів;

З 18 березня ц.р. подорожуючі до Англії звільняються від вимоги проходження тестів на COVID-19, самоізоляції по прибуттю, а також заповнення онлайн форми контактних даних passenger locator form.

Офіційна інформація розміщена на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/travel–to–england–from–another–country–during–coronavirus–covid-19 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

З 18 березня ц.р. подорожуючі до Англії звільняються від вимоги проходження тестів на COVID-19, самоізоляції по прибуттю, а також заповнення онлайн форми контактних даних passenger locator form.

Інформація щодо прийнятного статусу вакцинації та вимог щодо в’їзду в Англію оновлюється на цих урядових сайтах:

https://www.gov.uk/guidance/travel–to–england–from–another–country–during–coronavirus–covid-19

https://www.gov.uk/guidance/countries–with–approved–covid-19-vaccination–programmes–and–proof–of–vaccination

Прийнятним статусом вакцинації в Англію визнається вакцинація повним курсом вакцин Oxford/AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Moderna, Janssen, Sinovac–CoronaVac, Sinopharm Beijing, Covaxin або Novavax (Nuvaxovid та Covovax).

З 11 жовтня 2021 року сертифікати про вакцинацію видані в Україні визнаються у Великій Британії.

Правила в’їзду до Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

Отримати актуальну інформацію щодо діючих карантинних обмежень на місцевому рівні можливо на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/find–coronavirus–local–restrictions

Правила для подорожуючих з Англії, Північної Ірландії, Шотландії, Уельсу є за цими лінками: rules for international travel from EnglandNorthern IrelandScotland and Wales.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Можливий за певних умов.

Дозволено в’їзд:

громадянам України та власникам посвідки на проживання в Україні на зазначених нижче умовах:

– подорожувати необхідно безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни.

Громадянин будь-якої іноземної країни, який подорожує з будь-якої країни, будь-яким маршрутом (   повітряним,   наземним і  морем) може в’їхати до Грузії за таких умов:

Вакциновані подорожуючі мають представити:

документ, що підтверджує проведення повного курсу (дві дози, одна доза у випадку Johnson & Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19;

Невакциновані подорожуючі мають представити:

Сертифікат негативного результату ПЛР-дослідження, зроблений протягом останніх 72 годин перед поїздкою до Грузії.

Сертифікат про негативний результат ПЛР-дослідження має бути представлений грузинською, англійською або російською мовами.

Будь-яка особа віком до 10 років (незалежно від громадянства) звільняється від обов’язку подавати негативний результат ПЛР-дослідження, пройденого протягом останніх 72 годин до візиту до Грузії.

З 01.12.2021 громадяни України (з огляду на те, що Україна є країною-членом системи «EU Digital COVID Certificate») мають змогу в’їжджати на територію Грузії, пред’явивши друковані або цифрові документи, що підтверджують повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19.

Всі особи, які перебували у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Республіці Зімбабве, Республіці Намібія, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні (Свазіленд), Республіці Мозамбік, Республіці Малаві протягом останніх 14 днів, будуть поміщені в обов’язковий карантин на 14 днів після в’їзду.

Після закінчення 14 днів ізоляції/карантину особа має пройти ПЛР-тестування.

Іноземні громадяни повинні самостійно покривати витрати на ізоляцію/карантин і ПЛР-тестування. 

Поради подорожуючим:

– Чи можна в’їхати в Грузію за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? Так. Між Україною і Грузією досягнуто домовленості про взаємне визнання документів імунізації від COVID-19. Таким чином, громадянам України, вакцинованим проти COVID-19, під час подорожі в Грузію повітряним транспортом необхідно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, що підтверджує повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19 у прикордонних пунктах пропуску

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка? В Грузію можна в’їхати  на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в будь-якій лабораторії.

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? Ні

– Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? При перетині кордону Грузії з негативним результатом ПЛР-тесту, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію на 3-й день перебування необхідно обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок. Вакциновані особи звільняються від вимоги проходження ПЛР-тестування на 3-й день перебування. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Громадяни України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Станом на сьогодні в’їзд до Данії дозволено особам з:

 • Біометричними паспортами громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК)  на умовах безвізового режиму на 90 днів, які можуть за необхідності бути продовжені ще на 90 днів.
 • ПГУВК старого зразка (не біометричними). При цьому необхідно отримати так звану гостьову візу.

Довідково: поліція Данії здійснює видачу екстрених віз такій категорії громадянам України під час їх в‘їзду до Данії (на кордоні).

Як правило, екстрена віза видається відразу після в’їзду до Данії. Водночас через значну кількість звернень, час обробки інформації компетентними органами суттєво збільшився.  У цьому зв’язку громадянину буде запропоновано здати свій паспорт до поліції відповідно до Закону Данії про іноземців. Візу буде надано через декілька днів.

Посольство просить громадян фотографувати (або мати копію) свій паспортний документ перед тим, як здати його до поліції. Офіцер поліції повідомить громадянина, щоб він звернувся в узгоджений час до конкретного відділення поліції, де буде видана екстрена віза. До видачі візи громадяни мають залишатися за тією адресою, яку вони повідомили поліції під час прибуття (тобто місце слідування в Данії).

 • Осіб без документів, або з «внутрішніми документами» (ID картка, Паспорт громадянина України у формі книжечки)

Ми радимо мати супроводжуючу особу, яка проживає в Данії при перетині кордону (Німеччина-Данія) в таких випадках. Супроводжуюча особа може тимчасово поручитися за співвітчизника та повідомити, що планує його тимчасове утримання.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів 

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

В Естонії діють певні карантинні обмеження у різних сферах. Детально: https://kriis.ee/ru 

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ 

Грант на мікрофінансування від Міністерства закордонних справ Естонії

Пріоритетними є проєкти, які пов’язані з однією з наступних галузей:

 • освіта;
 • охорона здоров’я;
 • мир і стабільність;
 • розвиток демократії і верховенство закону;
 • економічний розвиток;
 • екологічно сприятливий розвиток;
 • інформування громадськості та глобальна освіта.

І  відповідати загальним цілям розвитку співпраці:

 • становище жінок та забезпечення гендерної рівності;
 • поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості;
 • сприяти втіленню ICT solutions.

Апліканти: урядові або місцеві органи влади; НУО.

Бюджет: до 15 000 євро

Кінцевий термін подання заявки – постійно діюча до 2023 р.

Заявник повинен подати свої проєктні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проєкти.

Детальніше про проєкт – https://vm.ee/en/activities-objectives/development-cooperation-and-humanitarian-aid

 РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ 

Оформлення електронної візи за посиланням https://www.evisa.gov.et/visa/apply.

Усі пасажири віком більше 10 років, крім транзитних пасажирів, повинні мати при собі сертифікат про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений за 120 годин до прибуття в Ефіопію. Власникам дипломатичних або службових паспортів рекомендується також мати цей сертифікат, в іншому випадку обов’язковою є ізоляція протягом 14 днів.

Нерезиденти Ефіопії мають право на ввезення валюти до  3000 доларів США, більша сума вимагає обов’язкового декларування. Вивезення валюти більше 3000 доларів США здійснюється із пред’явленням цієї ж декларації на виїзді або банківського чеку про купівлю валюти. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ 

Слід утриматися від поїздок до північних і східних регіонів Ефіопії (Тіграй, північна частина регіонів Афар і Амхара, Беніз-Хангул-Гумуз, Гамбелла), регіону Ефіопського Сомалі, прикордонних зон із Сомалі, Суданом та Кенією.

Можливе блокування доріг правоохоронними органами або збройними силами, непередбачуване вимкнення інтернету та мобільного зв’язку. Необхідно уникати скупчень людей, зокрема релігійних церемоній та спортивних подій. Почастішали етнічні конфлікти.

Обов’язковою є наявність полісу медичного страхування та страхування життя, дійсного в країнах африканського континенту, у т.ч. із покриттям витрат на лікування COVID-19.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Для в’їзду в Індію, громадяни України повинні отримати візу. Для цього необхідно зайти на індійський урядовий портал або звернутися до Посольства Індії в Україні.

Перед подорожжю усі громадяни повинні заповнити декларацію за посиланням  https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration і роздрукувати її заздалегідь  з метою надання при реєстрації на рейс. При заповненні декларації, замість негативного ПЛР тесту на Covid-19, зробленого не раніше, ніж за 72 години до вильоту, подорожуючий може завантажити сертифікат про проходження повного курсу вакцинації (Україна та Індія взаємно визнають національні сертифікати про вакцинацію).

Відповідно до рішення Уряду Республіки Індія регулярне міжнародне авіасполучення відновлено з 27 березня 2022 року.

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

З 14 лютого в Індії діють нові правила в’їзду в країну.

Зокрема, для всіх пасажирів міжнародних авіарейсів скасовується вимога щодо проходження 7-денного карантину по прибуттю в країну. Крім цього, скасовується категорія т.зв. «країн ризику» (до яких також входила Україна), пасажири яких підлягали проходженню обов’язкового тестування на Covid-19 в аеропорту прибуття за власний кошт.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

В’їзд громадянам України дозволено.

Рішенням Національного штабу боротьби з коронавірусом було змінено порядок в’їзду осіб в Іран (у тому числі громадян Ірану та України). При перетині кордону особи мають надати декларацію про стан здоров’я (заповнюється на місці) та довідку про негативний ПРЦ-тест на коронавірус. Ця довідка має бути складена англійською мовою та видана в іноземній державі не пізніше ніж 72 години до часу прибуття в Ірану. Легалізація довідки не вимагається.

У разі відсутності такої довідки іноземцям та ОБГ буде відмовлено у в’їзді в Іран, а громадяни Ірану мають пройти обов’язкову 14-ти денну самоізоляцію.

Іран не надає дозвіл на в’їзд за наявності сертифікатів про вакцинацію (мобільних чи паперових) чи одужання від коронавірусної хвороби. Єдиний документ для в’їзду в Іран є довідка англійською мовою про негативний ПЛР тест видана не пізніше 72 годин до прибуття в Іран.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

З 25 лютого 2022 року Ірландія скасували візові вимоги для всіх громадян України.

З 6 березня 2022 року скасована вимога щодо необхідності заповнення Passenger Locator Form та пред’явлення доказів вакцинації, підтвердження одужання або негативного результату ПЛР-тесту після прибуття.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Громадяни України можуть перебувати на території Іспанії 90 днів, без необхідності оформлення дозвільних документів.

Громадянам України, які прибули в Іспанію з України після 24.02.2022 внаслідок військового вторгнення російських військ, а також громадянам України, які перебували в Іспанії по безвізу (90 днів протягом 180 днів) і не змогли залишити територію Іспанії у зв’язку з воєнними діями в Україні, буде надано тимчасовий захист у разі їх звернення.

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Громадянам України, які прибули в Іспанію з метою отримання тимчасового захисту у зв’язку з війною в Україні, метро міста Мадрид пропонує можливість безкоштовного проїзду. Бажаючим надається транспортна картка типу «Мульті» (TTP Multi) протягом перших днів перебування в провінції Мадрид. Це особиста картка, яка не підлягає передачі, з правом проїзду протягом 15 днів з моменту першого використання будь-яким засобом громадського транспорту провінції Мадрид, зокрема:

 • Метро: усі лінії;
 • Міські автобуси ЕМТ в межах Мадриду: усі лінії;
 • Міські та міжміські автобуси в межах в муніципального округу Мадриду;
 • Приміські потяги Renfe: до приміських станцій (Серканíас) в межах округу Мадрида;
 • Легкорейковий транспорт (швидкісний трамвай) усі лінії: МL1, МL2, ML3, i ML

У разі необхідності, існує можливість безкоштовно поповнення картки ще на 15 днів в одному із 21 Офісу, де оформлюються проїзні квитки (на карті позначено місця розташування офісів). У разі вичерпання, громадяни України можуть продовжувати користуватися карткою як звичайною Multi Card та вносити плату за необхідний квиток у платних мережах (автомати метро, кіосках тощо).

Безкоштовний проїзд у залізничному транспорті

Іспанська залізнична мережа Renfe повідомила про можливість безкоштовного проїзду (по Іспанії та в напрямку інших європейських країн) для громадян України, які прибули в Іспанію у пошуках притулку, зокрема на послуги високошвидкісної залізниці AVE, AVLO, Avant та Media Distancia Convencional.

Уточнити умови та придбати квитки можна в касах та сервісних центрах, пропозиція дійсна до стабілізації ситуації в Україні.

Квитки класів Turista, Basica та Estandar не підлягають обміну, скасуванню, зміні класу або продовженню відстані.

Обов’язково при собі мати закордонний паспорт або посвідчення особи (та громадянства).

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Важлива та корисна інформація для громадян України, що вимушено перебувають на території Італії

Для перебування в Італійській Республіці вам необхідно дотримуватися таких правил:

 • до 31 березня 2022 року, після вашого в’їзду на територію Італії протягом 48 годин ви повинні зробити молекулярний або антигенний тест на SARS-CoV-2;
 • протягом п’яти днів після здачі тесту необхідно дотримуватися режиму самонагляду з обов’язковим носінням маски типу FFP2;
 • до 31 березня 2022 року ви можете користуватися громадським транспортом для того, щоб дістатися до закладів охорони здоров’я та / або закладів медичного обслуговування, до місця проживання, чи до іншого місця, наданого у користування та проживання.

У салоні транспорту є обов’язковим носіння маски типу FFP2 та пред’явлення довідки з негативним результатом молекулярного тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години, або тесту на антиген за 48 годин;

 • в пункті в’їзду на національну територію, або в будь-якому випадку протягом 5 днів після в’їзду на територію Італії вам буде гарантовано:
 • введення вакцини проти Covid-19, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту;
 • пропозиція вакцинуватися проти кору, паротиту, краснухи та скринінгового тесту на туберкульоз, та інші щеплення за оцінкою медиків;
 • до 31 березня 2022, в очікуванні видачі так званого «посиленого» зеленого сертифіката, ви маєте право залишатися в приймальних центрах, в центрах системи захисту та інтеграції (SAI), наданих у користування та проживання, чи в приватних помешканнях.

За інформацією щодо дійсності медичної документації чи стану здоров’я, телефонуйте за безкоштовним номером 1500 або за безкоштовним номером регіону, в якому ви знаходитесь. Вам також необхідно особисто звернутися до найближчого медичного закладу ASL з метою отримання тимчасової картки медичного обслуговування (codice STP).

До кого ви можете звернутися, якщо вам потрібне житло для себе та вашої сім’ї.

 • Якщо у вас немає житла, то ви можете звернутися до відділень Префектури у місті, в якому знаходитесь, пояснивши вашу ситуацію та необхідність влаштування у приймальних закладах.

Що ви повинні зробити, щоб упорядкувати своє становище на території Італії протягом 90 днів перебування:

 • Як громадянин України, який має біометричний паспорт, ви звільнені від в’їзної візи, і ви можете перебувати на території Італії максимум 90 днів з моменту в’їзду до Шенгенської зони.
 • Поспішіть упорядкувати своє положення, таким чином буде легше оперативно надати вам необхідну допомогу.
 • Якщо ви прибули з країни Шенгенської зони, наприклад Словенії, органи влади цієї країни вже поставили штамп про в’їзд у ваш паспорт, то від цієї дати ви повинні відрахувати 90 днів.
 • Якщо ж у вашому паспорті немає штампу, ви повинні звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби міста (Questura), де ви знаходитесь, і задекларувати свою присутність.

Що потрібно зробити, щоб упорядкувати своє положення на італійській території після 90 днів перебування.

 • Якщо ви вирішили залишитися в Італії більше 90 днів, тоді ви повинні звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби міста (Questura), в якому знаходитесь, щоб отримати всю необхідну інформацію про різні можливості регулярного перебування на території Італії. Жителям України, що рятуються від війни, надається тимчасовий захист, який діє протягом одного року з можливістю продовження на наступні шість місяців двічі, тобто максимум ще на один рік, та забезпечує право на проживання, медичне обслуговування, доступ до житла, ринку праці та освіти.

Інша інформація:

 • Не забувайте завжди мати при собі паспорт або документ, що посвідчує особу.
 • Якщо ви не маєте з собою документа, що посвідчує особу, зверніться до консульської установи відповідно до розподілу консульських округів (Генеральне консульство України в Мілані, Генеральне консульство України в Неаполі, консульський відділ Посольства України в Італії у м. Рим).
 • У разі будь-яких сумнівів, щодо вашого перебування в Італії, ви завжди можете звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби (Questura), або до найближчого до вас комісаріату державної поліції.
 • У разі будь-якої потреби або невідкладності щодо стану вашого здоров’я ви можете звернутися до найближчої лікарні.
 • Не забувайте мати при собі Covid-сертифікат про вакцинацію. 
 • Продовжуйте слідкувати за оновленням інформації на сторінка facebook консульських установ України в Італії:

Консульський відділ Посольства України в Італії – https://www.facebook.com/consular.office.of.the.embassy.of.ukraine.in.rome

Генеральне консульство України в Мілані – https://www.facebook.com/milan.mfa.gov.ua

Генеральне консульство України в Неаполі – https://www.facebook.com/ukrconsnapoli

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

17.03.2022 Уряд Канади оголосив про спрощення візових процедур для українців, які вимушені полишити Україну через війну, так звана програма Сanada-Ukraine Autorization for Emergency Travel (CUAET).

УВАГА!! Соціальне забезпечення, у тому числі безкоштовне житло і медична допомога зазначеною програмою не передбачені і станом на зараз Урядом Канади не анонсовані. Водночас, для дітей шкільного віку передбачена можливість навчатися в місцевих школах (на безоплатній основі).

Програма CUAET надає можливість за спрощеною процедурою отримати статус тимчасового резидента Канади (віза на тимчасове проживання, т.зв. visitor visa) + можливість отримати:

 • дозвіл на роботу до 3-х років (відкритий ринок праці – без прив’язки до конкретного роботодавця). Передбачена можливість подаватися на статус тимчасового резидента (віза на тимчасове проживання, т.зв. visitor visa) і на дозвіл на роботу, як одночасно – так і пізніше, після приїзду до Канади. Для всіх тих, хто влаштується на роботу передбачене медичне забезпечення.
 • дозвіл на навчання в канадському коледжі, університеті. Програмою не передбачене безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах, водночас, окремі коледжі пропонують знижки, а деякі заклади розглядають можливість скасування оплати на навчання для українських студентів.

Серед іншого програмою передбачено наступне:

 • термін розгляду звернень скорочено до 72 годин;
 • працює окрема телефонна лінія для пов’язаних з Україною питань, безкоштовно для Канади і за кордоном 613-321-4243;
 • скасовано плату за візу на тимчасове проживання, т.зв. visitor visa, дозвіл на роботу, дозвіл на навчання, біометричні дані, дозвіл на тимчасове проживання;
 • подання звернень лише через офіційний сайт Імміграційної служби Канади (посилання нижче);
 • біометрія (відбитки пальців і фото) залишається обов’язковою вимогою (подається після погодження канадською стороною документів для оформлення візи, за попереднім електронним записом в візових центрах Канади VFS global та/або в консульствах Канади;
 • у разі відсутності діючого закордонного паспорта допускається можливість подачі документів з внутрішнім українським паспортом, для дітей зі свідоцтвом про народження + довідка про ідентифікацію особи, яку можливо отримати консульствах України за кордоном (остаточне рішення приймає консульська посадова особа Канади – імміграційний офіцер).

Корисні посилання:

Детальна інформація щодо програми CUAET https://bit.ly/3Cb36J4

Додаткова імміграційна підтримка для громадян України, яка діє станом на зараз http://www.canada.ca/fr/immigration-refugies-citoyennete/nouvelles/2022/02/soutien-a-limmigration-supplementaire-pour-les-personnes-touchees-par-la-situation-en-ukraine.html

Де подати біометрію (відбитки пальців і фото) для візи https://ircc.canada.ca/english/information/where-to-give-biometrics.asp

У разі необхідності пропонуємо використовувати групу інформаційної підтримки з питань віз, переселення та біженства (безоплатно) https://www.facebook.com/groups/ukrainianstocanada . Водночас, звертаємо увагу, що зазначена група не є джерелом офіційної інформації.

З 03.03 дозволено в’їзд в Канаду невакцинованим і частково вакцинованим громадянам України, які мають діючу візу на тимчасове проживання або дозвіл на постійне проживання в Канаді. Це також стосується громадян України, які вакциновані вакцинами, що зараз не визнані Канадою.

Водночас, всі українці, які в’їжджають до Канади перед посадкою на рейс зобов’язані подати особисту інформацію в електронному вигляді через додаток ArriveCAN
(https://www.canada.ca/en/public-health/services/diseases/coronavirus-disease-covid-19/arrivecan.html ).

У додаток завантажуються дані щодо місця перебування, контактна інформація, план карантину (якщо він буде необхідним), оцінка наявності симптомів COVID-19, та дані про повну вакцинацію (у разі її наявності).

Наявність ArriveCAN перевіряється представниками Канадської прикордонної служби безпосередньо на кордоні. Винятки зроблені для тих, хто не може подати документи електронним способом через особисті обставини, такі як обмежені фізичні можливості або відсутність належних технічних засобів.

Крім цього, всі особи, які планують прибути до Канади повітряним транспортом, повинні пройти тест на COVID-19 перед посадкою на міжнародні рейси. Зокрема, потрібно продемонструвати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття до країни (вказане контролюється авіаперевізниками). Наявність такого тесту перевіряється безпосередньо під час проходження прикордонного контролю Канади.

Після перетину кордону усі невакциновані або частково вакциновані особи мають дотримуватися карантину, а також мають підпорядковуватися всім іншим вимогам охорони здоров’я  Канади. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

З 27 лютого Канада запровадила пакет нових імміграційних заходів для громадян України, включаючи наступне:

 • продовження короткострокового перебування, поновлення дозволів на роботу та навчання для українців, які зараз перебувають у Канаді;
 • надання дозволів на роботу українським відвідувачам, працівникам і студентам, які вже перебувають у країні та не можуть повернутися додому.

! Усі міграційні заявки від українців розглядаються у пріоритетному порядку, працює окрема телефонна лінія для пов’язаних з Україною питань, безкоштовно для Канади і за кордоном  613-321-4243.

Корисні посилання:

Детальна інформація щодо програми CUAET https://bit.ly/3Cb36J4

Додаткова імміграційна підтримка для громадян України, яка діє станом на зараз http://www.canada.ca/fr/immigration-refugies-citoyennete/nouvelles/2022/02/soutien-a-limmigration-supplementaire-pour-les-personnes-touchees-par-la-situation-en-ukraine.html

Продовження тимчасової державної політики, яка дозволяє подавати заяву на отримання дозволу на роботу з Канади https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures.html

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

З 1го січня 2021 р. для в’їзду до Кенії подорожуючі повинні отримати візу до країни заздалегідь. Отримати візу до Кенії при перетині кордону неможливо.

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

 • Всі особи, які подорожують до Кенії повинні бути повністю вакциновані від Covid-19 та мати сертифікат про вакцинацію. Вимоги до сертифікату про вакцинацію: визнаються всі вакцини затверджені Всесвітньою організацією охорони  здоров’я, вакцини поширені в Україні входять до цього переліку (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna); наразі Міністерство охорони здоров’я Кенії не публікувало вимог щодо часу, який має пройти з моменту отримання останньої дози вакцини; сертифікат повинен бути англійською мовою; вимоги щодо обов’язкової наявності сертифікату не застосовуються до осіб молодше 18 років та до осіб, які перехворіли на Covid-19 та мають сертифікат про наявність антитіл англійською мовою.
 • Повністю вакциновані подорожуючі звільняються від вимоги мати негативний результат тесту на Covid-19.
 • Невакциновані особи можуть потрапити до Кенії, але для цього вони повинні мати негативний результат тесту на Covid-19 зроблений не більше, як за 72 години до посадки на літак. Тестування на Covid-19 має бути проведено шляхом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)/polymerase chain reaction (PCR). Вимога щодо наявності негативного результату тесту на Covid-19 не застосовується до дітей молодше 5 років.
 • Також невакциновані особи повинні будуть здати експрес тест на Covid-19 по прибуттю до Кенії, вартість тесту 30 доларів США. У разі отримання позитивного результату особа буде змушена здати ПЛР тест на Covid-19, вартість тесту 50 доларів США, та самоізолюватися. Зазначена вимога не стосується дітей до 5 років.
 • Також, відповідно за зазначених умов під час польоту обов’язковим є носіння маски, а за межами салону літака обов’язковим є дотримання соціальної дистанції. Разом з цим до виходу з літака усі пасажири мають заповнити відповідну форму де вказується: прізвище та ім’я; національність; серія та номер паспорту; контактні дані довіреної особи; номер місця та актуальний номер телефону. Форму можна заповнити за посиланням: https://ears.health.go.ke/airline_registration/
 • Всі подорожуючі повинні підтверджувати свої сертифікати про проходження тесту на Covid-19 через портал PanaBIOS (https://panabios.org). Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, обрати маршрут подорожі, обрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на Covid-19 та отримати підтвердження про верифікацію тесту.
 • До пасажирів, які відбувають з Кенії застосовуються вимоги країни транзиту та/або країни кінцевого призначення.
 • Якщо у особи, яка прибула до Кенії є ознаки гострої респіраторно вірусної інфекції (підвищена температура, кашель, нежить тощо) або вони з’явилися протягом 14 днів з моменту прибуття, то така особа буде направлена на карантин до відповідного закладу Міністерства охорони здоров’я Кенії. Також буде проведено тест на Covid-19. У разі отримання позитивного результату тесту така особа буде відправлена на ізоляцію до відповідного закладу Міністерства охорони здоров’я Кенії за власний рахунок (резиденти будуть відправлені на самоізоляцію). Завершити ізоляцію/самоізоляцію можна тільки після отримання негативного результату тесту на Covid-19.

Більш детальна інформація за посиланням на сайт Міністерства охорони здоров’я Кенії: https://www.health.go.ke. Вимоги також розміщені на сайті Управління цивільної авіації Кенії: https://www.kcaa.or.ke/covid-19. Посилання на подачу документів на електронну візу: http://evisa.go.ke/evisa.html.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Щодо в’їзду до материкового Китаю.

Обов’язковою умовою для в’їзду до КНР є отримання «Зеленого QR-коду здоров’я». Для отримання «Зеленого QR-коду здоров’я» заявник повинен відповідати одній з наступних вимог:

 1. Заявник завершив повний курс вакцинації китайською вакциною та має діючу в’їзну візу до КНР, яка була отримана після 3 листопада 2020 року.
 2. Заявник завершив повний курс вакцинації китайською вакциною та має чинний дозвіл на проживання на території КНР категорії Z, Q або S.

У зв’язку з тим, що закордонні дипломатичні установи Китаю в України тимчасово не здійснюють прийом іноземців, громадяни України мають звертатися до закордонних дипломатичних установ КНР в країні перебування за роз’ясненням щодо оформлення візи та «Зеленого QR-коду здоров’я». Правила оформлення візи та «Зеленого QR-коду здоров’я» в кожній окремій країні можуть відрізнятися.

Щодо в’їзду в САР Гонконг.

З 1 травня 2022 року дозволено. Обов’язковими умовами є надання:

 1. Підтвердження проходження повного курсу щеплення;
 2. Зробленого за 48 годин до посадки на прямий рейс до міста негативного результату ПЛР-тесту;
 3. Бронювання номеру в спеціалізованому готелі для перебування на карантині (протягом 7 або 14 днів).

Детальні роз’яснення щодо умов в’їзду до САР Гонконг розміщені на офіційному сайті: https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html.

Влада регіону регулярно змінює правила в’їзду до Гонконгу на основі моніторингу епідемічної ситуації у світі та в місті. Актуальні правила та умови в’їзду розміщуються на офіційному сайті за посиланням вище.

Починаючи з 28 грудня 2021 року, Міграційний департамент САР Гонконг запровадив можливість оформлення візи онлайн через відповідний офіційний веб-сайт або мобільний додаток.

Сайти:

Мобільні додатки:

Перший етап впровадження е-віз охоплюватиме заявки на:

 1. Продовження терміну перебування в місті;
 2. В’їзні візи для іноземних домробітників;
 3. Участь у «Іміграційних заходах для немісцевих випускників» (IANG);
 4. Участь у «Схемі прийому другого покоління постійних жителів Гонконгу».

У 2022 році планується охоплення й інших видів заяв.

У разі виникнення додаткових питань стосовно електронних віз зверніться за телефоном або електронною поштою:

+852-2824-6111 (з 8:45 до 17:15 за гонконгзьким часом)
+852-3128-8668 (з 7:00 до 23:00 за гонконгзьким часом)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Щодо в’їзду в САР Макао.

Заборонено. В’їзд до САР Макао можливий виключно з території Китаю. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Щодо отримання «Зеленого QR-коду здоров’я»

Тестування.

 1. Невакциновані заявники, які не були раніше інфіковані коронавірусом, повинні не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пройти ПЛР-тестування на COVID-19 та аналіз на антитіла IgM до COVID-19 в одному із затверджених медичних установ. За умови отримання двох негативних результатів, дозволяється подавати заявку на отримання «Зеленого QR-коду здоров’я».
 2. Заявники, які пройшли повний курс вакцинації (повний курс вакцинації має бути завершений не пізніше ніж за 14 повних днів до дати відправлення, тобто інтервал між датою отримання другої дози вакцини та датою відправлення має становити мінімум 14 повних днів) та не були раніше інфіковані коронавірусом:
 3. Перед тестуванням необхідно попросити медичний заклад оформити результати на бланку англійською мовою.
 4. Спосіб отримання біоматеріалу для ПЛР-тестування повинен бути назофарингеальний мазок (тобто біоматеріал необхідно взяти як з носової, так і з ротової порожнини!), методом виконання аналізу має бути ПЛР в реальному часі (Real-time PCR).
 5. Біоматеріалом для аналізу на антитіла IgM має бути венозна кров.
 6. Заявники, які раніше перенесли зараження коронавірусною інфекцією, повинні надати підтвердження про повне одужання.

Документи.

Іноземні громадяни повинні зареєструватися на сайті http://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/ і  завантажити наведені нижче документи. Після перевірки в акаунті з’явиться «Електронна декларація про стан здоров’я» у вигляді QR-коду зеленого кольору з позначкою «HDC».

 1. Перша сторінка закордонного паспорта (тобто сторінка з фотографією заявника).
 2. Діюча віза до КНР, видана Посольством/Генеральним консульством КНР в Україні, або дозвіл на проживання в КНР, виданий уповноваженими державними органами КНР.
 3. Результати тестування на COVID-19 (обов’язково англійською мовою).
 4. Сертифікат про вакцинацію.
 5. Свій маршрутний лист до КНР (авіаквиток).
 6. Запрошення, яке заявник подав у консульському відділі під час оформлення візи (за наявності).

Щодо карантину.

Після прибуття до КНР обов’язковим є проходження 14 або 21-денного карантину (в залежності від місцевих правил) у визначеному готелі або карантинному закладі за власний рахунок.

Примітки:

 1. Якщо інтервал між закінченням повного курсу вакцинації та посадкою на авіарейс становить менше 14 повних днів, заявник не зможе отримати «Зелений QR-код здоров’я».
 2. Термін дії «Зеленого QR-коду здоров’я» визначається залежно від дати забору біоматеріалу в лабораторії. Наприклад, якщо біоматеріал отримано 8 січня (у будь-який час), то «Зелений QR-код здоров’я» буде дійсний до кінця дня 10 січня.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних, службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про взаємні поїздки громадян від 24.07.1997 р. (зміни внесені Угодою у формі обміну нотами від 16.01.2009 р.) – застосовується в частині, що не суперечить положенням Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007 р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement.

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Латвійська сторона максимально сприятиме українським громадянам під час перебування в Латвії

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про поїздки громадян від 25.02.2004 р.(застосовується в частині, що не суперечить положенням Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз)

Угода між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про взаємну відмову від візового режиму для громадян обох держав, які мають дипломатичні або службові паспорти, від 28.03.1995 р. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Громадяни України у Литві можуть користуватись залізничним транспортом безкоштовно, отримавши квиток у касах вокзалів. Проїзд у громадському транспорті у Вільнюсі для громадян України є також безкоштовним: контролерам просто потрібно показати свій паспорт громадянина України або закордонний паспорт. 

Через загрози поширення коронавірусу COVID-19, у Литві триває стан надзвичайної ситуації.

Якщо відвідуєте публічний захід, що відбувається у приміщенні, необхідно носити виключно респіратор рівня захисту не менше FFP2. У людних місцях необхідно носити медичні маски або респіратори.

Детальніше про обмеження – на урядовому порталі Литви.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Рішення країни щодо прийняття осіб з України, що поїхали через війну

До осіб, які потребують тимчасового захисту, застосовуються положення Директиви ЄС 2001/55/EC та відповідного імплементаційного рішення Європарламенту від 04.03.2022 року. Питання опрацьовується. Наразі уряд Королівства лише надає тимчасовий прихисток у кризових центрах для осіб, що прибули з України через війну та потребують тимчасового захисту.

Особам, що в’їжджають до Королівства Нідерланди з інших країн ЄС та потребують тимчасового захисту на підставі Директиви 2001/55/EC, надається допомога неурядовими благодійними організаціями та тимчасовий прихисток, організований муніципалітетами.

Зверніть увагу: Наразі уряд Нідерландів розробляє правила прийому осіб, що прибули з України та потребують тимчасового захисту. Можливо всі вихідці з України отримають дозвіл на проживання на загальних підставах.  Наразі ще неясно які права пов’язані з таким видом на проживання. 

Наведена нижче інформація не поширюється на вихідців з України, які вже мають дозвіл на проживання, наприклад, для роботи в Нідерландах. Для них діють інші правила.

Чи є необхідність терміново подавати клопотання про притулок

Ні, якщо ви з України, у термінової подачі клопотання про притулок немає необхідності. Ви маєте право перебувати в країні без візи протягом 90 днів. Якщо ви перебуваєте в Нідерландах за студентською, робочою візою або з іншої причини, ви перебуваєте в Нідерландах на законних підставах, і в негайній подачі клопотання про притулок немає потреби. Перевага вашого становища полягає в тому, що ви, мабуть, знаходитесь у безпечному місці та можете відслідковувати подальший розвиток ситуації в Україні.

Легальне перебування

Не забудьте перевірити, чи не закінчилися законні підстави для вашого перебування. Якщо ваша віза добігає кінця, ви можете звернутися до Служби Імміграції та Натуралізації (IND) із проханням про продовження візи. Так ви зможете подовжити своє перебування на законних підставах. До закінчення візи ви також можете вирішити попросити притулку, якщо ви потребуєте захисту. Уряд Нідерландів забезпечує прийом та розміщення біженців. Скориставшись цим прийомом, ви забезпечите собі місце проживання, харчування та необхідної медичної допомоги; ваші діти зможуть піти до школи. Потрібно врахувати, що потужності з прийому біженців до Нідерландів зараз перевантажені, тому екстрений прийом організується в казармах, на кораблях, холах і наметах. У цих обмежених умовах забезпечуються лише первинні потреби, такі як сон та харчування. Тому ви повинні самі подумати та прийняти рішення.

Важливо не плутати, що біженці і особи, які підпадають під дію тимчасового захисту на підставі відповідної директиви ЄС – це різні категорії населення. Біженці – це індивідуальний захист за окремою процедурою. Тимчасовий захист повинен надаватися всім, хто на момент нападу РФ на Україну перебував на українській території. 

Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?

Наразі Служба Імміграції та Натуралізації ввела мораторій строком на 6 місяців на розгляд заяв на отримання статусу біженця для осіб, що прибули з України через війну, для того, щоб виключити ризик депортації таких осіб. Це означає, що особам, що потребують тимчасового захисту, не потрібно наразі подавати заяву на отримання статусу біженця.

Тобто, IND на даний момент не приймає рішень щодо клопотань біженців з України у зв’язку з відсутністю ясності у питаннях безпеки. Але від вихідців із України також не вимагається повернення до своєї країни. Цей мораторій почав діяти з 28 лютого 2022 року та є дійсним протягом наступних 6 місяців. Унаслідок цього, Служба Імміграції та Натуралізації (IND) продовжує на 1 рік термін прийняття рішень щодо поточних та нових клопотань щодо статусу біженця.

Уряд Нідерландів забезпечує прийом та розміщення осіб, що потребують тимчасового захисту. Скориставшись цією пропозицією, Ви забезпечите собі місце проживання, харчування та Вам нададуть необхідну медичну допомогу; коли буде це буде можливо, Ваші діти зможуть піти до школи (наразі уряд Нідерландів розробляє спеціальне рішення щодо права на середню освіту для осіб, що потребують тимчасового захисту). Потрібно врахувати, що потужності з прийому біженців до Нідерландів зараз перевантажені, тому екстрений прийом організовується в казармах, на кораблях, холах і наметах. У цих обмежених умовах забезпечуються лише первинні потреби, такі як сон та харчування. Тому ви повинні самі подумати та прийняти рішення.

Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Не забудьте перевірити, чи не закінчилися законні підстави для вашого перебування. Якщо ваша віза добігає кінця, ви можете звернутися до Служби Імміграції та Натуралізації (IND) із проханням про продовження візи. Так ви зможете подовжити своє перебування на законних підставах.

Прийом та розміщення

Якщо у вас немає можливості зупинитися у друзів або родичів, влада Нідерландів прийме і розмістить вас. Перші муніципальні приймальні центри для вихідців із України вже відкриті. Тут будуть задоволені основні потреби, такі як сон, харчування та необхідне медичне обслуговування.

Наприклад, в найбільших містах Нідерландів наразі функціонують наступні кризові центри допомоги особам, що потребують тимчасового захисту:

 • Утрехт, виставковий центр Jaarbeurs, Зал 7 (Hal 7)
 • Амстердам, виставковий центр RAI Convention Centre
 • Маастрихт, виставковий центр MECC Evenementencentrum
 • Гаага, Volmerlaan 12, 2288 GD, (Rijswijk).

Це не виключний перелік кризових центрів, адже кожного дня їх стає все більше.

Уряд Нідерландів доручив Королівській Жандармерії допомагати біженцям, яким потрібне місце та спрямовувати їх до спеціально облаштованих центрів. Такі центри вже облаштовані в багатьох містах, для того щоб дізнатися де найближчий кризовий центр, зверніться до муніципалітету (Gemeente), що знаходиться поруч із Вами.

Зверніть увагу: Наразі уряд Нідерландів розробляє правила прийому осіб, що залишили Україну через війну. Можливо всі вихідці з України отримають дозвіл на проживання на загальних підставах.  Наразі ще неясно які права пов’язані з таким видом на проживання. 

Наведена нижче інформація не поширюється на вихідців з України, які вже мають дозвіл на проживання, наприклад, для роботи в Нідерландах. Для них діють інші правила. 

Право на працевлаштування

Особи, що потребують тимчасового захисту, повинні зареєструватися в найближчому муніципалітеті (Gemeente) для отримання номеру BSN (Burger Service Nummer). BSN це ідентифікаційний номер, що надається кожному резиденту Нідерландів.

Якщо у вас є віза, або Ви користуєтеся терміном перебування без візи, робота в Нідерландах не дозволена. Для роботи потрібен спеціальний дозвіл.

Якщо ви хочете працювати, ви повинні знайти роботодавця. Роботодавець повинен подати запит на дозвіл на працевлаштування. Найманий працівник повинен відповідати таким загальним умовам:

 • мати дійсний паспорт;
 • заповнити формуляр про відсутність судимостей.

Для деяких видів робіт встановлюються додаткові умови.  Докладніше наведено на сторінці Служби Імміграції та Натуралізації (IND):  https://ind.nl/werk/Paginas/default.aspx та сторінці UWV: https://www.werk.nl/werkgevers/wervingsadvies/werkvergunning/ .

Увага: можливо, що незабаром особи, що поїхали з України через війну зможуть також отримати дозвіл на роботу. Міністерство соціальної політики Нідерландів планує прийняти остаточне рішення до 1 квітня 2022.

Що робити, якщо потрібна консультація лікаря?

Якщо ви зобов’язані мати візу або користуватися безвізовим режимом, ви повинні мати медичну страховку.  https://schengenvisum.info/medische-reisverzekering/

Наразі надається лише термінова невідкладна допомога, кошти за яку, лікар зможе витребувати через механізм розроблений щодо тих, хто не має медичного страхування (СAK Regelingen). Також існує можливість медичного обслуговування за власний кошт або на підставі туристичного страхування. Очікуються подальші нововведення щодо оформлення страхування для потребують тимчасового захисту.

На сторінці Фонду CAK наведена інформація щодо біженців із України, які не мають страховки: вони можуть розраховувати на комплекс базових медико-соціальних послуг, передбачених медичним страхуванням в Нідерландах. Які саме послуги входять до цього базового комплексу, вказано на сторінці уряду Нідерландів.

Можливо деяким лікарям ці правила невідомі. Тому ви маєте вказати їм на сторінку Фонду САК.

Навчання в школах

На жаль, поки що немає інформації про прийом дітей українських втікачів від війни до освітніх закладів. У принципі діти віком від 5 до 16 років, які мають вид на проживання можуть і мають відвідувати загальноосвітні установи, як і діти громадян Нідерландів. Ви можете записати вашу дитину до будь-якої школи. Ця школа вирішує питання допуску. Ймовірно, школа спочатку направить вашу дитину в «перехідний» клас, щоб освоїти нідерландську мову. На цей сторінці інформація про нідерландську систему освіти (https://forrefugees.vluchtelingenwerk.nl/en/education). 

Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

Станом на 19.03.2022 Україна НЕ належить до нідерландського переліку так званих «безпечних країн» в контексті коронавірусу covid-19, а тому подорож до Королівства Нідерланди з України можлива лише за умови повної вакцинації та негативного результату тесту (для осіб від 12 років) та, для осіб, що подорожують літаком, заповнена декларація здоров’я (Health declaration form).

З 25 лютого 2022 року особи, що подорожують із країни ЄС/Шенгенської зони без підтвердження вакцинації чи одужання, повинні завжди надавати підтвердження негативного результат тесту, навіть якщо ризик зараження коронавірусом у цій країні низький. Уряд Королівства Нідерланди планує змінити правила в’їзду 23 березня 2022 року.

Вимоги до негативного результату тесту на COVID-19

Документ, що підтверджуватиме (як на папері, так і в цифровому вигляді) буде перевірено співробітниками прикордонної служби Нідерландів, щоб переконатися, що він містить наступні 5 відомостей:

Тип тесту:

Тест ПЛР повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 48 годин до прибуття в Королівство.

Прискорений тест (зазвичай антиген-тест) повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 24 години до прибуття в Королівство.

Жоден інший тип тесту, включаючи самотест і серологічні тести, що використовуються для виявлення антитіл у крові, не є дійсним для в’їзду.

Має бути зазначено:

– результат тесту повинен бути негативним (або «не виявлено») щодо SARS-CoV-2;

– Ваше ім’я та прізвище, так як зазначено у вашому паспорті громадянина України для виїзду за кордон (також латиницею);

– дата та час тестування;

– назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, що провела дослідження (логотип або штамп).

Негативний результат тесту має виданий бути на одній із наступних мов:

– нідерландській;

– англійській;

– німецькій;

– французький;

– італійській;

– португальській;

– іспанській.

Якщо ви затримуєтесь: 24 години додатково

Ви запізнилися не з власної вини? Це дає вам додаткові 24 години, щоб негативний результат тесту був прийнятий у Нідерландах. Ви повинні бути в змозі довести, що затримка була не з Вашої вини. 

Результат тесту залишається дійсним, якщо ви змінюєте літак (транзин)

Якщо Ви подорожуєте транзитом (Ви є пасажиром декількох рейсів до того, як досягнете Нідерландів), Вам не потрібно робити додатковий тест. Ваш негативний результат швидкого тесту залишатиметься дійсним, навіть якщо пройшло більше 24 годин. Це стосується лише тих випадків, коли ви залишаєтеся в аеропорту та не проходите паспортний контроль для перетину кордону відповідної країни.

Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/328aQO4). Ця вимога поширюється на всіх мандрівників від 12 років і старше.

Базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони (без врахування виключних випадків, коли особи подорожують з України через війну) 

Pежим в’їзду – безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19. Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу. Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/entry_nl

Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта

Міграційна служба Нідерландів (IND) повідомляє, що лише особи із біометричним паспортом можуть вільно подорожувати країнами ЕС без додаткових віз, але наразі існують виключення.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 закордонний паспорт можна продовжити в консульській установі України. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 3 місяця до закінчення терміну дії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 дані дитини можуть бути внесені до паспорту одного з батьків.

Перетин кордону з домашніми тваринами

Тваринам дозволено в’їзд з інших країн Європейського Союзу. Для в’їзду з країни за межами ЄС – стандартні умови: чіп, вакцинація від сказу та підтвердження наявності в тварини антитіл до сказу.

Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

Відсьогодні почала роботу стартова онлайн-платформа для осіб, що прибули в Нідерланди з України через війну. Україномовний веб-ресурс об’єднує колаборацію благодійних організацій та нідерландських урядових органів в один зв’язний портал: https://www.refugeehelp.com/get-help

Інформаційні ресурси про допомогу неурядових благодійних організацій:

www.forrefugees.vluchtelingenwerk.nl/nl  (на цій сторінці є посилання на інформацію українською, благодійна організація «Vluchtelingen werk», також відома за міжнародною назвою «Соuncil for refugees» («Рада з питань біженців»).

www.legerdesheils.nl/neem-direct-contact-op  (прямий контакт, в залежності від регіону, із благодійною організацією «Армія спасіння»).

www.help-ukraine.nl/refugee  (україномовний портал для осіб, що потребують тимчасового захисту в Нідерландах: практичні питання щодо перебування в Королівстві).

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Починаючи з 26 січня 2022 року, більшість локацій у Нідерландах знову можуть працювати за певними умовами. Це означає, що ресторани та бари, кінотеатри, театри, музичні заклади, музеї, зоопарки та парки розваг можуть відновити роботу. Магазини, навчальні заклади та служби надання послуг, такі як перукарні, вже відкриті. Дозволені внутрішні і відкриті спортивні, мистецькі та культурні заходи.

Змагання та матчі між різними клубами знову дозволені для присутності глядачів на всіх спортивних змаганнях і матчах.

Умови самоізоляції дітей до 18 років послаблено.

Кількість нових випадків висока, і багато людей перебувають на самоізоляції вдома.

Пом’якшення обмежень, ймовірно, призведе до збільшення кількості хворих на COVID-19 у лікарнях. Але, незважаючи на ризики та невизначеність, уряд вважає, що несе відповідальність за цей сміливий крок.

У вівторок, 8 березня, уряд вирішить, чи можна пом’якшити додаткові обмеження.

Загальні заходи та рекомендації

– Загалом усі локації можуть працювати з 05:00 до 22:00.

– Завжди необхідно триматися на відстані 1,5 метра один від одного.

– Закладам приймати не більше 4 відвідувачів віком від 13 років на день. Відвідувати не більше 1 домогосподарства нa день.

– Необхідно проводити самоперевірку перед відвідуванням інших або прийомом відвідувачів, а також перед тим, як відправитися на місце великого скупчення людей.

– Маски є обов’язковими для всіх у віці від 13 років у громадському транспорті, на вокзалах, на платформах і на автобусних і трамвайних зупинках. Необхідно також носити маску під час знаходження в громадських приміщеннях, таких як магазини, музеї, кінотеатри та ресторани.

Можна знімати маску, сидячи в кінотеатрах, театрах і ресторанах.

– Носити маску рекомендується скрізь, де не можливо триматися на відстані 1,5 метра один від одного, наприклад на жвавих торгових вулицях.

– У спортивних закладах тест на коронавірус є обов’язковим для осіб віком від 18 років. 

З 19 грудня 2021 року Урядом Нідерландів запроваджено локдаун, більше інформації про це на сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=217071563945189&id=100069270397019

Починаючи з 25 вересня 2021 року, у Нідерландах застосовується система вхідних перепусток Covid-19. Відтак, кожна особа, якій виповнилося повних 13 років, перед входом до закладів громадського харчування, місць проведення культурних заходів та спортивних подій, має продемонструвати відповідний QR-код (осіб від 14 років і старше можуть також запитати подати для огляду дійсне посвідчення особи). Дійсний QR може бути отриманий на трьох підставах:

 • повного курсу вакцинації від коронавірусу вакцинами затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров’я(ВООЗ)/Європейською медичною агенцією (ЄМА);
 • одужання після коронавірусу, за умови тестування у GGD (Муніципальній службі охорони здоров’я) або альтернативному органі в країні-члені ЄС, принаймні за 11 днів і не більше 180 днів);
 • негативний результат тесту на відповідний вірус, зроблений в Нідерландах не довше ніж за 24 години до входу.

Станом на 03.11 QR-код вимагається в наступних місцях:

 • У закладах громадського харчування, як усередині, так і на зовнішніх терасах;
 • У казино, театрах, концертних залах і кінотеатрах;
 • У місцях, де люди переміщуються, наприклад, в музеях та історичних будівлях;
 • У місцях без фіксованого місця для сидіння, тобто на ярмарках та деяких спортивних змаганнях;
 • На подіях із фіксованим місцем проведення та без нього, наприклад на фестивалях та виставах;
 • На ділових заходах, таких як ярмарки та конференції;
 • Для глядачів (18+) на спортивних змаганнях, як професійних, так і аматорських;
 • Заняття спортом (18+) такими як: тренажерний зал, групові заняття, футбол, плавання. Це стосується спортсменів та населення у всіх критих і відкритих спортивних спорудах, включаючи спортивні їдальні;
 • На організованих культурно-мистецьких заходах (18+), таких як: уроки музики та уроки живопису. Або, наприклад, репетиції співу чи уроки танців.

Шляхи отримання дійсного QR–коду:

Повна вакцинація

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в рамках національної програми вакцинації Нідерландів, можуть отримати QR-код:

– через DigiD: QR -код можна створити за допомогою застосунку CoronaCheck або на веб-сайті CoronaCheck: https://coronacheck.nl/en/print/vaccinatie-ophalen;

– у разі відсутності DigiD: особи, зареєстровані в системі Probas, можуть подати заявку на отримання сертифікату щеплення за окремою процедурою в GGD Haaglanden. Сертифікат, що отримується за такою процедурою міститиме дійсний QR -код.

QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури, можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в інших країнах-учасницях ЄС, можуть отримати QR-код:

– звернувшись до компетентних органів країни-учасниці ЄС для отримання свідоцтва вакцинації. Усі свідоцтва вакцинації, що були видані у межах ЄС містять дійсний QR-код, що зчитується і визнається в інших країнах-учасницях ЄС.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в країнах поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), вакциною, що була схвалена ЄМА, або вакциною, що затверджена у Списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– Особи, зареєстровані в Probas та інші жителі Нідерландів, можуть отримати свідоцтво про щеплення, записавшись на прийом до GGD в м. Утрехт. Сертифікат, який вони отримають, міститиме дійсний QR-код. QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

– Нерезиденти Нідерландів наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації. Натомість вони можуть отримати дійсний QR-код за допомогою тестування на COVID-19.

 • Особи, повністю вакциновані вакциною, яка не була схвалена ЄМА та не входить до списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації;

– натомість можуть отримати дійсний QR-код, пройшовши тестування на COVID-19.

Негативний результат тестування

 • Запис на тест на COVID-19 можна запланувати онлайн, перейшовши за посиланням на веб -сайт www.testenvoortoegang.org
 • Негативний результат тесту можна перетворити на дійсний QR-код у програмі CoronaCheck.

DigiD не потрібен.

 • Свідоцтва про одужання після перенесеної хвороби Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Свідоцтво про одужання

 • Органи Нідерландів надають свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19 лише особам, які пройшли тестування в Нідерландському GGD. Сертифікати одужання можуть видаватися лише особам, які мають DigiD.
 • Сертифікат, виданий іншою державою-учасницею ЄС, що містить QR-код, визнається в Нідерландах.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Не потрібен QR-код для входу до музеїв, зоопарків та заповідників, парків розваг, за винятком місць громадського харчування в таких місцях.

Всі інші підтвердження вакцинації або одужання, на яких відсутній QR-код (включаючи фізичні папери без QR-коду) або ПЛР-тести (наприклад, сертифікат зроблений в країні відправлення для в’їзду до Нідерландів), не надають право входу до вищезгаданих місць. Зробити тест для отримання QR-коду для застосунку CoronaCheck можна безкоштовно,  зробивши безкоштовний тест в нідерландській лабораторії, зареєструвавшись заздалегідь на урядовому порталі за посиланням: www.testenvoortoegang.org. Із собою потрібно мати дійсне посвідчення особи.

Станом на 03.11.2021 р. у Королівстві Нідерланди визнаються усі вакцини, які належать до списку визнаних ВООЗ/ЄМА вакцин, що використовуються в Україні (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna).

Довідково:

У зв’язку із зростанням кількості хворих на COVID-19 відновлено дію основних принципів боротьби з коронавірусом та посилено заходи продидії стрімкому поширенню Covid:

Основні принципи розуміються як:

 • Для симптомів, які вказують на COVID-19: залишайтеся вдома та пройдіть тест на COVID-19. Зробіть тест, навіть якщо ви були щеплені раніше.
 • Якщо тест позитивний: залишайтеся вдома та уникайте контактів з іншими, навіть якщо вони були вакциновані.
 • Відстань 1,5 метра – безпечна відстань. Захистіть себе та інших.
 • Не тисніть руки
 • Часто і ретельно мийте руки.
 • Кашляйте і чхайте на лікоть.
 • Провітрюйте приміщення

З 3 листопада 2021 року рекомендації щодо роботи на дому відновлено. Якщо це можливо, діє рекомендація працювати 50% часу вдома, 50% часу на роботі.

Рекомендації для людей, які працюють за професіями, які неможливо виконувати вдома: уникати скупчення людей, не подорожувати в години пік.

Обов’язок носити маски

З 6 листопада 2021 року обов’язок носити маску буде діяти в місцях масового скупчення людей.

Маски будуть обов’язковими у всіх громадських місцях, де не використовуються «ковід-паспорти» (QR-код).

Це стосується, наприклад,:

– супермаркетів, магазинів, бібліотек,  парків розваг;

– громадського транспорту, вокзалів, платформ та трамвайних і автобусних зупинок.

– аеропортів та літаків;

– При переміщенні в приміщеннях середніх шкіл, коледжів та університетів.

– При виконанні контактної роботи обов’язок носити маску стосується як замовника, так і постачальника послуг, коли це необхідно.

Перебуваючи на свіжому повітрі, можна зняти маску.

За відсутність маски у зазначених місцях передбачено накладення адміністративного штрафу у розмірі 95 євро.

Заборона рейсів із півдня Африки

У зв’язку з виявленням нового штаму коронавірусу на півдні Африки, уряд запровадив заходи щодо зменшення ризику поширення цього штаму в Нідерландах.

З 26 листопада введено заборону на приліт до Нідерландів, Бонайре, Сінт-Естатіуса та Саби пасажирських рейсів з наступних країн:

 • Ботсвана
 • Есватіні
 • Лесото
 • Малаві
 • Мозамбік
 • Намібія
 • Зімбабве
 • Південна Африка.

Заборона буде діяти до 23:59 4 грудня. Обмеження не стосується громадян Нідерландів, а також громадян ЄС та громадян країн Шенгенської зони, які здійснюють транзит через Нідерланди на шляху до країни проживання. Вантажний транспорт також звільняється від заборони.

Додаткові вимоги до мандрівників

Мандрівники, що прибувають з Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве та Південної Африки, повинні показати негативний результат ПЛР тесту, та відбути карантин після прибуття до Нідерландів.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Підтвердження про вакцинацію повинно бути німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою в цифровій або паперовій формі (наприклад жовтий паспорт вакцинацій ВООЗ). Вакцинація має бути здійснена одною з вказаних на веб-сайті Інституту ім. Пауля Ерліха вакцин. Вакцинація останньою необхідною дозою має бути здійснена мінімум за 14 днів до в”їзду;

До карантинних заходів належать:

 •  запровадження обов’язкового носіння медичних масок у магазинах та в громадському транспорті. Сюди відносяться  респіратори класів FFP2 або KN95/N95. Вводиться заборона на носіння масок з тканини та прикривати рот і ніс предметами одягу у громадських місцях.
 • доступ до закладів розміщення (особливо готелів), закладів громадського харчування (ресторанів, барів, клубів, тощо), культурних, спортивних і дозвільних закладів  можливий виключно для осіб, які мають сертифікат вакцинації або одужання (“2G”), відповідно (“2G+”).
 • Додаткові протиепідемічні заходи можуть застосовуватись за рішеннями Уряду кожної федеральної землі окремо. 

 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз від 13.02.2008 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про умови поїздок громадян від 30.07.2003 р. (Зміни до Угоди додатково див. в Протоколі (616_099) від 30.11.2007 р.)

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху від 28.03.2008р.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про скасування оплати за оформлення національних віз від 06.06.2012 р.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про умови взаємних поїздок громадян від 19.12.2003 р.(застосовується в частині, що не суперечить положенням Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, окрім безвізових поїздок власників службових паспортів)

(Зміни та доповнення до Угоди додатково див. Протокол (642_041) від 04.07.2006 р.)

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух від 02.10.2014 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

У зв’язку з російською військовою агресією проти України до громадян України, які прибувають з території нашої держави до Румунії, усі вимоги в контексті COVID-19 скасовано. 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про скасування візового режиму для власників дипломатичних або службових паспортів (у формі обміну нотами) від 08.06.2000 р.

Угода між Україною та Словацькою Республікою про місцевий прикордонний рух від 30.05.2008 р.

(Зміни до Угоди додатково див. в Угоді (703_090) від 17.06.2011 р.) 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА

Особа, яка звернулася за тимчасовим притулком або має документ тимчасового притулку і має документ про дозвіл на проживання з позначкою «ODÍDENEC», відповідає умові для надання матеріальної допомоги.

Заява про надання матеріальної допомоги подається до відділу зайнятості, соціальних питань та сім’ї.

Більше інформації словацькою та українською мовами, а також форми заяв можна знайти на сторінці Центру праці.

БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД

Залізнична компанія СР запровадила безкоштовний проїзд у всіх поїздах для громадян України, які можуть пред’явити чинний паспорт чи посвідчення особи. У поїздах з обов’язковими проїзними квитками перевезення можливе навіть без дійсного проїзного квитка.

У деяких регіонах Словаччини надається безкоштовний автобусний транспорт.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США (DHHS) та Центрів контролю за захворюваннями США (CDC), з 8 листопада 2021 року запроваджено загальна вимога повної вакцинації для в’їзду в США (за виключенням низки обмежень).

Нижче наведені основні положення оприлюднених правил:

Статус повної вакцинації:

 • Починаючи з 8 листопада ц.р., пасажири, які не є громадянами або іммігрантами, що подорожують до Сполучених Штатів, повинні будуть пройти повну вакцинацію та надати підтвердження статусу вакцинації, перш ніж сісти на літак, який прямує до США.

Підтвердження вакцинації:

 • Пасажири повинні будуть показати свій статус вакцинації, а авіакомпанії повинні:
 • Співставити ім’я та дату народження, щоб підтвердити, що пасажир є однією і тією ж особою, що зазначена у підтвердженні вакцинації;
 • Визначити, що підтвердження вакцинації було видано офіційним джерелом (наприклад, органом охорони здоров’я, державним органом) у країні, де пасажиру була введена вакцина;
 • Переглянути важливу інформацію, щоб визначити, чи відповідає пасажир визначенню CDC щодо повністю вакцинованого, наприклад вакцинний продукт, кількість отриманих доз вакцини, дата(и) введення, місце (наприклад, клініка вакцинації, медичний заклад) вакцинації.

Схвалені вакцини:

 • CDC визначив, що для цілей поїздки до Сполучених Штатів прийнятні вакцини включатимуть схвалені FDA вакцини, а також вакцини допущені для невідкладного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) відповідно до її переліку екстреного використання (EUL).
 • Особи можна вважати повністю вакцинованими щонайменше через 2 тижні після отримання:
 • будь-якої з однодозових вакцин, схвалених до використання FDA або ВООЗ (наприклад, Janssen), або
 • останньої дози з серії дводозових вакцин проти COVID-19, схвалених FDA або ВООЗ для екстреного використання (тобто змішана вакцинація).
 • Більш детальна інформація доступна в на сайті CDC (https://t.ly/h97Y).

Розширене тестування:

 • Починаючи з 6 грудня 2021 року усі авіапасажири віком від 2 років, які вилітають до США з іноземної країни,  повинні до того, як вони сідають на рейс, показати негативний результат тесту на вірус COVID-19, зроблений не більше ніж за 1 день до поїздки або документи про те, що вони одужали від COVID-19 за останні 90 днів. https://www.cdc.gov/quarantine/fr-proof-negative-test.html
 • Придатними вважаються як тести на ампліфікацію нуклеїнової кислоти (NAAT), наприклад ПЛР-тест, так і тести на антиген.
 • У вересні ц.р. було оголошено, що нова система посилює ці вимоги, і невакцинованим громадянам та легальним постійним резидентам США необхідно мати негативний результат тесту, зроблений щонайменше за один день до подорожі.
 • Це означає, що всі повністю вакциновані громадяни США та постійні резиденти, які подорожують до Сполучених Штатів, повинні бути готові надати документальне підтвердження про свій статус вакцинації разом із негативним результатом тесту.
 • Для тих американців, які можуть підтвердити, що вони повністю вакциновані, буде застосовуватися та сама вимога, яка діє зараз – вони повинні надати негативний результат тесту зробленого протягом трьох днів до подорожі.
 • Ті громадяни США, хто в’їжджає до Сполучених Штатів і не можуть надати підтвердження повної вакцинації, повинні будуть мати негативний результат тесту зробленого протягом одного дня до відправлення.

Вимоги до дітей:

 • До іноземних громадян віком до 18 років не застосовується вимога повної вакцинації, зважаючи на те, що деякі діти молодшого віку не мають права на вакцинацію, а також через глобальну мінливість у доступі до вакцинації для дітей старшого віку, які мають право на вакцинацію.
 • Діти віком від 2 років повинні пройти тест перед від’їздом.
 • Якщо дитина подорожує з повністю вакцинованим дорослим, невакцинована дитина має пройти тест за три дні до вильоту (відповідно до графіка для повністю вакцинованих дорослих). Якщо невакцинована дитина подорожує сама або з невакцинованими дорослими, їй доведеться пройти тест протягом одного дня до від’їзду.

Відстеження контактів:

 • CDC також видає наказ про відстеження контактів, згідно з яким усі авіакомпанії, які здійснюють рейси в Сполучені Штати, повинні мати в наявності – і, якщо потрібно, негайно надавати CDC – контактну інформацію, яка дозволить посадовим особам галузі охорони здоров’я встановлювати зв’язок з пасажирами, що прилітають та потенційно інфіковані або контактували з інфікованими особами.

У прокламації Президента США Дж. Байдена окремо прописано категорії невакцинованих іноземців, для яких будуть зроблені виключення з обмежень на в’їзд до США.

Зокрема, зазначається, що нові правила не застосовуються до осіб, які не є громадянами США, та виступають у якості членів екіпажів авіакомпаній або інших експлуатантів повітряних суден, якщо такі члени екіпажів або оператори дотримуються всіх стандартних протоколів галузі для запобігання поширенню COVID-19, як зазначено у відповідних рекомендаціях щодо здоров’я членів екіпажу, виданих CDC або Федеральним управлінням авіації за координацією з CDC.

Крім того, нові правила щодо в’їзду на територію США не застосовуються до іноземних громадян:

 • пред’явників наступних типів неімміграційних віз: A-1, A-2, C-2, C-3 (як іноземні урядовці або члени їх сімей), E-1 (як співробітники економічних та культурних представництв Тайваню на території США або члени їх сімей), G-1, G-2, G-3, G-4, НАТО-1 – НАТО-4 або НАТО-6;
 • подорожі яких підпадають під дію розділу 11 Угоди про штаб-квартиру Організації Об’єднаних Націй, або які подорожують відповідно до юридичних зобов’язань Сполучених Штатів (що підтверджується листами-запрошеннями від Організації Об’єднаних Націй або іншими документами, що підтверджують мету таких подорожей);
 • для яких, з огляду на їх вік, вакцинація є неприйнятною, як визначено директором CDC, беручи до уваги глобальну доступність вакцин для осіб цієї вікової групи;
 • які брали або беруть участь у клінічних випробуваннях щодо вакцинації проти COVID-19, як визначено директором CDC;
 • для яких вакцинація проти COVID-19 протипоказана з медичної точки зору, як визначено директором CDC;
 • яким директором CDC надано винятковий дозвіл з гуманітарних або надзвичайних причин, визначених директором CDC;
 • з країн, де доступність вакцинації проти COVID-19 обмежена (як визначено у розділі 4(a)(v) Прокламації), і які мають наміри в’їхати до Сполучених Штатів за неімміграційними візами, крім віз типу B-1 або B-2;
 • які служать у Збройних Силах Сполучених Штатів або є членами їх сімей;
 • які мають намір потрапити на територію США у якості членів екіпажів морських суден, які подорожують за неімміграційною візою C-1 і D, за умови, що такі члени екіпажів дотримуються всіх стандартних протоколів галузі для запобігання COVID-19, як зазначено у відповідних інструкціях щодо здоров’я членів екіпажів CDC;
 • будь-які негромадяни чи їх група, чий в’їзд відповідає національним інтересам США, як визначено Державним секретарем, міністром транспорту, міністром внутрішньої безпеки або уповноваженими ними особами.

Додаткова інформація щодо порядку застосування зазначених вимог наведена у наступних документах:

1) Прокламація Президента про сприяння безпечному поновленню глобальних подорожей під час пандемії COVID-19 https://cutt.ly/xRFByTr

2) Накази Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) щодо вакцинації, тестування та відстеження контактів:

 1.  
  1. Vaccination: https://cutt.ly/bRFXq40
  2. Testing: https://cutt.ly/tRFXePr
  3. Contact Tracing: https://cutt.ly/RRFXiqj

3) технічні інструкції щодо надання авіакомпаніям та їх пасажирам деталей впровадження Прокламації https://cutt.ly/jRFXfj4

4) Додаткова інформація для подорожуючих на веб-сайтах CDC і Державного департаменту: https://cutt.ly/GRFXjXh https://cutt.ly/6RFXxIu

5) Роз’яснення для операторів перевезень, авіаліній та екіпажів https://cutt.ly/VRFXnFD

Останні рекомендації Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) для подорожуючих авіатранспортом розміщенні за посиланням:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-air-travel.html

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

 ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Рішення США щодо прийняття тимчасово переміщених осіб з України

Станом на 19.04.2022 в США відсутня будь-яка спеціальна програма щодо прийняття біженців з України у зв’язку повномасштабним російським військовим вторгненням в Україну.

Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним особам

Враховуючи відсутність діючої програми щодо прийняття біженців, центри допомоги біженцям-громадянам України в США не створювалися.

Соціальне забезпечення тимчасово переміщених осіб, медична допомога

Враховуючи відсутність діючої програми щодо прийняття біженців, соціальне забезпечення, в тому числі й медична допомога, не передбачена.

Посольством України в США (м.Вашингтон), а також консульськими установами України на території США (мм. Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско) здійснюється сприяння у тимчасовому розміщенні громадян України, що залишились на території США після початку повномасштабного російського військової агресії РФ в Україну, за допомоги волонтерських ініціатив української громади та громадян США.

Громадянам України, що отримали статус тимчасового захисту (далі – TPS) можуть подавати документи для оформлення дозволу на працевлаштування.

Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Громадяни України можуть продовжити своє перебування в США шляхом звернення до Служби громадянства та імміграції США (USCIS) за формою I-539, заявою на продовження/зміну статусу неіммігранта до закінчення терміну дії дозволу на перебування. Більш детальна інформація за посиланням https://www.uscis.gov/visit-the-united-states/extend-your-stay#:~:text=If%20you%20want%20to%20extend,before%20your%20authorized%20stay%20expires.

Водночас, за інформацією Міністерства національної безпеки США (DHS) громадянам України надана можливість скористатися статусом тимчасового захисту (TPS) строком на 18 місяців, включно з тими особами, хто має тимчасові студентські, туристичні чи ділові візи та строк дії яких закінчуються.

Українці, які перебувають у США без законного дозволу на перебування, також можуть претендувати на отримання статусу тимчасового захисту (TPS)

Особи, які мають право на TPS, повинні були перебувати на території США станом на 11 квітня 2022 року. Особи, які намагаються в’їхати до США після 11 квітня 2022 року, не матимуть права на статус тимчасового захисту (TPS).

Для отримання статусу тимчасового захисту (TPS) громадяни України мають звертатися до USCIS (Служба з питань громадянства та імміграції США).

Обмеження у зв’язку з COVID-19

Кожному (окрім дітей до 18 років, громадян США, осіб, які мають дозвіл на постійне проживання або подорожують в США за імміграційною візою тощо) потрібно буде мати доказ про проходження повної вакцинації проти COVID-19 для подорожі в США авіаційним сполученням. З повним переліком виключень до цієї вимоги можна ознайомитись за посиланням: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html 

Також усі особи віком від двох років, незалежно від національності, громадянства чи статусу вакцинації, повинні пред’являти документи про негативний результат тесту на COVID-19, отриманий протягом одного дня після відправлення рейсу до США (негативний тест пред’являється, зокрема, представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс).

Перетин кордону без біометричного паспорта

В’їзд громадян України на територію США здійснюється на підставі закордонного паспорта (як біометричного так і такого, що не містить біометричних даних), строк дії якого є чинним протягом наступних шести місяців на момент перетину кордону, а також на підставі оформленої у встановленому порядку візи.

Що робити, якщо строк закордонного паспорта закінчується?

Громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають на території США і строк дії паспорта яких закінчився, мають можливість продовжити строк його дії в Посольстві України в США (м. Вашингтон) або будь-якій іншій консульській установі України на території США (мм. Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско).

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта – 5 років, а для дітей до 12 років – не більше строку дії паспорта.

Що робити, якщо з Вами дитина без закордонного паспорта?

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження та унікальний номер (за наявності) може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Перетин кордону з домашніми тваринами

Собаки. Україна віднесена до країн з високим ризиком поширення сказу серед собак. У зв’язку із зазначеним собак із країн високого ризику можна ввозити лише за попередньою письмовою згодою Центру США з контролю та запобігання захворювання (CDC) – CDC Dog Import Permit, включаючи собак, ввезених із країни, яка не належить до групи високого ризику, якщо собаки перебували в країні високого ризику протягом попередніх 6 місяців. Такі дозволи можуть надаватися в порядку виключення в кожному окремому випадку на розсуд CDC. Якщо запит на попереднє схвалення ввезення собаки відхилено, письмова відмова CDC вважатиметься остаточним та не підлягає оскарженню.

Коти. CDC не вимагає загальних сертифікатів про стан здоров’я для в’їзду домашніх котів до США, хоча деякі авіакомпанії або штати можуть вимагати їх. Однак домашні кішки підлягають огляду в портах в’їзду, і їм може бути відмовлено у в’їзді в Сполучені Штати, якщо у них є докази інфекційного захворювання, яке може передаватися людині. Якщо виявляється, що кішка хвора, у порту в’їзду може знадобитися подальший огляд ліцензованим ветеринаром за рахунок власника.

Для ввезення в Сполучені Штати котам не потрібно мати докази вакцинації від сказу. Однак деякі штати вимагають вакцинації котів від сказу, тому радимо проконсультуватися з державними та місцевими органами охорони здоров’я в кінцевому пункті призначення.

Інші тварини. Інформація щодо ввезення інших тварин на територію США – https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/index.html

Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб

Як в’їхати до США – https://www.usa.gov/enter-us

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ 

Конкурс секторально-цільових грантів від міжнародної організації «Пакт», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт

Апліканти: офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства (ОГС) або консорціуми зареєстрованих ОГС з усіх регіонів України із стійкою організаційною та операційною структурою; доведений досвід консолідації та координації регіональних і місцевих мереж, охоплення різних верств населення; доведений досвід адвокації та просування демократичних реформ на національному, субнаціональному та локальному рівнях; досвід у здійсненні моніторингу демократичних реформ.

Пріорітетні напрями:

 • розробка та адвокація необхідних змін в політиці;
 • підвищення обізнаності громадськості про реформи та прогрес у їхній реалізації;
 • громадська участь у процесі реформ;
 • залучення та спілкування між різними зацікавленими сторонами у процесі реформ;
 • створення та зміцнення коаліцій ОГС, які підтримують та контролюють хід реформ;
 • контроль та моніторинг прогресу реформ;
 • ініціативи громад, спрямовані на сприяння реформам;
 • сприяння політичному діалогу на засадах плюралізму думок для забезпечення інклюзивності в процесі реформ, включаючи вразливі групи та молодь;
 • стратегічна комунікація та адвокаційні кампанії на підтримку реформ.
 • збільшення кількості громадян, задіяних у громадських коаліціях та заходах, що сприяють реформуванню на субнаціональному та місцевому рівнях;
 • розвиток та / або посилення зв’язків між національними та субнаціональними мережами і коаліціями, що призведе до посилення впливу адвокаційної діяльності виконавця проєкту на зміни в державній політиці;
 • збільшення активності виконавця проєкту у напрямку роботи з вразливими групами (люди з обмеженим можливостями, переселенці (ВПО), люди з гомо-, бі-, транс-сексуальною орієнтацію, квіри та інтерсексуали (ЛГБТ-спільнота) тощо), її ефективного впливу на державну політику на національному і субнаціональному рівнях та / або моніторинг здійснення державної політики від імені цих груп;
 • збільшення кількості спільних заходів ОГС зі сприяння демократичним реформам, що пов’язують національні, субнаціональні та місцеві мережі і коаліції;
 • посилення спроможності заявника залучати різні верстви населення, очолювати та розширювати мережі та коаліції;
 • збільшення кількості громадян, проінформованих про реформи та їхній прогрес;
 • збільшення кількості громадян, задіяних у діяльності громадянського суспільства, спрямованій на здійснення реформ;

Бюджет: очікуваний розмір грантів становить до $50,000. Визначні ідеї можуть отримати більшу фінансову підтримку, якщо вони є доцільними та обґрунтованими.

Кінцевий термін подання заявки –  конкурс відкритий і безтерміновий. Пакт розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають відповідь з рішенням протягом 45 днів від дати отримання Пактом повного пакета документів заявки

Детальніше про проєкт: https://pactworld.app.box.com/s/u37ay3yf5ysgz33oqolzyjyaghil8j26

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Станом на сьогодні в’їзд до РТ дозволено особам з:

 1. Біометричними паспортами громадянина України для виїзду за кордон на умовах безвізового режиму на 90 днів,
 2. ПГУВК старого зразка (не біометричними).

Відповідно до правил безвізового режиму між Україною та Республікою Таджикистан громадяни України можуть знаходитись на території Таджикистану 90 дні, впродовж 180 днів.

Протягом 10-ти робочих днів з моменту в’їзду на територію Республіки Таджикистан іноземцям потрібно оформити реєстрацію свого місця перебування (реєстрація). Це можна зробити у відділах паспортно-реєстраційних служб. В м.Душанбе паспортно-реєстраційна служба знаходиться за адресою: вул. Мирзо Турсунзода 5, м.Душанбе.
Всі пасажири які прибувають в РТ повинні мати довідку про негативний результат ПЛР-тесту, проведеного за останні 72 години з моменту відбору до прибуття в Таджикистан.
В’їзд на територію Таджикистану можливий за наявності дійсного паспорту громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого закінчується не менше ніж за 3 місяці.
Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується? За три місяці до закінчення строку дії закордонного паспорту громадянам України необхідно з’явитись до Посольства України в РТ для його продовження.
Рішення країни щодо прийняття біженців з України Уряд Таджикистану не приймав. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Необхідно мати довідку про негативний результат ПЛР-тесту, проведеного за останні 72 години з моменту відбору до прибуття в Таджикистан.

Відповідно до рішення Республіканського штабу щодо посилення протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню інфекційного захворювання COVID-19 з 15 березня 2022 року всі пункти пропуску на державному кордоні Республіки Таджикистан з Республікою Узбекистан переведено на нормальний режим.

Громадяни іноземних держав можуть здійснювати перехід пунктів пропуску державного кордону Республіки Таджикистан з Республикою Узбекистан на основі сертифікату про повну вакцинацію проти інфекції COVID-19. У разі відсутності зазначеного сертифіката, іноземним громадянам необхідно пред’явити негативний ПЛР-тест, виданий не пізніше ніж за 72 години до в’їзду до Республіки Таджикистан.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, службового паспорта, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, паспорта громадянина України у вигляді ID-картки).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів

Угода між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємну відмову від оформлення віз для власників дипломатичних, службових або спеціальних паспортів від 07.04.1994 р.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян від 22.12.2011 р. (зі змінами, внесеними Угодою від 14.03.2017 р.) 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Всі пункти пропуску державного кордону з 15.06.2020 відкриті, крім сухопутного кордону з Іраном.

З 01.06.2020 відновлено міжміське сполучення наземним та повітряним транспортом.

Для переміщення всередині країни наземним, повітряним та іншим шляхом всі без винятку мають мати та пред’явити при посадці на транспорт негативний ПЛР-тест, або експрес тест “COVID-19”.

Участь у масових заходах також передбачає наявність тесту на “COVID-19”.

 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про умови поїздок громадян від 09.10.2003 р. (застосовується в частині, що не суперечить положенням Угоди Україна – ЄС про спрощення оформлення віз, окрім безвізових поїздок власників службових паспортів)

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про правила місцевого прикордонного руху від 18.09.2007 р. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

 1. Якщо Ви прибули до Угорщини і потребуєте допомоги, звертайтеся до Консульства України в місті Ніредьгаза ((м. Ніредьгаза, вул. Корані Фрідєш, 123, +36 42 501 012, +36 42 501 013, +36 31 7806830, 70 км від українько-угорського кордону) або до Посольства України в Угорщині (адреса: 1125 м. Будапешт, вул. Іштенгеді, 84/Б (1125 Budapest, Istenhegyi út 84/B), тел. +36 1 422 41 18, +36 1 422 41 22, +36 1 422 41 23, +36 1 422 41 24).
 2. З питань оформлення статусу особи, яка потребує тимчасового захисту або статусу біженця, потрібно звертатися: В Будапешті – до Міграційної служби Угорщини, м. Будапешт: +36 1 463 9100, 1117 м. Будапешт, вул. Будафокі, 60 (1117 Budapest, Budafoki út 60.)
 3. На спортивній арені міста Будапешт розгорнуто центр допомоги українцям, які вимушено виїхали через військову агресію росії проти України. Вказаний центр знаходиться за адерсою:BOK Sportcsarnok1146 Budapest, Dózsa György út 1. | +36-1-471-4222Трансфер до вказаного місця організовано з вокзалів Nyugati pályaudvar (Західний вокзал) i Keleti pályaudvar (Східний вокзал).
 4. Також, в Угорщині працює цілодобова телефонна гаряча лінія 1818 , де у тому числі,українською мовою можна отримти консультацію,з приводу  тимчасового захисту  в Угорщині  та  інших  супутніх  питань. Інші корисні посилання:http://unitedforukraine.orghttp://www.bmbah.huhttp://ukrainehelp.huhttp://jozsefvaros.huФейсбук спільноти: Українці в Угорщині, Українці в Будапешті, Група «Segítségnyújtás».5. Особам, які прибули на територію Угорщини, надається тимчасове житло, харчування, безкоштовна швидка медична допомога. Працевлаштування відбувається за загальними правилами, які поширюються на іноземців.  Проїзд на угорській залізниці і транспорті в місті Будапешт для таких осіб є безкоштовним.
 5. З питань отримання статусу особи, яка потребує тимчасового захисту, статусу біженця або продовження строку перебування в Угорщині необхідно звертатися до Служби з питань іноземців в Угорщині за адресою: 1117 Budapest, 60 Budafoki Street +36 1 463 9100 Fax: +36 1 463 9108 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Call Center: +36 1 463 9292 (Mo-Thu: 8.00-16.00, Friday: 8.00-13.30)
 6. http://www.bmbah.hu/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=386&Itemid=152&lang=hu#
 7. Якщо особа отримає статус біженця в Угорщині, отримати такий статус в інших країнах ЄС буде неможливо.
 8. Перетин українсько-угорського кордону без біометричного паспорту або інших дійсних документів можливий. Після в’їзду в Угорщину без біометричного пампорта необхідним є звернення до найближчих міграційних органів, направлення до яких надає прикордонна поліція на угорському боці.

ВАЖЛИВО!

 1. Посольство України в Угорщині та Консульство України в місті Ніредьгаза тимчасово продовжує термін дії закордонних паспортів громадянина України для виїзду за кордон, та вписує дані про дітей до 16 років до закордонного паспорта.

Для продовження терміну дії закордонного паспорта заявник подає наявний закордонний паспорт. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за три місяця до закінчення терміну дії. Для внесення даних до паспорта про дитину заявник подає такі документи:

 • Дійсний закордонний паспорт.
 • Свідоцтво про народження дитини.
 • Дві фотокартки 3,5Х4,5 см.
 • Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (у раз необхідності).

Вказані консульські дії здійснюються:

 • у прийомні години роботи установ (робочі дні з 8.00 до 14.00, вихідні дні- 9.00-13.00);
 • безоплатно в день звернення.
 1. Перетин кордону з домашніми тваринами можливий. Якщо не вистачає документів, вакцинита ін. при перетині кордону, то тварин пропускають під власне зобов’язання власника оформити все необхідне належним чином в країні прямування. 

Режим тимчасового в’їзду

З 15 січня іноземцям, які в’їжджають в Узбекистан  необхідно мати довідку з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус.

(за останні 72 години) з негативним результатом.

Дослідження необхідно зробити не раніше 48 годин до в’їзду в Узбекистан.

Якщо ж такого документа у приїжджого не буде, то йому потрібно буде здати експрес-тест в аеропорту, на вокзалі або інших пунктах пропуску в Узбекистані.

В Узбекистані діє обов’язковий масковий режим, зберігання соціальної дистанції і дезінфекція на місцях.

Часті запитання (стосується в`їзду повітряним або залізничним сполученням):

 • Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії? – Можна
 • Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? – Неможна
 • Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? – Не потрібно

Особливості по країні

Громадянам іноземних країн, які прибувають на територію Республіки Узбекистан необхідно у 3-денний термін зареєструватися в органах внутрішніх справ Узбекистану.

Якщо ви проживатимете у готелі, реєстрацію здійснюють безпосередньо працівники готелю.

Якщо ви маєте намір проживати у приватних помешканнях, реєстрацію здійснюєте самостійно.

За несвоєчасну реєстрацію або відсутність її взагалі передбачені штрафи.

 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

З 1 квітня 2022 року громадянам України дозволено в’їзд до Республіки Філіппіни, включаючи в’їзд з туристичною та діловою метою на короткий термін, без необхідності отримання спеціального дозволу та проходження карантину по прибуттю на за наступних умов:

 • наявність діючої візи;
 • наявність негативного результату ПЛР тесту на COVID-19, зробленого впродовж 48 годин до вильоту або лабораторного тесту на антиген (RTK) COVID-19;
 • особи мають бути повністю вакцинованими (не стосується дітей віком до 12 років, які подорожують з повністю вакцинованими батьками). З умовами визнання сертифікатів вакцинації можливо ознайомитись нижче;
 • наявність діючого паспорта для виїзду за кордон на період не менший ніж 6 місяців з дати в’їзду до Республіки Філіппіни.

Інформація про вимоги по прибуттю у Республіку Філіппіни

Повністю вакциновані іноземці:

 1. Повинні надати негативний результат ПЛР тесту на COVID-19, зробленого впродовж 48 годин до вильоту.
 2. Здійснюють моніторинг власного стану здоров’я та можливу появу симптомів COVID-19 впродовж 7-ми днів після прибуття, причому першим днем є дата прибуття.
 3. Повинні мати свідоцтво про вакцинацію від COVID-19, що  визнається філіппінськими державними органами:

а. Міжнародний сертифікат вакцинації та профілактики Всесвітньої організації охорони здоров’я;

 1. VaxCertPH (Філіппіни);

с. Національний/державний цифровий сертифікат іноземного уряду, який визнав VaxCertPH на умовах взаємності. Сертифікат українського зразка не визнається на умовах взаємності. (https://www.philippineairlines.com/en/ph/home/covid-19/ArrivingInThePH/ArrivalGuideForFully-VaccinatedTravelersInoculatedInthePhilippines).

 1. Інші сертифікати вакцинації, що визнаються Міжвідомчою групою з протидії поширення інфекційних захворювань Республіки Філіппіни (IATF). 

УВАГА! У разі неможливості підтвердження вакцинації громадяни України мають прослідувати у один з визначених урядом Філіппін карантинних центрів. Після отримання негативного результату ПЛР тесту на COVID-19, зробленого на п’ятий день після прибуття, громадяни можуть провести решту карантинного періоду (до чотирнадцятого дня після прибуття включно)  на домашньому карантині (за адресою, де вони збиралися зупинитися у Республіці Філіппіни).

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Громадяни України мають можливість безкоштовного проїзду територією Фінляндії за умови наявності українського документу, що посвідчує особу та громадянство такими видами транспорту:

 1. Міський транспорт в багатьох містах країни.
 2. Залізничним транспортом по території Фінляндії.
 3. Подорожі автобусом по території Фінляндії компанією Onnibus.

 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Проїзд у громадському транспорті для громадян України, що виїхали через війну, БЕЗКОШТОВНИЙ (потрібно надати на касі паспортний документ).

В громадському транспорті необхідно носити маску.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу цивільного екіпажу літака).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів (за дипломатичним паспортом, біометричним службовим паспортом, біометричним паспортом громадянина для виїзду за кордон); до 30 днів (за посвідченням особи моряка); 15 днів (за посвідченням члена екіпажу цивільного екіпажу літака).

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про умови взаємних поїздок громадян від 16.12.2005 р. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Протиепідемічні заходи на території Хорватії:

 • зберігання фізичної дистанції на відкритому просторі у півтора метри та два метри в приміщенні (в приміщенні носіння масок є обов’язковим),
 • обов’язкове носіння масок на відкритому просторі, якщо не можливо дотримуватися дистанції щонайменше у півтора метра.

Хорватія визнає вакцини, які використовуються в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm, Janssen/Johnson&Johnson) та вакцини, схвалені ВОЗ для невідкладного використання (Serum Institut of India – Covishield, Bharat Biotech – Covaxin, Sinovac –CoronaVac.

https://www.koronavirus.hr/

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд до Чехії дозволено (інформація станом на 17 січня 2022 р.):

 1. Громадянам України, які пройшли повний курс щеплення (вакциною, сертифікованою Європейською агенцією з лікарських засобів, а саме: Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield за умови, щопісля вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів. Підтвердити вакцинацію під час прикордонного контролю потрібно: українським міжнародним ковід-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку «Дія» (з QR кодом), його паперовим аналогом (з QR кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Увага! З 27 грудня іноземці, які не мають дозволу на проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (не старший 72 годин), навіть якщо вони мають сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).

 1. Громадянам України, які мають дозвіл на проживання в Чехії або візу, видану органами Чеської Республіки, а також громадянам України, що мають дозвіл на проживання в іншій країні ЄС;
 2. Громадянам України у виняткових гуманітарних ситуаціях за наявності підтверджуючих документів, виданих чеськими органами, зокрема: довідка від лікаря або медичної установи; виклик до суду; запрошення від державного органу; довідка про необхідність належного догляду за особою (від лікаря чи соціальної служби) та документи на підтвердження родинних зв’язків з цією особою; судове рішення про встановлення опіки над дитиною чи зустрічей з нею; лист від компетентного міністерства Чеської Республіки про те, що приїзд особи є в інтересах Чехії.
 3. Громадянам України, які мають довідку про одужання від Covid, оформлену в додатку ДІЯ чи на порталі ДІЇ (з QR кодом, зразок тут), за умови, що з часу першого позитивного тесту минуло не менше 11 днів і не більше 180 днів. 
 4. Неповнолітнім дітям, які подорожують разом зі своїм законним представником, який має дійсний сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. 

Перед в’їздом до Чехії усім іноземцям потрібно в обов’язковому порядку заповнити в’їзний формуляр за посиланням: https://plf.uzis.cz/. Отримане на e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред’явити під час прикордонного контролю.

Іноземці, які не мають дозволу на постійне проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (не старший 72 годин), навіть якщо вони мають сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).

Обов’язковою умовою для безвізової поїздки також є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту та медичного страхування на термін поїздки.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, але не мають сертифікату про вакцинацію, при в’їзді до Чехії, зобов’язані:

– до прибуття до Чехії заповнити відповідний в’їзний формуляр: https://plf.uzis.cz/. Отримане не e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред’явити під час прикордонного контролю;

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;

– не раніше, ніж через 5-7 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус;

– упродовж всього часу після приїзду в країну до отримання повторного негативного тесту поза межами свого помешкання носити респіратор без дихального клапану зразка FFP2 чи KN95.

Важливо: якщо Ви маєте дозвіл на постійне проживання в Чехії, Ви можете замінити ПЛР-тест довідкою про негативний антигенний тест, зроблений не раніше, ніж за 48 години до в’їзду в країну в акредитованій лабораторії медичного закладу в Україні.

Неповнолітні діти, старші 12 років, які не мають сертифікату про вакицинацію або одужання, і подорожують разом із законним представником, який має сертифікат про вакцинацію або одужання, повинні

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;

– не раніше, ніж через 5-7 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, а також мають сертифікат про вакцинацію при в’їзді до Чехії, зобов’язані:

– до прибуття до Чехії заповнити відповідний в’їзний формуляр: https://plf.uzis.cz/. Отримане не e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) необхідно надати під час прикордонного контролю;

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити ковід-сертифікат;

– пред’явити негативний тест на коронавірус.

З детальними умовами в’їзду Ви можете ознайомитися на сайті Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки за посиланням: https://www.mvcr.cz, а також у розділі «Поради подорожуючим» на сайті Посольства України в Чехії.

Особливості по країні

У всіх внутрішніх громадських приміщеннях, а також у громадському транспорті громадяни Чехії та іноземці зобов’язані носити засоби захисту органів дихання (респіратори не нижче рівня FFP2 чи KN95 без клапану). 

Відвідування культурних, спортивних та інших заходів, а також вхід у місця громадського харчування, відпочинку чи розважальні заклади дозволений лише при наявності сертифікату про вакцинацію.

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про взаємне скасування візового режиму для власників дипломатичних, службових та спеціальних паспортів від 11.07.2003 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Обов’язкове носіння масок у громадському транспорті.

Більше інформації на сайті Федерального відомства охорони здоров’я https://www.bag.admin.ch/bag/en/home.html

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement.

Поради подорожуючим: Швеція 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Для пошуку житла в Швеції можна скористатись платформою Swedes for Ukraine за посиланням https://swedesforukraine.org/uk/

Корисна інформація для громадян України, які приїхали до Швеції (українською мовою): https://www.krisinformation.se/detta-kan-handa/handelser-och-storningar/oro-for-omvarldslaget/oro-for-omvarldslaget/spraklanguages/ukrainska_ukraian/us-att-komma-till-sverige-fran-ukraina 

РЕЖИМ В’ЇЗДУ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

На разі у спрощеному порядку за візами для в’їзду до Японії до посольств Японії за межами України можуть звернутися ті громадяни України,  які мають родичів чи знайомих на території Японії. Уряд Японії також має намір встановити особливу процедуру в’їзду для тих громадян України, які не мають гаранта на території Японії. 

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

При в’їзді до Японії необхідно надати негативний результат ПЛР тесту https://www.mhlw.go.jp/content/000770639.pdf, зробленого протягом 72 годин до подорожі. Інформацію щодо бланків медичних сертифікатів та клінік-партнерів можна знайти на сайті Посольства Японії в Україні  https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_en/en_visa.html

При в’їзді до Японії, усі подорожуючі з України, включаючи громадян Японії, зобов’язані пройти тест на COVID-19 в аеропорту.

У разі негативного результату тесту, подорожуючі повинні пройти карантин протягом 3 днів у визначеному приміщенні та утримуватися від користування громадським транспортом 7 днів, перебуваючи вдома.

Також, при в’їзді в Японію необхідно встановити додаток на телефоні https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100189688.pdf , також заповнити такі документи:

 1. письмове зобов’язання https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100159185.pdf
 2. опитувальник «Questionnaire» щодо стану свого здоров’я https://arqs-qa.followup.mhlw.go.jp/#/

Більше інформації щодо подорожей до Японії під час коронавірусних обмежень можна знайти за посиланням https://www.japan.travel/en/coronavirus/

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007
 
Доступ до публічної інформації
Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: [email protected]