Карантин за кордоном

Режим тимчасового в’їзду

Для осіб, які прямують до Австрії з 20 грудня 2021 року діють наступні положення:

В’їзд до країни можливий тільки для повністю вакцинованих осіб або тих, які нещодавно перенесли хворобу, зокрема:

1) В’їзд без реєстрації та без карантину 

З сертифікатом про повну вакцинацію однією з наведених нижче вакцин + негативний ПЛР-тест.  

З підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами) + негативний ПЛР-тест.

Медична довідка про  наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби! Сертифікати вакцинації/одужання у додатку “Дія”, паперові сертифікати з порталу “Дія” з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря (т.зв. жовтий сертифікат) визнаються австрійською стороною, однак, вони мають бути оформлені  виключно англійською або німецькою мовами із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Визнані вакцини: Comirnaty (INN) від BioNtech/Pfizer; Vaxzevria COVID-19 Vaccine AstraZeneca / Covishield від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna; Sinopharm / BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac-CoronaVac vaccine.

Слід врахувати, що з вакцинами Sinovac-CoronaVac vaccine перетин кордону Австрії допускається, але заселення в готелі або відвідування закладів харчування є забороненим.

Посилання на офіційний порядок перетину кордону та список затверджених вакцин: https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011574

(оновлюється)

2) В’їзд з обов’язковою реєстрацією та карантином.

З сертифікатом про повну вакцинацію однією з наведених вище вакцин, але без тесту ПЛР.

З підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами), але без ПЛР-тесту.

Медична довідка про  наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби!

Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в’їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/

При цьому, самоізоляцю можливо достроково припинити за умови проходження ПЛР тестування та отримання негативного результату після перетину кордону.

Діти до 18 років за умови в’їзду із вакцинованими батьками зобов’язані мати тільки негативний ПЛР тест. Діти до 6 років не підлягають жодним карантинним обмеженням.

3.) Для громадян України, які мають дійсні дозволи на проживання в Австрії:

Допускається в’їзд без Сертифікату про повну вакцинацію або Підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19 (див. вище), а лише з негативним ПЛР тестом (не старшим ніж 72 год.) з подальшим проходженням обов’язкового 10-денного карантину після в’їзду.

Вимоги до ПЛР тестів: зроблені в медичних лабараторіях України, які мають відповідні ліцензії, сертифікати та дозвільні документи від МОЗ України та оформлені виключно англійською або німецькою мовами.

Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в’їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/

Після в’їзду необхідно неодмінно піти на 10-тиденний карантин, який може бути припинений при пред’явленні негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5 день після в’їзду.

Особливості по країні

Федеральний уряд Австрії ухвалив рішення про скасування з 11 грудня 2021 року загальнодержавних карантинних обмежень для осіб, які пройшли повний курс вакцинації. Однак, кожна федеральна земля самостійно визначає порядок та дату відкриття громадських установ (кафе, ресторанів, готелів, музеїв, театрів тощо).  

Наприклад, у Федеральній землі Відень заклади громадського харчування та готелі почнуть працювати тільки з 20 грудня 2021 року.

Режим тимчасового в’їзду

Подорожі з України до Королівства Бельгія дозволені незалежно від мети поїздки лише за умови наявності сертифікату, що визнається країнами ЄС та Шенгенської Угоди, про повний курс вакцинації від COVID-19, здійснений вакцинами, визнаними за рішенням Європейської Комісії.

Перелік вакцин від КОВІД, що пройшли необхідне тестування, довели свою ефективність та визнані Європейською Комісією, можна перевірити за посиланням Safe COVID-19 vaccines for Europeans | European Commission (europa.eu)     (англійською мовою).

У разі відсутності сертифікату про повну вакцинацію, слід мати негативний PLR тест (зроблений не більше ніж за 72 години на момент перетину бельгійського кордону) та сертифікат про “важливість” поїздки, виданий дипломатичною або консульською установою Бельгії.

Вам слід мати при собі :

 • чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (строк дії якого має перевищувати дату вашого запланованого виїзду з Бельгії на 6 місяців;
 • документальне підтвердження мети вашої поїздки (картку резидента країни Євросоюзу або посвідку на проживання, резервування готелю, запрошення бізнес-партнеру, і т.ін.);
 • підтвердження вашої фінансової спроможності;
 • зворотній квиток (на літак, потяг, у разі туристичної, приватної, ділової короткострокових поїздок);
 • поліс медичного страхування, який визнається на території країн Євросоюзу.

Крім того:

 1. Ви маєте заздалегідь заповнити форму Passenger Locator Form (PLF). Її можна заповнювати починаючі за 6 місяців до дати запланованого візиту до Бельгії (навіть за годину до вильоту літака):
 • коли ви подорожуєте до Бельгії авіаційним або морським транспортом;
 • коли ви подорожуєте до Бельгії наземними видами транспорту (потяг, автобус, автомобіль і т.ін)  з країни, яка знаходиться поза межами країн Євросоюзу або Шенгенської Угоди;

Цю форму можна знайти англійською мовою за посиланням https://www.info-coronavirus.be/en/plf/

Після коректного її заповнення вам буде надіслано відповідний QR-код на адресу електронної пошти, зазначеної під час заповнення форми. У роздрукованому вигляді аркуш з QR-кодом також є прийнятним для пред’явлення за місцем вимоги.

Зазначена форма має бути заповнена кожною особою, віком від 12 років. Відомості про дітей до 12 років вносяться у PLF-форму батьків або належним чином уповноважених супроводжуючих осіб.

 1. Перед поїздкою слід перевірити колір-код країни, з якої ви подорожуєте до Бельгії, щоб переконатися. На сьогодні Україна належить до країн “червоної зони” поза межами ЄС та країн Шенгенської Угоди. Код-колір країни можна перевірити за посиланням https://www.info-coronavirus.be/en/colour-codes-by-country/.

Слід звернути особливу увагу до переліку країн, що внесені Бельгією до списку країн з надзвичайно небезпечною епідеміологічною ситуацією за посиланням https://www.info-coronavirus.be/fr/pays-a-haut-risque/

Примітка: якщо ви подорожуєте з країни з підвищеним епідеміологічним ризиком https://www.info-coronavirus.be/en/countries-with-high-risk/, або відвідали таку країну протягом останніх 14 днів, мета вашої поїздки до Бельгії має бути «поважною» та має бути підтверджена належним дозвільним документом, виданим дипломатичним представництвом або консульською установою Бельгії у відповідній країні.

 1. Слід перевірити тип COVID-сертифікату, який ви маєте:
 • Сертифікат про те, що ви були повністю вакциновані. Особа вважається повністю вакцинованою, коли сплив термін у 14 днів з дати останньої вакцинації;
 • Довідково:
 • в’їзд до Бельгії є можливим: за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія (його міжнародна версія);
 • не передбачено в’їзд до Бельгії : за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем;

ЯК ОДЕРЖАТИ СЕРТИФІКАТ.

Україна визначає компетентні органи для видачі таких сертифікатів. Про це слід дізнатися у МОЗ України.

Цифрова версія сертифікату може бути збережена на мобільному пристрої телефонного зв’язку. Громадянин України може також забажати мати паперову версію сертифікату. Обидві версії сертифікату мають містити QR-код, який, у свою чергу, містить важливу інформацію, а також цифровий підпис, що підтверджує те, що сертифікат виданий у законний спосіб уповноваженим на те медичним закладом або лабораторією. Країни-члени Євросоюзу домовились про єдиний дизайн як цифрової, так і паперової версії зазначеного сертифікату з метою полегшення його перевірки та визнання.

ТЕСТУВАННЯ та КАРАНТИН.

PLF-форма передбачає відомості про перебування у країнах протягом попередніх 14 днів на дату заповнення, в тому числі коли змінюється код-колір країни, та враховується бельгійськими компетентними органами при визначенні необхідності тестування та карантину.

 • Якщо у вас є сертифікат про вакцинацію, необхідно пройти тестування на COVID протягом перших двох днів перебування в Бельгії та на 7 день. Залишатися на карантині до моменту одержання негативного результату або першого тестування або другого тестування.
 • Якщо відсутній сертифікат про повний курс вакцинації та при перетині бельгійського кордону був пред’явлений лише негативний ПЦР-тест, необхідно пройти тестування на COVID у перший день перебування в Бельгії та на 7 день. Залишатися на карантині 10 днів. Термін карантину може бути зменшений якщо тестування на 7 день дало негативний результат.

УВАГА Якщо у органів бельгійської поліції є підозра про спробу підробки PLF–форми або негативного тесту на COVID, ними складається письмовий протокол. Такий протокол скеровується до Федеральної прокуратури Бельгії. Такі дії вважаються серйозним злочином та кваліфікуються як спроба підробки офіційних документів, за що передбачено кримінальну відповідальність.

Здійснювати моніторинг ситуації щодо умов перебування в Бельгії (англійською, французькою або німецькою мовами) можливо за посиланням www.info-coronavirus.be

Особливості по країні

Носіння захисних масок для осіб старших 12 років є обов’язковим на вулицях, транспорті та громадських місцях.

Після прибуття на територію Бельгії, є можливим вакцинація та проходження PCR-тесту на COVID-19.  Тест можливо пройти одразу після прибуття, в аеропортах Бельгії.

Готелі працюють. Бари, ресторани, кафе – відкриті для відвідувачів за умови дотримання ними санітарно-епідеміологічних норм. Обслуговування у приміщенні закладу відбувається за умови наявності сертифікату про повний курс вакцинації, наявність якого, як правило, можуть попросити підтвердити.

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ

Гранти НАТО для реалізації проєктів у рамках Програми «Наука заради миру і безпеки» 

Апліканти: навчальні заклади, неурядові організації.

Пріорітетні напрями фінансування: охорона навколишнього середовища, також попередження та протидія терористичних загроз, інших загроз безпеці та викликів, серед яких є протидія екологічному та комп’ютерному тероризму, безпека продуктів харчування тощо.

Кінцевий термін подання заявки – щорічно (дедлайни відсутні).

Особливі умови: проєктна пропозиція на виділення гранту в рамках Програми має обов’язково містити потенційних країн-партнерів (обов’язково принаймні одну державу-члена) по реалізації проєкту, орієнтовний термін його виконання та необхідну суму на реалізацію (в тому числі очікувані дотації з боку НАТО), а також відповідати пріоритетам НАТО.

Детальніше про проєкт – https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/ukraine-nato/nato-projects

Режим тимчасового в’їзду

З 22 грудня 2021 р. згідно з Постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 17.12.2021 № 727 «Про внесення змін до постанов РМ Республіки Білорусь від 8 квітня 2020 р. № 208 та від 30 жовтня 2020 р. № 624 змінюється порядок в’їзду в Республіку Білорусь і виїзду з Республіки Білорусь.

Правила в'їзду в Республіку Білорусь:

Залишається чинним тимчасове призупинення перетинання державного кордону на в'їзд в Республіку Білорусь в пунктах пропуску для автомобільного, пішохідного, залізничного та річкового сполучення іноземними громадянами та особами без громадянства (далі - іноземними).

Обмеження не поширюється на осіб, що в'їжджають через Національний аеропорт Мінськ, а також на:

 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортамиа також членів їх сімей, які прямують спільно з ними;
 • глав і членів офіційних делегацій;
 • іноземців, які надають міжнароднутехнічну, міжнародну безоплатну та іншу допомогу Республіці Білорусь;
 • водіївтранспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • членів екіпажівповітряних суден, суден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад, провідників вантажних вагонів міжнародного залізничного сполучення;
 • іноземців, які є близькими родичами(батьки, усиновителі (удочерителі), діти, в тому числі усиновлені (удочерінні), рідні брати і сестри, бабка, дід, внуки), подружжям іноземцівякі мають дозвіл на постійне проживання на території Республіки Білорусь, або громадян Республіки Білорусь;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживанняна території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які мають документи, що підтверджують право на здійснення трудової діяльностіна території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які прямують до Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь для отримання освітив установах освіти Республіки Білорусь (вступу до установ освіти Республіки Білорусь), - за умови пред'явлення ними документів (копій документів) установи освіти Республіки Білорусь, що підтверджують мету цієї поїздки (запрошення на навчання, довідка-виклик, довідка про отримання освіти та інше);
 • осіб, які прямують в Республіку Білорусь з метою проведення вакцинації проти інфекції COVID-19;
 • громадян Російської Федерації, які прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь в Російську Федерацію;
 • іноземців, які прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь, відповідно до Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про спрощений порядок проїзду ділянки автомобільної дороги Славутич - Чорнобильська АЕС, яка проходить по території Республіки Білорусь, працівниками, транспортними засобами та вантажами Чорнобильської АЕС і підприємств, які здійснюють діяльність в зоні відчуження, а також іноземними фахівцями, залученими до реалізації міжнародних проектів стосовно закриття Чорнобильської АЕС, від 20 січня 2009 року;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь на запрошення юридичних осіб, зареєстрованих на території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь для отримання медичної допомоги, при пред'явленні ними документів (копій документів) організації охорони здоров'я Республіки Білорусь (запрошення, договір про надання медичної допомоги та інше), що підтверджують мету цієї поїздки, а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь за укладеними договорами надання туристичних послугна проведення мисливського туру з їх участю.

У виняткових випадках, пов'язаних з надзвичайними обставинами, а також з метою забезпечення національних інтересів Республіки Білорусь за рішенням Голови Державного прикордонного комітету або уповноваженої ним посадової особи державний кордон Республіки Білорусь можуть перетинати іноземці, що в'їжджають з іншими цілями.

Особливості по країні

 • Вимога самоізоляції:

Іноземці, які прибули в Республіку Білорусь з країн, включених у перелік країн, в яких реєструються випадки інфекції COVID-19, що розміщується на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я за посиланням  (http://minzdrav.sov.bviruldlvabelorusskikh-grazhdan/strany-krasnoy-zony.php), зобов'язані перебувати в самоізоляції протягом 7 календарних днів з дня прибуття до Республіки Білорусь і не підлягають подальшому пропуску через державний кордон Республіки Білорусь до закінчення терміну самоізоляції.

Необхідність наявності довідки про відсутність COVID-19:

Іноземці, які досягли шестирічного віку, за винятком тих, що мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, під час прибуття в Республіку Білорусь повинні мати оригінал або копію медичного документу на паперовому носії або в електронному вигляді, що підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на інфекцію COVID-19.

Тест виконується протягом трьох діб до дати перетинання державного кордону Республіки Білорусь методом полімеразної ланцюгової реакції. У медичному документі має бути зазначено прізвище, власне ім'я, по батькові (якщо таке є) громадянина, дату проведення і результат лабораторного дослідження на інфекцію COVID-19 (білоруською, російською або англійською мовою).

Відсутність медичного документу про результати лабораторного дослідження є підставою для відмови іноземцям у в'їзді в Республіку Білорусь.

Наявність у іноземців, які прибули з країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції, негативного ПЛР-тесту не звільняє їх від необхідності дотримання 7 - денної самоізоляції.

Вимоги самоізоляції і наявності довідки не поширюються на:

 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортамиа також членів їх сімей, які прямують спільно з ними;
 • глав і членів офіційних делегацій;
 • осіб, які прямують в Республіку Білорусь з метою проведення вакцинації проти інфекції COVID-19;
 • іноземців, які надають міжнароднутехнічну, міжнародну безоплатну та іншу допомогу Республіці Білорусь;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь на запрошення юридичних осіб, зареєстрованих на території Республіки Білорусь;
 • водіївтранспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • членів екіпажівповітряних суден, суден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад, провідників вантажних вагонів міжнародного залізничного сполучення;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, які прибувають в Республіку Білорусь після перебування у службовому відрядженні, в яке вони були направленні юридичними особами чи індивідуальними підприємцями, зареєстрованими на території Республіка Білорусь;
 • іноземців, які прямують до Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • громадян Російської Федерації, які прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь в Російську Федерацію;
 • іноземців, які прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь, відповідно до Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про спрощений порядок проїзду ділянки автомобільної дороги Славутич - Чорнобильська АЕС, яка проходить по території Республіки Білорусь, працівниками, транспортними засобами та вантажами Чорнобильської АЕС і підприємств, які здійснюють діяльність в зоні відчуження, а також іноземними фахівцями, залученими до реалізації міжнародних проектів стосовно закриття Чорнобильської АЕС, від 20 січня 2009 року;
 • іноземців, що прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь і мають документи, що підтверджують виїзд з Республіки Білорусь протягом 24 годинОсоби, що перевищили 24-годинний термін транзиту, через державний кордон Республіки Білорусь пропускаються тільки при наявності медичного документа про результати лабораторного дослідження;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь за укладеними договорами надання туристичних послугна проведення мисливського туру з їх участю;
 • осіб, що мають оригінал або копію документа на паперовому носії про курс вакцинації проти інфекції COVID-19(далі – документ про вакцинацію). Курс вакцинації проти інфекції COVID-19 має бути завершений в термін від 1 до 12 місяців до дати прибуття на територію Республіки Білорусь. У документі про вакцинацію мають бути вказані прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) громадянина, дату закінчення курсу вакцинації (білоруською або російською і (або) англійською мовою).

Правила виїзду з Республіки Білорусь:

Залишається чинним тимчасове призупинення перетинання державного кордону на виїзд в Республіку Білорусь в пунктах пропуску для автомобільного, пішохідного, залізничного та річкового сполучення.

Обмеження на виїзд не поширюються на осіб, що виїжджають через Національний аеропорт Мінськ, а також на:

 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортамиа також членів їх сімей, які прямують спільно з ними;
 • глав і членів офіційних делегацій;
 • водіїв транспортних засобівпри виконанні ними міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • співробітників Державної фельд'єгерської службиРеспубліки Білорусь, здійснюють доставку офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти за міждержавними фельд'єгерської маршрутами;
 • співробітників республіканського унітарного підприємства «Спеціальна зв'язок», здійснюють доставку спеціальних відправлень за міждержавними маршрутами спеціального зв'язку;
 • членів екіпажів повітряних суден, суден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад, провідників вантажних вагонів міжнародного залізничного сполучення;
 • громадян Республіки Білорусь, а також іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, направляються у службове відрядження юридичними особами та індивідуальними підприємцями, зареєстрованими на території Республіки Білорусь;
 • осіб, відбувають з Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича (батьків, усиновителів (удочерителя), дітей, в тому числі усиновлення (удочеріння), рідних братів і сестер, баби, діда, онуків), чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • осіб, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • громадян Республіки Білорусь, які мають посвідку на проживання, паспорт громадянина Республіки Білорусь для постійного проживання за межами Республіки Білорусь або інший дійсний документ, що підтверджує право на постійне або тимчасове проживання в іноземній державі, - для виїзду* з Республіки Білорусь до місця постійного або тимчасового проживання;
 • осіб, що виїжджають з Республіки Білорусь для отримання медичної допомоги, - при пред'явленні документів (копій документів) приймаючої медичної організації або Міністерства охорони здоров'я Республіки Білорусь, що підтверджують мету цієї поїздки, а також осіб, які їх супроводжують;
 • осіб, що виїжджають (не частіше одного разу на 6 місяців) з Республіки Білорусь у зв'язку із здійсненням трудової діяльності на території іноземної держави, за умови пред'явлення документів, підтверджують факт здійснення трудової діяльності (трудового договору (Контракту) з іноземним роботодавцем або його копії, дозволу на роботу, виданого уповноваженою організацією приймаючої сторони);
 • осіб, що виїжджають (не частіше одного разу на 6 місяців) з Республіки Білорусь для отримання освіти в іноземних освітніх організаціях, - при пред'явленні документів (копій документів), що підтверджують отримання ними освіти в іноземній освітньої організації, або документів (копій документів) установи освіти Республіки Білорусь про направлення учнів на навчання в іноземній освітньої організації;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, - для виїзду (не частіше одного разу на 6 місяців) з Республіки Білорусь в країну свого громадянства;
 • осіб, які прибули в Республіку Білорусь за повідомленням про смерть близького родича (батьків, усиновителів (удочерителя), дітей, в тому числі усиновлення (удочеріння), рідних братів і сестер, баби, діда, онуків), дружина (Дружини) і наступних на виїзд з Республіки Білорусь, а також осіб, їх супроводжуючих;
 • прямують з Республіки Білорусь на територію Калінінградській області Російської Федерації залізничним транспортом без пересадок на шляху прямування громадян Республіки Білорусь, іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, громадян Російської Федерації;
 • осіб, відбувають для участі в спортивних заходах на території іноземної держави, - за умови пред'явлення документа, що підтверджує мету даної поїздки, виданого Міністерством спорту і туризму.

 На підставі Закону РБ від 29 грудня 2020 р. № 72-З «Про зміну Податкового кодексу Республіки Білорусь» рішенням Гомельської обласної Ради від 29 березня 2021 р. № 245 з 1 червня 2021 року до 1 січня 2023 року на території Гомельської області вводиться місцевий збір за перетинання транспортними засобами державного кордону.

Ставка збору встановлена в розмірі 1 базової величини (29 білоруських рублів) за перетинання кордону одним транспортним засобом незалежно від кількості пасажирів у цьому транспортному засобі.

Довідково:

Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону РБ від 29.12.2020 № 72-З Про зміну Податкового кодексу РБ під т/з розуміється механічний т/з, що має не менше чотирьох коліс, технічно допустима максимальна маса якого не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин.

Сплата місцевого збору здійснюється водієм транспортного засобу в білоруських рублях до перетинання (в установі банку) або під час перетиння кордону (безпосередньо в пункті пропуску). При цьому, збір необхідно сплатити  до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пункту пропуску через кордон. В іншому випадку він вважатиметься не сплаченим.

Довідково:

У документі, що підтверджує сплату збору, повинні бути вказані прізвище платника (найменування юридичної особи), сума і дата оплати, реєстраційний номер транспортного засобу, призначення платежу.

У разі оплати через інтернет-банкінг карт-чек можна пред’явити в паперовому або електронному вигляді.

Від сплати місцевого збору звільняються особи, що прямують на транспортних засобах транзитом через територію Республіки Білорусь, відповідно до Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про спрощений порядок проїзду ділянки автомобільної дороги Славутич – Чорнобильська АЕС, яка проходить по території Республіки Білорусь, працівниками, транспортними засобами та вантажами Чорнобильської АЕС і підприємств, які здійснюють діяльність в зоні відчуження, а також іноземними фахівцями, залученими до реалізації міжнародних проектів стосовно закриття Чорнобильської АЕС, що підписані в м. Чернігові 20 січня 2009 року, а також низка інших категорій осіб згідно з п.2 вищезазначеного рішення.

На теперішній час подібне рішення, окрім Гомельської, прийнято також Гродненською, Вітебською та Брестською облрадами.

Режим тимчасового в’їзду

Можливий за певних умов.

Дозволено в’їзд:

громадянам України та власникам посвідки на проживання в Україні на зазначених нижче умовах:

– подорожувати необхідно безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни.

Подорожуючим, вакцинованим проти COVID-19 під час подорожі повітряним транспортом необхідно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, що підтверджує повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19 у прикордонних пунктах пропуску в Грузії.

– при перетині сухопутного та морського кордону Грузії вакцинованій особі, за наявності Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, що підтверджує повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19, на прикордонних пунктах пропуску Грузії одночасно необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту;

Після останнього щеплення із курсу повної імунізації має пройти 14 днів. 

При перетині кордону Грузії невакцинованій особі необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію;

– на 3-й день перебування обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок. Інформація про результати тесту відправляється подорожуючим по електронній пошті протягом 24х годин. У разі позитивних результатів в телефонному режимі буде поінформовано Національний центр з контролю захворювань та громадської охорони здоров’я, і інфіковані будуть доставлені до відповідного медичного закладу;

Будь-яка особа віком до 10 років (незалежно від національності) звільняється від обов’язку проходити  ПЛР-тестування за останні 72 години до візиту в Грузію та проводити ПЛР-тест на третій день.

Результат ПЛР-тестування має бути грузинською, англійською або російською мовами.

– перед перетином державного кордону необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо) https://stopcov.ge/en/Protocol ;

Всі особи, які перебували у Республіці Індія протягом останніх 14 днів, будуть поміщені в обов’язковий карантин на 14 днів після в’їзду. У цьому випадку обов’язок пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на кордоні, а також ПЛР-тестування на 3-й день перебування буде знятий.

За винятком вищевказаних категорій, обмеження на в’їзд до Грузії не поширюється на:

представників дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Грузії, і членів їх сімей;

членів сімей громадян Грузії, незважаючи на їх національність (чоловік, діти до 18 років, за наявності відповідних документів);

осіб, які прибувають до Грузії в рамках гуманітарної місії, якщо поїздка такої місії (лікарі, волонтери тощо) до Грузії є необхідною;

осіб, яким відповідними органами Грузії надано статус особи без громадянства;

осіб, які мають нейтральні проїзні документи (видаються урядом Грузії для мешканців тимчасово окупованих територій Грузії);

осіб, які мають статус біженця в Грузії;

членів офіційних делегацій (рішення буде прийматися в кожному конкретному випадку);

водіїв потягів і вантажних автомобілів, що займаються перевезенням товарів і послуг, а також екіпажі літаків.

Поради подорожуючим:

– Чи можна в’їхати в Грузію за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? Ні

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)? Ні

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? Так. Між Україною і Грузією досягнуто домовленості про взаємне визнання документів імунізації від COVID-19. Таким чином, громадянам України, вакцинованим проти COVID-19, під час подорожі в Грузію повітряним транспортом необхідно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, що підтверджує повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19 у прикордонних пунктах пропуску

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка? В Грузію можна в’їхати  на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в будь-якій лабораторії.

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? Ні

– Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? При перетині кордону Грузії з негативним результатом ПЛР-тесту, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію на 3-й день перебування необхідно обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок. Вакциновані особи звільняються від вимоги проходження ПЛР-тестування на 3-й день перебування.

Особливості по країні:

Особливості по країні

З 01.12.2021 на всій території Грузії буде запроваджено «зелений паспорт».

Зелений статус буде надано громадянам Грузії та іноземцям, якщо особа:
– повністю вакцинована або
– має негативний ПЛР-тест за останні 72 години або
– має негативний антиген тест за останні 24 години або
– перехворіла Covid-19 протягом останніх 6 місяців.

Якщо особі було надано зелений статус на основі ПЛР або швидкого антиген-тесту, зелений статус закінчиться з часом закінчення тесту.

Зелений паспорт:

 • Документи, надруковані офіційними установами країн-членів ЄС та країн, інтегрованих до системи «EU Digital COVID Certificate» із QR-кодом;
 • Цифрові документи, видані офіційними агенціями країн-членів ЄС та країн, інтегрованих до системи «EU Digital COVID Certificate» з QR-кодом;
 • QR-код, отриманий при реєстрації в додатку «CovidPass» Грузія;
 • QR-код, отриманий шляхом реєстрації на сайті “covidpass.moh.gov.ge”;
 • Документи, надруковані в центрах вакцинації, клініках і Будинку юстиції Грузії, які мають відповідний QR-код.

Лише особа із «зеленим статусом» зможе відвідувати такі заклади:

– готелі та інші місця розміщення;

– об’єкти харчування (відкриті та закриті приміщення ресторанів, кафе, барів, у тому числі у торгових центрах);

– кінотеатри, театри, концертні зали, оперу, розважальні заклади, місця проведення азартних ігор;

– спа та тренажерні зали;

– підйомники зимових гірських курортів.

Примітка: Зелений статус не є обов’язковим для осіб молодше 18 років.

Особам, які були вакциновані або пройшли ПЛР-тестування за межами Грузії і приїхали до країни до 01.12.2021:

Іноземцям, які в’їхали на територію Грузії до 1 грудня 2021 року за закордонними паспортами і проживають в Грузії, для отримання зеленого статусу рекомендується використовувати програму «Covid Pass Georgia». Під час процесу реєстрації система використовуватиме інформацію/документи, які були надані під час процедури перетину кордону та режиму в’їзду, визначеному прикордонною службою (наприклад: довідка про вакцинацію – вільний доступ всюди, негативний результат ПЛР-тесту – зобов’язання пройти тест протягом 72 годин після перетину кордону), крім того, додаток використовуватиме всі інші дані щодо вакцинації або ПЛР-тестування під час перебування в Грузії. Під час реєстрації заявник повинен використовувати той самий номер документа, який використовувався для перетину кордону. Для реєстрації відвідувач може отримати код підтвердження на грузинський номер мобільного телефону, вказаний під час реєстрації.

Особам, які були вакциновані або пройшли ПЛР-тестування за межами Грузії і подорожують до Грузії після 01.12.2021:

Громадяни країн, що приєдналися до системи «EU Digital COVID Certificate» (в тому числі України), не зобов’язані використовувати програму «Covid Pass Georgia». Як представникам країни, що приєдналися до єдиної системи, відвідувачам дозволяється використовувати ті самі друковані або цифрові документи, які будуть представлені під час процедури перетину кордону. В якості альтернативи, відвідувач може використовувати додаток «Covid Pass Georgia». Важливо – під час реєстрації відвідувач повинен використовувати той самий номер документа, який використовувався для перетину кордону.

Країни, які не є членами системи «EU Digital COVID Certificate», можуть отримати зелений статус у Грузії лише після перетину грузинського кордону, де вони нададуть відповідний документ (друкований або цифровий), а режим в’їзду буде визначено прикордонною службою. Відвідувачам необхідно встановити додаток CovidPass Georgia, а для реєстрації система враховуватиме наданий при перетині кордону документ та надасть відповідний статус протягом відповідного періоду. Для реєстрації відвідувач може отримати код підтвердження на грузинський номер мобільного телефону, вказаний під час реєстрації.

Яку інформацію отримує система, зчитуючи QR-код?

 • Фотографія особи та ініціали імені та прізвища
 • Чи відповідає особа зеленому статусу
 • Термін дії наданого зеленого статусу (у разі тесту, буде вказана дата закінчення дії зеленого статусу)

Моніторинг і штрафи

Моніторинг здійснюватиме Служба інспекції праці Грузії.

У разі порушення сума штрафу становить 10 000 ларі для юридичної особи та 2 000 ларі для підприємця.

Гарячі лінії:

144 – Єдина Урядова гаряча лінія

1505 – Гаряча лінія МОЗ

1522 – Гаряча лінія вакцинації

0800800909 – Гаряча лінія LEPL Національної туристичної адміністрації Грузії

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Посилання на завантеження CovidPass Georgia

https://apps.apple.com/gb/app/covidpass-georgia/id1590323605

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zurarev.snackbccdb8523f3941c4aa06aff238ecf606

– Закрито кордони з Азербайджаном та Росією (крім громадян, що повертаються на батьківщину);

– Масочний режим є обов’язковим як у приміщенні, так і на відкритому повітрі;

– Лікування більш легких випадків захворювань можливе вдома з активними консультаціями сімейних лікарів – це кращий спосіб запобігти перевантаженню системи охорони здоров’я і в той же час забезпечити, щоб особи, які терміново потребують медичної допомоги, не залишилися без уваги. Пацієнти, які не можуть самостійно ізолюватися, розміщуються в COVID-готелях, де були посилені компоненти терапії і забезпечено постійне медичне спостереження;

– Державним установам доручено максимально перевести своїх співробітників на дистанційний формат роботи, і Міжвідомча координаційна Рада дає подібні рекомендації роботодавцям у приватному секторі.

Режим тимчасового в’їзду

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд в Данію дозволений для усіх категорій громадян України з будь-якою метою, у тому числі туристичною.

З 27 грудня 2021 до 17 січня 2022 (орієнтовно) усі особи, які в’їжджають в Данію, навіть повністю вакциновані, повинні мати результат негативного тесту на Covid-19 зробленого або методом ПЛР (не більше ніж за 72 годин до прибуття), або методом швидкого виявлення антигенів коронавірусу (не більше ніж за 48 годин до прибуття). Ця вимога не стосується дітей до 15 років та осіб, які раніше перехворіли на Covid-19.

Відсутність результату тесту на Covid-19 при прибутті в Данію карається штрафом у розмірі 3500 данських крон ($530), оскільки здати тест в данських аеропортах відтепер неможливо.

Крім того, особи, які в’їжджають в Данію з України у вищезазначений період, повинні самоізолювалися без зволікання на 10 днів. Ця вимога не стосується вакцинованих осіб та осіб, які раніше перехворіли на Covid-19. Органи охорони здоров’я Данії визнають тільки наступні чотири вакцини: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Janssen/Johnson & Johnson, Spikevax/Moderna і Vaxzevria/Oxford–AstraZeneca.

Детальна інформація щодо обмежень на в’їзд в Данію, у тому числі щодо виключень, наведена на вебсайті Посольства України в Королівстві Данія за посиланням:

https://denmark.mfa.gov.ua/coronavirus/entry-into-denmark

Особливості по країні

 Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції Covid-19 в Данії опублікована на вебсайті Посольства України в Королівстві Данія за посиланням:

https://denmark.mfa.gov.ua/coronavirus

Загальна інформація щодо обмежень на подорожі до Данії наведена англійською мовою на спільному вебсайті органів данської влади, присвяченому зусиллям з приборкання пандемії Covid-19, за посиланням:

https://en.coronasmitte.dk/travel-rules/covidtravelrules

Загальна інформація щодо вимог до тестування та самоізоляції після прибуття до Данії, у тому числі щодо усіх можливих виключень, наведена за наступним посиланням:

https://en.coronasmitte.dk/travel-rules/new-mandatory-testing-and-isolation-requirements

Режим тимчасового в’їзду

Дозволено особам:

 • які мають посвідку на проживання в країні (Elamisluba) та члени їх сімей.
 • мають дозвіл на проживання в країнах Європейського Союзу, Шенгенських державах, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану, а також власники довгострокових віз зазначених країн та члени їх сімей. (Список);
 • які є перевізниками товарів та сировини, займаються міжнародними вантажними і пасажирськими перевезеннями, беруть участь в технологічній роботі компанії, що працює в Естонії, постачальники медичних послуг, дипломатами,  які  прибувають в рамках міжнародної військової співпраці.

Згідно з рішенням Уряду Естонії, до Естонії дозволений в’їзд з будь-якої країни (у т.ч. з України) та з будь-якою метою для осіб, ЯКІ ПРОЙШЛИ ПОВНИЙ КУРС ВАКЦИНАЦІЇ (всі вакцини, що офіційно використовуються в Україні, наразі приймаються Естонією : Comirnaty (BioNTech/Pfizer), AztraZeneca/ Vaxzevria / Covishield, CoronaVac) проти COVID-19 і досягли максимального захисту після останньої дози вакцини, якщо з цього моменту пройшло не більше року. Особи, які отримали після завершення курсу вакцинації бустерну дозу вакцини, звільнені від обмежень на один рік з дати одержання бустерної дози вакцини;

Всі громадяни третіх країн (у т.ч. України), які не пройшли повний курс вакцинації і прибувають до Естонії для роботи, навчання, відвідання родини (необхідно підтвердити документально: https://vm.ee/ru/dokumenty-podtverzhdayushchie-cel-poezdki) або на підставі спеціального дозволу (https://www.politsei.ee/ru/instruktsii/soobshchenie-o-chrezvychaynom-polozhenii), повинні за 72 години до в’їзду зробити ПЛР-тест або, як альтернатива, за 48 годин – експрес-тест на антитіла – і пред’явити довідку про негативний результат. Такі особи також підлягають 10-ти денній САМОІЗОЛЯЦІЇ (з 10.01.2022 – 7-ДЕННА САМОІЗОЛЯЦІЯ).  (https://kriis.ee/ru/puteshestviya-peresechenie-granicy/poezdki-v-estoniyu/informaciya-o-puteshestviyakh) 

Деталі:https://kriis.ee/ru/puteshestviya-peresechenie-granicy/poezdki-v-estoniyu/inostrannye-grazhdane

Додаткова інформація щодо осіб, на яких не розповсюджуються обмеження по в’їзду до Естонії, у т.ч. щодо осіб, які перехворіли на COVID-19:

https://kriis.ee/ru/puteshestviya-peresechenie-granicy/poezdki-v-estoniyu/na-kogo-rasprostranyayutsya-ogranicheniya

Додаткова інформація:

https://www.terviseamet.ee/ru/poezdki-i-covid-19

З 1 грудня 2021 р. анкету для осіб, які перетинають кордон, мають заповнювати всі особи, які в’їжджають до Естонії, за винятком:  https://bit.ly/3mn1o0y

Поради подорожуючим:

 1. Чи можна в’їхати в Естонію за Сертифікатом вакцинації проти COVID-19 в Додатку Дія? – Так, якщо особа пройшла повний курс вакцинації і досягла максимального захисту після останньої дози вакцини, якщо з цього моменту пройшло не більше року. Особи, які отримали після завершення курсу вакцинації бустерну дозу вакцини, звільнені від обмежень на один рік з дати одержання бустерної дози вакцини;
 2. Чи можна в’їхати в Естонію за паперовим сертифікатом вакцинації проти COVID-19 з порталу Дія (з QR code)? – Так, якщо особа пройшла повний курс вакцинації і досягла максимального захисту після останньої дози вакцини, якщо з цього моменту пройшло не більше року. Особи, які отримали після завершення курсу вакцинації бустерну дозу вакцини, звільнені від обмежень на один рік з дати одержання бустерної дози вакцини;
 3. Чи можна в’їхати в Естонію за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? Так, якщо особа пройшла повний курс вакцинації і досягла максимального захисту після останньої дози вакцини, якщо з цього моменту пройшло не більше року. Особи, які отримали після завершення курсу вакцинації бустерну дозу вакцини, звільнені від обмежень на один рік з дати одержання бустерної дози вакцини;
 4. Чи можна в’їхати в Естонію на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого не більш ніж за 72 години в будь-якій лабораторії до в’їзду в країну? Так, особа може в’їхати з метою працевлаштування, навчання, відвідання родини (необхідно підтвердити документально: свідоцтво про шлюб, про народження, нотаріально засвідчене запрошення і т.д. Детально: https://vm.ee/ru/dokumenty-podtverzhdayushchie-cel-poezdki) або на підставі спеціального дозволу. Такі особи підлягають 7-ДЕННІЙ самоізоляції (з 10.01.2022).
 5. Чи можна в’їхати в Естонію на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? Так, особа може в’їхати з метою працевлаштування, навчання, відвідання родини (необхідно підтвердити документально: свідоцтво про шлюб, про народження, нотаріально засвідчене запрошення і т.д. Детально: https://vm.ee/ru/dokumenty-podtverzhdayushchie-cel-poezdki) або на підставі спеціального дозволу. Такі особи підлягають 7-ДЕННІЙ самоізоляції (з 10.01.2022).

Особливості по країні

 • В країні частково призупинено міжнародне пасажирське сполучення – автобусне, залізничне.
 • Пряме авіасполучення між Естонією та Україною відновлено з 28.03.2021 р.
 • В Естонії діють певні карантинні обмеження у різних сферах. Детально:https://kriis.ee/ru

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ

Грант на мікрофінансування від Міністерства закордонних справ Естонії

Пріоритетними є проєкти, які пов’язані з однією з наступних галузей:

 • освіта;
 • охорона здоров’я;
 • мир і стабільність;
 • розвиток демократії і верховенство закону;
 • економічний розвиток;
 • екологічно сприятливий розвиток;
 • інформування громадськості та глобальна освіта.

І  відповідати загальним цілям розвитку співпраці:

 • становище жінок та забезпечення гендерної рівності;
 • поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості;
 • сприяти втіленню ICT solutions.

Апліканти: урядові або місцеві органи влади; НУО.

Бюджет: до 15 000 євро

Кінцевий термін подання заявки – постійнодіюча до 2023 р.

Заявник повинен подати свої проєктні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проєкти.

Детальніше про проєкт – https://vm.ee/en/activities-objectives/development-cooperation-and-humanitarian-aid

Режим тимчасового в’їзду

 1. Усі пасажири віком старше десяти років, крім транзитних пасажирів, повинні мати при собі сертифікат про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений за 120 годин або п’ять днів до прибуття в Ефіопію, і зобов’язані перебувати на самоізоляції вдома протягом семи днів після прибуття. Термін дії ПЛР-сертифіката не повинен перевищувати 120 годин після прибуття з дати подання зразка.
 2. Особа не зобов’язана залишатися в ізоляції протягом 7 днів, якщо вона має сертифікат про одужання від COVID-19 протягом 90 днів або якщо вона пройшла повний курс вакцинації проти COVID-19 та надасть відповідні підтверджувальні документи про це або якщо особа є дипломатом.
 3. Якщо турист або особа, яка прибуває в країну на екстрену конференцію, не вимагатиме самоізоляції протягом 7 днів у разі тестування на Covid-19 (ПЛР або антиген -тест), при цьому якщо результат негативний.
 4. Усім власникам дипломатичних та службових паспортів (включаючи Організацію Об’єднаних Націй та Африканського Союзу), у тому числі їхнім родичам, рекомендується, але не обов’язково мати сертифікат про негативний ПЛР-тест на COVID-19 до прибуття в Ефіопію. Однак дипломат, який не отримав негативного результату ПЛР тесту на Covid-19, не буде зобов’язаний ізолюватися протягом 7 днів, якщо ПЛР-тест або на основі антигену, зроблений по прибуттю в Ефіопію  виявиться негативним. Якщо особа відмовляється проходити тест на COVID-19 по прибуттю, йому/їй доведеться самоізолюватися вдома протягом 14 днів.
 5. Хворим на коронавірус, заборонено в’їзд до Ефіопії.
 6. Транзитні пасажири, які їдуть до визначених готелів, зобов’язані пройти карантин у готелі до наступного рейсу.
 7. Сертифікат про результати ПЛР-тесту на COVID-19, проведеного в Ефіопії, не дозволяється використовувати для повернення/повторного в’їзду до Ефіопії. Негативний сертифікат ПЛР-тесту, який необхідно пред’явити перед посадкою на рейс до Ефіопії, повинен бути проведеним у країні вильоту. Детальніше за посиланням: https://www.ethiopianairlines.com/aa/travel-updates/updates-on-covid-19(coronavirus)
 8. Оформлення ефіопської електронної візи за посиланням: https://www.evisa.gov.et/visa/apply

Особливості по країні

Хоча Ефіопськими авіалініями відновлено польоти до міст північного регіону країни: Мекеле, Гондар, Лалібела, Багір Дар, Семера, громадянам України рекомендовано наразі утриматись від поїздок до північних регіонів Ефіопії.

Вхід у будь-яке приміщення (готель, магазин, аптеку, державні установи тощо) дозволяється за наявності одягненої маски та обробки рук милом аба антисептичним засобом.

Рекомендованим є також наявність полісу медичного страхування (COVID-19) та страхування життя, а також для покриття витрат на лікування коронавірусу.

Режим тимчасового в’їзду

З 11 січня 2022 р. діють наступні правила в’їзду в Індію для пасажирів, які подорожують з України та інших країн ризику (перелік країн ризику за посиланням https://www.mohfw.gov.in/pdf/ListofCountriestobereferredtoincontextofGuidelinesforinternationalarrivalsdated7thJanuary2022.pdf) :

 1. при посадці на літак подорожуючі особи повинні надавати негативний RT-PCR тест, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до посадки у літак;
 2. подорожуючі особи повинні заздалегідь заповнити декларацію за посиланням  https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registrationі роздрукувати її з метою надання при реєстрації на рейс;
 3. подорожуючі особи повинні здати  RT-PCR по прибуттю (за власний кошт); пройти обов’язковий домашній карантин тривалістю один тиждень (7 днів);  на восьмий день здати повторний RT-PCR і завантажити результат за посиланням https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration.

Більш детальну інформацію щодо правил в’їзду в Індію можна знайти за посиланнями: https://www.mohfw.gov.in/pdf/RevisedGuidelinesforInternationalArrivalsdated7thJanuary2022.pdf https://boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Особливості по країні

Перед подорожжю усі громадяни повинні заповнити декларацію за посиланням  https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration і роздрукувати її заздалегідь  з метою надання при реєстрації на рейс.

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд громадянам України дозволено.

Рішенням Національного штабу боротьби з коронавірусом було змінено порядок в’їзду осіб в Іран (у тому числі громадян Ірану та України). При перетині кордону особи мають надати декларацію про стан здоров’я (заповнюється на місці) та довідку про негативний ПРЦ-тест на коронавірус. Ця довідка має бути складена англійською мовою та видана в іноземній державі не пізніше 96 годин, рахуючи з часу прибуття до Ірану. Легалізація довідки не вимагається.

У разі відсутності такої довідки іноземцям та ОБГ буде відмовлено у в’їзді в Іран, а громадяни Ірану мають пройти обов’язкову 14-ти денну самоізоляцію.

Іран не надає дозвіл на в’їзд за наявності сертифікатів про вакцинацію (мобільних чи паперових) чи одужання від коронавірусної хвороби. Єдиний документ для в’їзду в Іран є довідка англійською мовою про негативний ПЛР тест видана не пізніше 96 годин до прибуття в Іран.

Особливості по країні

Обмежено пересування між провінціями, які знаходяться в червоній зоні за кількістю хворих на COVID-19.

Режим тимчасового в’їзду

Режим тимчасового в’їзду

Відповідно до Постанови Міністерства охорони здоров’я Іспанії від 28 грудня 2021 року, яка замінює Постанову від 04 червня 2021 року (https://www.boe.es/boe/dias/2021/12/29/pdfs/BOE-A-2021-21665.pdf) внесено зміни щодо заходів санітарного контролю, що здійснюються в пунктах пропуску через державний кордон Іспанії. Постанова набирає чинності 30 грудня 2021 року, за винятком змін до розділу шостого (чинне з 01 лютого 2022 року).

Починаючи з 01 лютого 2022 року для в’їзду до Іспанії, необхідно пред’явити сертифікат про вакцинацію, виданий компетентними органами країни походження по спливу 14-ти днів після дати останньої дози повного курсу вакцинації, водночас строк після дати останньої дози не має перевищувати 270 днівПісля цього сертифікат має містити також інформацію про наявність «бустерної» дози.

Пасажири, які прибувають з країн високого ризику, зокрема в яких було виявлено значне погіршення епідеміологічної ситуації або в яких були виявлені штампи, що викликають особливе занепокоєння, незалежно від наявності довідки про повний курс вакцинації (після спливу 14 днів від отримання останньої дози вакцини) або бо довідки про одужання, мають також пред’явити при в’їзді діагностичну довідку (результати аналізу на активну інфекцію COVID-19) з негативним результатом.

Список країн (зон) ризику та високого ризику (підлягає оновленню кожні сім днів) можна знайти за посиланням: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/Anexo_II_paises_y_zonas_de_riesgo_entre_30-12-2021y05-01-2022.pdf

Довідка про отримання повного курсу вакцинації від СOVID-19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я, має бути видана іспанською, англійською, французькою або німецькою мовами та містити таку інформацію:

 1. Ім’я та прізвище особи.
 2. Дата вакцинації із зазначенням дати останньої дози.
 3. Тип (типи) вакцин(и).
 4. Кількість введених доз / повний курс.
 5. Країна, яка видала довідку про щеплення.
 6. Ідентифікація органу, що видав довідку про щеплення.

Якщо неможливо отримати документ зазначеними мовами, необхідно його подати з офіційним перекладом іспанською мовою, засвідченим відповідним компетентним органом.

Відповідно до Наказу МВС Іспанії INT/1269/2020 від 19 листопада, що набув чинності з 00 год. 00 хв. 22 листопада, Україну виключено із переліку країн, на резидентів яких не поширюються загальні обмеження щодо в’їзду до Іспанії. Відповідно, починаючи із 22 листопада, дозволятиметься в’їзд до Іспанії з України громадян України, які пройшли повний курс вакцинації проти Covid 19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я або Європейським агентством лікарських засобів (після спливу 14 днів від дня отримання останньої дози). Зазначене правило поширюється на осіб віком від 12 років та більше. Діти віком до 12 років можуть в’їжджати без довідки про вакцинацію у супроводі батьків, які мають сертифікат про вакцинацію.

Також починаючи із 22 листопада дозволятиметься в’їзд для невакцинованих громадян (за умови надання довідки про негативний результат тестування на наявність Covid 19 або довідки про одужання), які належать до наступних категорій (“суттєві подорожі”):

 • осіб, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів ЄС, Шенгенського простору, Андоррі, Монако, Ватикані або Сан-Марино, та які прямують до відповідної країни постійного проживання, що має бути документально підтверджено;
 • власників довготермінових віз, виданих однією з країн-членів ЄС або Шенгенського простору, які прямують до країни, яка видала відповідну візу;
 • медичних співробітників, у тому числі дослідників, або осіб, до професійних обов’язків яких належить догляд за людьми похилого віку, для виконання своїх обов’язків;
 • осіб, які здійснюють вантажні перевезення, членів екіпажів морських та повітряних суден;
 • дипломатичного та консульського персоналу, співробітників міжнародних організацій, військових формувань, цивільного захисту або гуманітарних місій, з метою виконання посадових обов’язків;
 • студентів, які навчаються в Іспанії або іншій країні ЄС або Шенгенської Угоди, та мають відповідний дозвіл на навчання або візу та медичну страховку, та які виключно прямують до країни, де має відбуватися навчання, і якщо в’їзд відбувається під час академічного курсу або не раніше ніж за 15 днів до його початку. У разі, якщо країною призначення є Іспанія та тривалість перебування не перевищує 90 днів, необхідне підтвердження, що навчання відбуватиметься у навчальному закладі, що авторизований в Іспанії та зареєстрований у відповідному адміністративному реєстрі, а навчальний курс реалізується у очній та денній (повного часу) формі і передбачає отримання диплома або сертифіката;
 • висококваліфікованих працівників, які прибувають з метою виконання необхідної роботи, яка не може бути відкладена або здійснена дистанційно, а також учасників міжнародних змагань високого рівня, які відбуваються в Іспанії, що має підтверджуватися документально;
 • осіб, які документально підтвердять наявність вимушених сімейних обставин;
 • осіб, які документально підтвердять необхідність в’їзду через форс-мажорні обставини, внаслідок вимушеної потреби або з гуманітарних причин.

УВАГА! Починаючи з 22 листопада не дозволятиметься в’їзд із туристичною метою громадян, які не мають довідки про повний курс вакцинації (після спливу 14 днів від отримання останньої дози вакцини).

Усі пасажири, які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом, у тому числі з метою транзиту до інших країн, мають завчасно заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії https://www.spth.gob.es/ або завантаживши мобільний додаток Spain Travel Health –SpTH– на телефон) та отримати QR код для надання на вимогу представників компанії перевізника перед посадкою, а також служб санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту по прибуттю до Іспанії.

Усі пасажири, які мають на меті в’їхати до Іспанії, підлягають проходженню санітарного контролю у першому пункті в’їзду, який передбачає щонайменше перевірку документів, візуальне обстеження та замір температури безконтактним способом.

Пасажири, які подорожуватимуть у дозволених випадках з України віком від 12 років, які прибувають до Іспанії через повітряні, морські та суходільні пункти пропуску з країн, віднесених до зони ризику, мають надати один із таких документів:

 • довідку про отримання повного курсу вакцинації від СOVID-19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я(Comirnaty/BionTech/Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Janssen, Moderna, Coronavac/Sinovac, Sinopharm) або Європейським агентством лікарських засобів (Comirnaty/BionTech/Pfizer, Janssen, AstraZeneca/Vaxzervria, Spikevax/Moderna);
 • діагностичну довідку (негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до в’їзду або негативний результат тестування на наявність антигенів за 48 годин до в’їзду);
 • довідку про одужання, що визнаватиметься протягом 180 днів та після спливу 11 днів від дня отримання першого позитивного тестування на наявність Covid.

ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ 

Чи можна в’їхати до Іспанії країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? 

Перевірка міжнародних сертифікатів вакцинації при перетині кордону відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім’я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою). Рекомендується мати міжнародний Covid сертифікат про вакцинацію у електронному та роздрукованому вигляді.

Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?

Перевірка міжнародних сертифікатів вакцинації при перетині кордону відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім’я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою). Рекомендується мати міжнародний Covid сертифікат про вакцинацію у електронному та роздрукованому вигляді.

Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? 

Так, виключно для “суттєвих подорожей”.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії?

Так, виключно для “суттєвих подорожей”.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?

Такий перелік не затверджений, Ви можете надати результати тесту, зробленого в будь-якій лабораторії, не раніше ніж за 72 години до в’їзду до Іспанії (виключно для “суттєвих подорожей”).

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

В’їзд до Іспанії дозволений в тому числі на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 години до перетину кордону (виключно для “суттєвих подорожей”).

Детальна інформація щодо правил подорожей до Іспанії міститься на сторінці Міністерства охорони здоров’я Іспанії. 

Важливо! Інформація може оновлюватися, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою.

Особливості по країні

Для усіх пасажирів, які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом (у тому числі для дітей ), у тому числі з метою транзиту до інших країн, потрібно завчасно заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії https://www.spth.gob.es/ або завантаживши мобільний додаток Spain Travel Health –SpTH– на телефон) та отримати QR код для надання на вимогу представників компанії перевізника перед посадкою, а також служб санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту по прибуттю до Іспанії.

Усі пасажири, які мають на меті в’їхати до Іспанії, підлягають проходженню санітарного контролю у першому пункті в’їзду, який передбачає щонайменше перевірку документів, візуальне обстеження та замір температури безконтактним способом.

Режим тимчасового в’їзду

Заборонено

Відповідно до оновлених  правил перетину кордону з Італійською Республікою, у зв’язку із пандемією «Covid-19», Україну з 16 грудня 2021 року віднесено до переліку країн списку Е, що передбачає заборону на необов’язкові поїздки громадян України, у тому числі з метою туризму.

Виняток становлять громадяни України – власники посвідки на проживання в Італії, або ті громадяни, хто в’їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, навчання, лікування або абсолютної необхідності. В окремих випадках, за рішенням італійських компетентних органів та за наявності аргументованих підстав, може бути дозволений в’їзд до країни осіб, які мають підтверджені та стабільні особисті стосунки з громадянами Італії.

При в’їзді громадянам України із зазначених вище категорій необхідно:

–  заповнити до прибуття он-лайн форму санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням https://app.euplf.eu/;

– пред’явити довідку (сертифікат) про негативний результат молекулярного тестування (зроблений не більше ніж за 72 години до приїзду) або експрес-тестування на Covid-19 (зроблений не більше ніж за 24 години до приїзду);

– активувати процедури нагляду за здоров’ям у медичних установах відповідно до території проживання та пройти 10 днів самоізоляції, по закінченню якої провести повторне тестування для підтвердження негативного результату (молекулярний або експрес-тест).

При цьому заборонено в’їжджати до Італії громадянам, які протягом останніх 14-ти днів проживали або перебували транзитом у ПАР, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Малаві, Мозамбіку, Намібії та Есватіні.

Вищезазначені положення діятимуть до 31 січня 2022 року.

Детальна інформація щодо актуальних правил в’їзду в Італійську Республіку, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:

https://www.esteri.it/wp-content/uploads/2021/12/Restrizioni-allingresso-in-Italia-15122021.pdf

та https://www.esteri.it/it/ministero/normativaonline/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia/

УВАГА: Окрім зазначених вище правил також залишаються чинними правила необхідності підтвердження мети поїздки, місця перебування, наявності необхідних коштів, дати виїзду з Італії тощо, що перевірятиметься офіцерами прикордонної поліції Італії при в’їзді до країни. Остаточне рішення щодо дозволу на в’їзд/відмови у в’їзді завжди ухвалюється прикордонною поліцією Італії (Polizia di Frontiera).

Особливості по країні

В країні відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації, можуть застосовуватися певні обмежувальні заходи.

З 03 листопада 2020 року в Італії запроваджено поділ регіонів на т.зв. “зони ризику” (червона, помаранчева, жовта), відповідно до яких застосовуються обмежувальні карантинні заходи.

Червона зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону). У разі застосування передбачає  – заборона пересування, закриття закладів громадського харчування, торговельних центрів, заборона зібрань, закриття музеїв, виставкових центрів, кінотеатрів.

Помаранчева зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону) У разі застосування передбачає – заборона пересування з 22.00 до 05.00 годин, закриття закладів громадяського харчування, закриття у вихідні та передсвяткові дні торговельних центрів, закриття музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Жовта зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону) У разі застосування передбачає  – заборону пересування з 24.00 до 05.00 годин, обмеження звичайної діяльності закладів громадяського харчування,  торговельних центрів, музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Біла зона (наразі застосовується до всієї території країни). Обмеження не застосовуються. Залишається обов’язковим носіння захисних масок та дотримання соціальної дистанції.

З 06 серпня 2021 року в Італії запроваджено правило надання сертифікату “Green Pass” (для вакцинованих та/або тих, хто зробив тест протягом останніх 24 годин) для відвідання ресторанів, барів (перебування в приміщені), театрів, концертних, виставкових та спортивних залів, стадіонів тощо, а також для посадки в літак, поїздок між регіонами поїздами швидкісного сполучення.

З детальною інформацією (італійською мовою) щодо застосування “Green Pass” можна ознайомитись за посиланням https://www.governo.it/sites/governo.it/files/tabella_attivita_consentite.pdf

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд на територію Канада для іноземних громадян, дозволений лише особам, які щонайменше за 14 днів до прибуття пройшли повний курс вакцинації однією із чотирьох вакцин, зокрема: Pfizer, Moderna, AstraZeneca/Covishield і Janssen (Johnson & Johnson). Документи, які підтверджують вакцинацію, повинні бути оформлені англійською чи французькою мовами або мати завірений переклад.

Особи, які в’їжджають до Канади перед посадкою на рейс зобов’язані подати особисту інформацію в електронному вигляді через додаток ArriveCAN (https://www.canada.ca/en/public-health/services/diseases/coronavirus-disease-covid-19/arrivecan.html). У додаток завантажуються дані щодо місця перебування, контактна інформація, план карантину (якщо він буде необхідним), оцінка наявності симптомів COVID-19, та дані про повну вакцинацію (у разі її наявності). Звертаємо увагу, що обов’язково потрібно завантажити два файли-підтвердження про вакцинацію! Наявність ArriveCAN перевіряється представниками Канадської прикордонної служби безпосередньо на кордоні. При цьому до осіб, які не подали інформацію в цифровому вигляді перед посадкою на рейс, можуть застосовуватися заходи впливу (від усних попереджень до штрафу у розмірі до 1000 доларів). Винятки зроблені для тих, хто не може подати документи електронним способом через особисті обставини, такі як обмежені фізичні можливості або відсутність належних технічних засобів.

Крім цього, всі особи, які планують прибути до Канади повітряним транспортом, повинні пройти тест на COVID-19 перед посадкою на міжнародні рейси. Зокрема, потрібно продемонструвати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття до країни (вказане контролюється авіаперевізниками). Наявність такого тесту перевіряється безпосередньо під час проходження прикордонного контролю Канади.

Безпосередньо після прибуття до Канади, в аеропорту, навіть при наявності негативного ПЛР-тесту, можуть запропонувати зробити новий безкоштовний тест, результати якого будуть надіслані на Вашу електронну пошту.

Особи віком до 17 років можуть в’їхати до Канади з частковою вакцинацією або без вакцинації.

Особи віком до 12 років з частковою вакцинацією або без вакцинації, які подорожують з повністю вакцинованими батьками або опікунами, мають мати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття до країни та пройти повторний тест на 8-й день після прибуття до Канади (крім дітей віком до 5 років), а також протягом наступних 14 днів дотримуватися карантину, зокрема:

 • не можна відвідувати школу, табір чи дитячий садок;
 • не можна відвідувати місця великого скупчення людей, у приміщенні чи на відкритому повітрі, як то парк розваг або спортивний захід;
 • не можна їздити автобусами, метро, потягами чи іншим громадським транспортом.

Повністю вакцинованим батькам або опікунам, які подорожують з невакцинованими дітьми, протягом 14 днів після в’їзду в Канаду рекомендується:

 • вести список осіб (з контактними даними), з якими вони мали контакт, а також список місць, які вони відвідали та мати при собі копії всіх результатів тестів на COVID-19;
 • всі результати тестів на COVID-19 після прибуття, включаючи результати тесту для дітей до 12 років, зроблених за 72 години до прибуття та на 8-й день після прибуття до Канади.

На осіб віком від 12 до 17 років з частковою вакцинацією або без вакцинації, поширюється 14-денний карантин, а також усі вимоги до тестування перед в’їздом, після прибуття до Канади, незалежно від того, чи супроводжують їх дорослі, які відповідають вимогам повної вакцинації.

Правила в’їзду до Канади містяться за посиланням: https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada.

У період з 29.11.2021 по 31.01.2022 року Урядом Канади запроваджено обмеження на в’їзд на територію Канади для осіб, які протягом останніх 14 днів перебували (у тому числі транзитом) на півдні Африки, а саме: ПАР, Мозамбік, Ботсвана, Зімбабве, Лесото, Намібія та Есватіні.

Заборона розповсюджується на всіх громадян, окрім громадян/постійних резидентів Канади та безпосередніх членів родин (батьки/подружжя/діти), які мають отримати негативний результат ПЛР-тесту за 72 години до в’їзду в Канаду (незалежно від наявності сертифікату про вакцинацію), пройти 14-денний карантин, а також зробити ПЛР-тест на 8-й день після прибуття в Канаду.

Особливості по країні

В’їзд до Атлантичних провінцій Канади (Нова-Скоша, Ньюфаундленд і Лабрадор, Принс Едвард Айленд, Нью-Брансвік) мешканцям інших регіонів країни дозволений лише після отримання відповідного дозволу Уряду цих провінцій та з дотриманням 14-денної ізоляції. Вакциновані особи не потребують самоізоляці.

Режим тимчасового в’їзду

З 1го січня 2021 р. для в’їзду до Кенії подорожуючі повинні отримати візу до країни заздалегідь. Наразі отримати візу до Кенії по прильоту неможливо.

Просимо врахувати, що Україна з 11.12.2020 входить до переліку країн громадяни яких можуть не проходити 14 денну ізоляцію.

Починаючи з 21.11.2021 р. всі особи, які подорожують до Кенії повинні бути повністю вакциновані від Covid-19 та мати сертифікат про вакцинацію англійською мовою.

Особи, які прибуватимуть з Ботсвани, Південної Африканської Республіки та Гонконгу, а також з деяких інших країн Південної Африки (Намібія, Лесото, Ботсвана, Есватіні та Зімбабве) для в’їзду до Кенії повинні будуть надати сертифікат про повну вакцинацію від COVID-19 та пройти ретельний огляд на ознаки COVID-19.

Інформація актуальна станом на 03.12.2021

Особливості по країні

 • Всі особи, які подорожують до Кенії повинні бути повністю вакциновані від Covid-19 та мати сертифікат про вакцинацію англійською мовою.
 • Всі пасажири, які прибувають до Кенії повинні мати негативний результат тесту на Covid-19. Наявність сертифікату про щеплення або антитіла не звільняє від вимоги обов’язкової наявності негативного результату тесту на Covid-19. Тест має бути зроблений не більше ніж за 96 годин до перетину кордону. Тестування на Covid-19 має бути проведено шляхом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)/polymerase chain reaction (PCR).
 • Вимога щодо наявності негативного результату тесту на Covid-19 не застосовується до дітей молодше 5 років.
 • Також, відповідно за зазначених умов під час польоту обов’язковим є носіння маски, а за межами салону літака обов’язковим є дотримання соціальної дистанції. Разом з цим до виходу з літака усі пасажири мають заповнити відповідну форму де вказується: прізвище та ім’я; національність; серія та номер паспорту; контактні дані довіреної особи; номер місця та актуальний номер телефону. Форму можна заповнити за посиланням: https://ears.health.go.ke/airline_registration/
 • Починаючи з 11 січня 2021 р. всі подорожуючі повинні підтверджувати свої сертифікати про проходження тесту на Covid-19 через портал PanaBIOS (https://panabios.org). Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, обрати маршрут подорожі, обрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на Covid-19 та отримати підтвердження про верифікацію тесту.
 • До пасажирів, які відбувають з Кенії застосовуються вимоги країни транзиту та/або країни кінцевого призначення.
 • Особи, які прибуватимуть з Ботсвани, Південної Африканської Республіки та Гонконгу, а також з деяких інших країн Південної Африки (Намібія, Лесото, Ботсвана, Есватіні та Зімбабве) для в’їзду до Кенії повинні будуть надати сертифікат про повну вакцинацію від COVID-19 та пройти ретельний огляд на ознаки COVID-19.

Посилання на подачу документів на електронну візу: http://evisa.go.ke/evisa.html

Режим тимчасового в’їзду

Щодо в’їзду до материкового Китаю.

У зв’язку з епідемічною ситуацією наразі діє заборона органів влади КНР на в’їзд країни для іноземних громадян (зокрема,  для громадян України, які знаходяться на території України), власників дійсних віз та дозволів на тимчасове проживання категорій Z, Q, S.

Крім цього, Посольство КНР в Україні припинило оформлення Декларації про стан здоров’я щодо зазначених категорій осіб. Згадані обмеження є вимушеними тимчасовими заходами, прийнятими у зв’язку з актуальною епідемічною ситуацією, та не стосуються власників дипломатичних і службових віз (та відповідних паспортів), а також віз категорії С.

Щодо в’їзду в САР Гонконг.

Тимчасово заборонений в’їзд до САР Гонконг для громадян України, які перебувають на території України. Влада регіону регулярно змінює правила в’їзду до Гонконгу на основі моніторингу епідемічної ситуації у світі та в місті. Актуальні правила та умови в’їзду розміщені на офіційному сайті:

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html

Щодо в’їзду в САР Макао.

Заборонено. В’їзд до САР Макао можливий виключно з території Китаю.

Особливості по країні

Інформація щодо процедури посадки на авіарейс пасажирами, які прямують з України до КНР.

З 7 листопада 2020 року всі китайські та іноземні пасажири, які вирушають з України в КНР, перед посадкою на авіарейс зобов’язані надати негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 і негативний результат тестування на антитіла класу IgM до COVID-19 (обидва результати повинні бути вказані на одній довідці, а не окремо), а також подати заявку на отримання зеленого QR-коду здоров’я з відміткою «HS» або Декларації про стан здоров’я. Конкретні вимоги полягають в наступному:

 1. Вимоги до проходження тестування.

У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР всі пасажири, які вирушають з України в КНР, вимушені здійснювати пересадку на транзитний авіарейс в третіх країнах, отже, всі пасажири зобов’язані двічі проходити ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID- 19. Перше тестування проводиться в Україні. Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в Україні для підтвердження. Друге тестування проводиться на території транзитної країни (через яку пасажири здійснюють транзитний авіарейс). Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в даній країні для для підтвердження. Термін дії QR-коду здоров’я і Декларації про стан здоров’я становить 48 годин, починаючи з моменту забору матеріалу тестування.

 1. Процедура оформлення іноземними громадянами Декларації про стан здоров’я.

Після отримання довідки з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 іноземні громадяни повинні відправити на одну із зазначених нижче адрес електронної пошти Посольства КНР в Україні відскановані документи: першу сторінку закордонного паспорта, довідку з результатами тестування, власноруч підписану Декларацію про стан здоров’я, копію авіаквитків (при наявності), а також діючу візу. Документи необхідно відправити на адресу Посольства КНР (Консульства КНР), в якому була видана віза.

Посольство КНР в Україні (м.Київ): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Генеральне Консульство КНР в Одесі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для підтвердження Посольством КНР у відповідній транзитній країні, через яку здійснюється транзитний авіарейс, пасажири мають самостійно знайти інформацію і електронну адресу на офіційному сайті Посольства КНР в даній країні. Після підтвердження Посольство КНР ставить електронну печатку на Декларацію про стан здоров’я і повертає заявнику електронною поштою. Пасажири зобов’язані самостійно роздрукувати Декларацію про стан здоров’я і мати її при собі. Авіакомпанії, що здійснюють прямі авіарейси в КНР, будуть дозволяти здійснювати посадку на літак на підставі Декларації про стан здоров’я, виданої Посольством КНР в тій країні, з якої здійснюється даний авіарейс.

 1. Важливі примітки від Посольства Китаю в Україні.

– Рекомендується уважно ознайомлюватися з інформацією та належним чином дотримуватися відповідних вимог. Якщо Ви не отримали негативні результати ПЛР-тестування на COVID-19 та/або тестування на антитіла IgM до COVID-19 згідно із зазначеними вимогами, а також перед посадкою на літак не отримали зелений QR-код здоров’я або Декларацію про стан здоров’я, це унеможливлює Вашу посадку на авіарейс. В такому випадку Ви маєте повторно спланувати та пройти всі необхідні процедури.

– У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР, перед вибором транзитного авіарейсу через третю країну, задля уникнення несприятливих обставин та виникнення перешкод при пересадці на транзитний авіарейс, рекомендується заздалегідь ознайомитися з правилами в’їзду на територію цієї країни, самостійно знаходити інформацію про наявність в аеропорту даної країни умов для проведення ПЛР-тестування і тестування на антитіла IgM, а також ознайомитися з вимогами проходження ПЛР-тестування і тестування на антитіла IgM в даній країні.

– Посольство КНР в Україні визначило установи, в яких пасажири можуть пройти ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19. В обов’язковому порядку інформуйте зазначені  установи про заплановану поїздку в КНР.

Список медичних закладів, вказаних Посольством КНР:

∙ Медична лабораторія “МЕДЛАБ”, м.Київ (назва в системі – MEDLAB); сайт http://medlabtest.ua; телефон: (096)-848-87-78, (073)-284-87-78;

∙ Медична лабораторія CSD-Lab, м.Київ (назва в системі – CSDLAB); сайт http://csdlab.ua; телефон: 0-800-33-00-75;

∙ Медична лабораторія “Артмедіуз”, м.Одеса (назва в системі – ARTMED); сайт http://artmediuz.od.ua; телефон: (048)-704-93-95, (068)-147-49-52;

∙ ТОВ Медичний центр імені академіка В.І.Грищенка, м.Харків (назва в системі – ACAGRK); телефон: (067)-824-01-01, (057)-712-01-01, (050)-393-01-01.

Заявникам рекомендується заздалегідь зв’язуватись із зазначеними закладами та уточнювати час і місце тестування.

Режим тимчасового в’їзду

Просимо звернути увагу, що список країн, громадяни яких можуть в’їхати до Латвійської Республіки протягом дії COVID 19 оновлюється щотижня: (https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0 )

Перед прибуттям до Латвії необхідною вимогою є заповнення анкети на сайті covidpass.lv  (не раніше, ніж за два дні до приїзду до ЛР ).

В’їзд до Латвійської Республіки без поважної причини, в тому числі з метою туризму дозволено громадянам України, які мають:

 • COVID-сертифікати про повну вакцинацію країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії, Великої Британії, США, Нової Зеландії, Канади;
 • COVID-сертифікати міжнародного зразка про повну вакцинацію (пройшло 14 днів з моменту щеплення), які отримано у мобільному додатку «Дія» (можна як в електронному, так і паперовому вигляді) з QR-кодомдля їх перевірки та є сумісними з діючою системою визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Латвійській Республіці (у разі некоректного відображення інформації при спробі сканування QR-коду, варто перезавантажити/оновити сертифікат про вакцинацію у додатку Дія).  За інформацією Державної прикордонної служби Латвії перевірити сертифікати можливо:  https://covid19sertifikats.lv/ 

В’їзд дітей з 12 років з батьками (без поважної причини, або туристичною метою)  – також за наявності Сертифікату з QR-кодом. В разі відсутності такого сертифікату необхідно звертатись до прикордонної служби Латвії для отримання дозволу для дитини  ([email protected]rs.gov.lv)

Власники COVID-сертифікатів  не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед прибуттям до Латвії та після прибуття до Латвії.

В разі відсутності відповідних сертифікатів, в’їзд до Латвії дозволено наступним категоріям громадян України:

 • водії та члени екіпажів вантажних транспортних заходів, екіпажів вантажних або технічних рейсів, які прибувають до Латвійської Республіки або залишають її для виконання своїх робочих обов’язків;
 • члени сімей громадян ЄС/ЄЕС/Швейцарії (подружжя, діти до 21 років та особи, що знаходяться під опікою або є опікунами);
 • резиденти ЄС, які мають дозвіл на проживання/перебування в Латвії;
 • особи, що отримали позитивне рішення Управління у справах громадянства та міграції Латвії про видачу посвідки на постійне проживання;
 • дипломати і члени їх сімей, які перетинають територію Латвійської Республіки транзитом до країни виконання офіційних функцій, посадові особи дипломатичної та консульської служби, посадові особи і члени їх сімей, які повертаються з країн своєї акредитації, або в’їжджають до країн з метою виконання своїх функціональних обов’язків;
 • особи, мета поїздки яких – гуманітарні обставини (похорон, важка хвороба близького родича);
 • працівники та спеціалісти для виконання зобов’язань латвійських комерсантів, за наявності документального підтвердження від Латвійського агенства інвестицій та розвитку;
 • спортсмени і спортивні працівники, а також представники міжнародних спортивних організацій, прибуття яких до Латвійської Республіки пов’язано з участю в міжнародному спортивному заході, організованому спортивною федерацією або її членом як акредитованих осіб відповідно до процедур, зазначених у Законі про спорт;
 • студенти очної форми навчання та студенти по обміну (якщо вищий навчальний заклад або коледж видали письмове підтвердження про зарахування студента, а також прибуття в Латвію необхідно для освоєння навчальної програми;
 • на лікування (діагностика і терапія) за погодженням з Інспекцію охорони здоров’я Латвії;
 • працівники культури, прибуття до Латвії яких необхідне для організації культурних та публічних заходів (питання має бути узгоджено з Міністерством культури Латвії);
 • особи, а також члени їх сімей (якщо строк трудових відносин з особою планується більше шести місяців) для виконання обов’язків провідного наукового співробітника на запрошення наукового закладу, що зареєстрований в Реєстрі наукових закладів, для реалізації науково-дослідницького проєкту;
 • авіапасажири, під час транзитного перетину Латвії, в разі, якщо вони не покидають транзитну зону і перебувають в ній не більш, як 24 години, а також можуть надати підтвердження транзитного характеру (в такому випадку повторний тест, самоізоляція не потрібні).

Для таких категорій громадян України для в’їзду до Латвії обов’язковими вимогами є:

 • наявність негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЦР з QR-кодом для його перевірки, який проведено не більш як за 72 години до перетину кордону, або тест на антигени з QR-кодом для його перевірки, проведений не раніш, ніж за 48 годин до перетину кордону;
 • необхідність зробити повторний тест після прибуття до Латвії протягом 24 годин;
 • проходження самоізоляції після прибуття до Латвії протягом 10 днів (можна порушити самоізоляцію, якщо пройти тест на Covid-19 на сьомий день після в’їзду до Латвії і результати тесту негативні).

В аеропорту «РИГА» запроваджено можливість здійснення особами, які прибули до Латвійської Республіки добровільного проходження тесту на  COVID 19 на безоплатній основі. Це стосується також і громадян України, в тому числі власників сертифікатів з QR-кодом, які згенеровані в програмі «ДІЯ». В той же час, за повідомленням латвійських компетентних органів, особа, яка прибула в аеропорт «РИГА», за рішенням представника прикордонної служби Латвії може бути направлена на проходження тесту в обов’язковому порядку.

Щодо порядку в’їзду громадян України до Латвії через контрольні пункти пропуску «ГРЕБНЕВА», «ТЕРЕХОВА», «ПАТЕРНІЄКИ» або «СІЛЕНЕ» з 12.07.2021

Якщо особи, яким дозволено в’їзд до Латвії, в тому числі професійні водії вантажного або пасажирського транспортного засобу, перед перетином сухопутного кордону в пунктах пропуску «ГРЕБНЕВА», «ТЕРЕХОВА», «ПАТЕРНІЄКИ» або «СІЛЕНЕ» не можуть пред’явити чинний сертифікат вакцинації, тестування або перенесеного захворювання зразка ЄС, такі особи зобов’язані негайно провести тест на COVID 19 на даному пункті пропуску за свій рахунок. Державна прикордонна служба Латвії дає дозвіл таким особам в’їхати до Латвії в разі, якщо результат проведеного тесту на COVID 19 є негативним.

Якщо особа, в тому числі водії вантажного або пасажирського транспортного засобу не проводить тест на COVID 19 або, якщо результат тесту є позитивним, в такому випадку служба невідкладної медичної допомоги доставляє таких осіб за місцем їх постійного проживання або перебування в Латвії, або в одну з установ розміщення туристів для самоізоляції. Зазначене перевезення здійснюється за власний рахунок такої особи.

Якщо водій вантажного або пасажирського транспорту підлягає самоізоляції в місці розміщення туристів, тоді його працедавець несе відповідальність за вирішення питань, включаючи фінансових, що виникають у зв’язку із перебуванням в самоізоляції свого співробітника.

Дані вимоги не застосовуються до наступних категорій:

 • дітей молодше 12 років;
 • співробітників акредитованих в Латвії дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, міжнародних організацій та їх представництв та членів їх сімей;
 • осіб, які прибувають в Латвію на запрошення Президента, Сейму, Кабінету міністрів або його членів, Конституційного суду, Верховного суду або на запрошення Державного контролю або міністерства;
 • іноземних дипломатичних кур’єрів, або дипломатичних кур’єрів ad hoc, що пред’являють офіційний документ, в якому вказано його статус і кількість посилок дипломатичної пошти.
 • на власників дипломатичного паспорта Латвійської Республіки, їх супроводжуючий технічний персонал, чиновників і співробітників дипломатичної та консульської служби при виконанні офіційних функцій.

 

Особливості по країні

По прибуттю до Латвії, у разі, якщо згадані вище категорії громадян мають COVID-сертифікати країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії та Великої Британії (про повний курс вакцинації або про те, що особа перехворіла СOVID19), COVID-сертифікати, які отримано у мобільному додатку «Дія» з QR-кодом – такі особи не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги  тестування на COVID-19 перед прибуттям до Латвії та після прибуття до Латвії.

Для нещеплених від коронавірусу збережуться жорсткіші обмеження, ніж для щеплених і перехворілих, що мають цифровий Covid-сертифікат.

Режим тимчасового в’їзду

Режим тимчасового в’їзду

Необов’язкові/туристичні подорожі громадян України до Литви можливі за умови, якщо вони:

 • є повністю вакцинованими від COVID-19 (дозволеними у Литві вакцинами є: Janssen, Comirnaty BioNTech/Pfizer, Moderna, Vaxzevria AstraZeneca; має минути як мінімум 14 днів з часу отримання повної вакцинації) та мають відповідний документ або сертифікат медичного закладу, що це підтверджує, англійською або іншою мовою ЄС. Це може бути як паперовий сертифікат, так і цифровий, згенерований, зокрема, застосунком “Дія”, міжнародний жовтий сертифікат вакцинації, EU digital COVID certificate тощо. Самоізоляція по прибуттю до Литви в такому разі не є обов’язковою.

або

 • перехворіли на COVID-19 та зробили (до того, як перехворіли або після того, як перехворіли) принаймні одне щеплення дозволеною у Литві вакциною від COVID-19 та мають сертифікат, що це підтверджує, англійською або іншою мовою ЄС. Це може бути як паперовий сертифікат, так і цифровий, згенерований, зокрема, застосунком “Дія”, міжнародний жовтий сертифікат вакцинації, EU digital COVID certificate тощо. Сертифікат про одужання обов’язково повинен мати інформацію про підтвердження діагнозу COVID-19 позитивним результатом ПЛР-тесту на SARS-CoV2, при цьому має пройти не більш як 180 днів з моменту отримання такого позитивного результату ПЛР-тесту, до моменту приїзду до Литви. Самоізоляція по прибуттю до Литви в такому разі не є обов’язковою.

Як і раніше, за 48 годин до в’їзду у Литву необхідно заповнити онлайн форму на сайті https://keleiviams.nvsc.lt та отримати QR-код.

Детальніше про вимоги до сертифікатів та перелік виключень (англ. мовою):

https://nvsc.lrv.lt/en/information-on-covid-19/for-arrivals-from-abroad/everything-you-need-to-know-about-isolation/isolation-exemptions

https://nvsc.lrv.lt/en/information-on-covid-19/for-arrivals-from-abroad/list-of-countries-affected-by-covid-19-and-requirements-from-19-to-25-july

Також до Литви, як і раніше, можуть в’їжджати особи, які:

 • мають дозвіл на тимчасове/постійне проживання у Литві (leidimas gyventi)
 • мають литовську національну візу
 • є близькими родичами (подружжя, батьки, бабусі/дідусі, діти, внуки, брати, сестри) громадян Литовської Республіки
 • є близькими родичами (подружжя, батьки, бабусі/дідусі, діти, внуки, брати, сестри) іноземців, які мають посвідку на проживання у Литовській Республіці
 • мають дозвіл на проживання у будь-якій країні Європейської економічної зони або у Швейцарії, Великій Британії, Андоррі, Монако, Сан-Маріно та Ватикані
 • проживають у третіх країнах (крім країн Європейської економічної зони, Швейцарії, Великої Британії, Андорри, Монако, Сан-Маріно та Ватикану), що включені ЄС до списку третіх країн, для резидентів яких зняті тимчасові обмеження на несуттєві подорожі до країн ЄС. Список таких країн періодично оновлюється на урядовому порталіЛитовської Республіки
 • є повністю вакцинованими від COVID-19(дозволеними вакцинами є: Janssen, Comirnaty BioNTech/Pfizer, Moderna, Vaxzevria AstraZeneca) та мають відповідний документ або сертифікат медичного закладу, що це підтверджує, англійською або іншою мовою ЄС
 • є віком до 16 років
 • є членами екіпажу, які працюють у литовських компаніях, що займаються міжнародними комерційними перевезеннями, або які здійснюють міжнародні комерційні перевезення усіма видами транспортних засобів
 • є працівниками дипломатичних та консульських установ, представниками міжнародних організацій та членами їхніх сімей
 • є художниками та мають дозвіл Міністра культури Литви для участі в професійних художніх заходах
 • є журналістами, які прибуватимуть до Литви з дозволу Міністра закордонних справ Литовської Республіки
 • є медиками, які прибувають до Литви для надання медичних послуг
 • є професійними спортсменами, які прибувають до Литви з дозволу Міністра освіти, науки та спорту Литовської Республіки для участі у змаганнях високого рівня
 • в’їжджають з метою навчання
 • є інвесторами, які прибувають до Литви з дозволу Міністра економіки та інновацій Литовської Республіки
 • в’їжджають до Литви з гуманітарною метою з дозволу Міністра внутрішніх справ Литовської Республіки за поданням Міністра закордонних справ Литовської Республіки
 • в’їжджають для відвідування похорон родичів (батьків, дітей, братів або сестер своєї родини)
 • в’їжджають з метою, пов’язаною із забезпеченням національної безпеки, з дозволу Міністра оборони Литовської Республіки або директора Департаменту державної безпеки Литви
 • є авіаспеціалістами/пілотами, що в’їжджають для навчання/тренування на авіасимуляторах, на запрошення відповідних литовських навчальних центів.

В інших виняткових випадках дозволяється в’їзд іноземців на основі індивідуального дозволу міністра, що має юрисдикцію у відповідній сфері діяльності, та за погодженням з Урядом Литви.

Усі особи віком від 16 років, які в’їжджають до Литви з-за кордону невласним транспортом та не є повністю вакцинованими, зобов’язані надати негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19 (сертифікат має бути перекладеним на литовську або англійську мову), зробленого не раніше як за 72 годин до в’їзду до Литви, або тесту на антигени COVID-19 (сертифікат має бути перекладеним на литовську або англійську мову), зробленого не раніше як за 48 годин до в’їзду до Литви. 10-денна самоізоляція для таких осіб є також обов’язковою. Термін самоізоляції можна зменшити, якщо власним коштом здати тест на 7-й день самоізоляції. Від надання тесту та самоізоляції звільняються вакциновані особи, детальніше читайте тут та в тексті Резолюції Уряду Литовської Республіки No 152 від 26.02.2020 (англ. мовою).

Починаючи з 15 вересня 2020 року кожен громадянин Литви або іноземний громадянин, який повертається до Литви або прибуває на територію Литовської Республіки регулярним, спеціальним або чартерним повітряним, морським або наземним транспортом, повинен самостійно подавати свої персональні дані до Національного центру громадського здоров’я виключно в електронному вигляді шляхом заповнення відповідної форми англійською, литовською або російською мовами, доступної за посиланням https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Перед посадкою на літак, пором, автобус чи поїзд та під час перевірки на місці призначення мандрівник повинен підтвердити заповнення зазначеної форми шляхом надання отриманого від Національного центру громадського здоров’я Литви відповідного QR-коду.

Зазначеним вище категоріям осіб в’їзд дозволяється через міжнародні пункти пропуску в аеропортах, а також через такі автомобільні пункти пропуску: Medininkai –  Kamenyi Log, Šalčininkai – Benjekoni, Raigardas – Privalka, Kybartai – Chernyshevskoye, Panemunė – Sovetsk, Lavoriškės – Kotlovka.

Особливості по країні

Через загрози поширення коронавірусу COVID-19, у Литві триває стан надзвичайної ситуації.

З 15 листопада 2021 у приміщеннях та людних місцях необхідно носити виключно медичні маски або респіратори.

З 13 вересня 2021 р. всі контактні послуги (за деякими винятками, зокрема отримання невідкладної медичної допомоги) надаватимуться лише особам, які мають литовський «Паспорт можливостей» (Galimybių pasas), а також тим іноземцям, які:

 • мають сертифікат повної вакцинації від COVID-19 (англ.мовою). Це може бути як паперовий сертифікат, так і цифровий, згенерований, зокрема, застосунком “Дія”, EU digital COVID certificate тощо; або
 • мають сертифікат (англ.мовою), що підтверджує, що вони перехворіли та одужали від COVID-19 та пройшло не більш як 210 днів з моменту отримання позитивного тесту. Це може бути як паперовий сертифікат, так і цифровий, згенерований, зокрема, застосунком “Дія”, EU digital COVID certificate тощо; або
 • мають негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, якщо пройшло не більш як 48 годин з моменту забору біологічних матеріалів; або
 • є віком до 16 років.

Водночас, для всіх осіб віком старше 6 років, незалежно від того, чи мають вони «Паспорт можливостей»/сертифікат вакцинації/одужання/негативний результат тесту, носіння масок у приміщенні є обов’язковим. Уряд наполегливо рекомендує усім організаціям перейти на дистанційний режим роботи.

Детальніше про обмеження – на урядовому порталі Литви.

З 28 грудня 2021 термін дії литовського «Паспорта можливостей» (Galimybių pasas), а також його аналогів (EU digital COVID certificate) складає 210 днів (7 місяців) з моменту отримання повної вакцинації, тобто щоб продовжити термін дії «Паспорта можливостей», слід зробити третю/бустерну дозу вакцини, якщо вже минуло 210 днів з моменту отримання другої дози/повної вакцинації у Литві. Це стосується отримання контактних послуг у Литві.

Режим тимчасового в’їзду

Станом на 31.12.2021 Україна належить до переліку так званих «територій високого ризику» (high-risk area), що гарантує можливість подорожей з території України до Королівства Нідерланди за наявності відповідних документів.

Документи для в’їзду до Нідерландів мають наступні вимоги:

Для осіб які в’їжджають на територію ЄС із країн що належать до переліку так званих «територій високого ризику» діє заборона на в’їзд до ЄС. Виключення існують для осіб які є повністю вакцинованими, або тих чия подорож підпадає під наступні виключення:

Громадяни, які є повністю вакцинованими від COVID-19

Якщо особа проживає в країні, яка не входить до списку безпечних країн і є повністю вакцинованою, такий громадянин може бути звільнений від заборони на в’їзд до ЄС. Ви можете в’їхати до Нідерландів, якщо у Вас є доказ вакцинації, що свідчить про те, що Ви були повністю вакциновані вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Вам потрібно буде подати для огляду такі документи співробітникам прикордонної служби Нідерландів:

 • Роздруковану і заповнену “Декларацію про вакцинацію від COVID-19” (https://bit.ly/vaccine_declaration);
 • (з 13 листопада 2021 року) негативний результат тесту на COVID-19 (вимоги щодо тесту можна знайти далі по тексту);
 • доказ вакцинації, визнаний Нідерландами;
 • підтвердження Вашого зворотного рейсу;
 • візу (за необхідності)

Декларацію про вакцинацію мають заповнити усі мандрівники віком від 12 років, які прибувають з-поза меж Шенгенської зони. Діти віком до 18 років, які подорожують з вакцинованими батьками або законними опікунами, звільняються від цієї вимоги, але повинні пред’явити для огляду негативний результат тесту на COVID-19.

Сертифікати вакцинації, згенеровані в застосунку «Дія», визнаються Нідерландами та можуть використовуватися для в’їзду в країну.

Паперові сертифікати з порталу «Дія» (з QR code) можуть використовуватися для в’їзду до Нідерландів.

Жовтий сертифікат (тзв. Yellow Vaccination Book) не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну.

Громадянство чи дозвіл на проживання в ЄС чи країні Шенгенської зони

Ви можете бути звільнені від заборони на в’їзд до ЄС за умови наявності у Вас громадянства чи дозволу на проживання в одній із країн-членів ЄС чи Шенгенської зони.

Зверніть увагу: за умови наявності у вас дозволу на проживання в Нідерландах, члени Вашої родини, які мають біометричний паспорт для виїзду за кордон та відповідають загальним шенгенським вимогам, можуть подорожувати до Нідерландів, якщо вони перетинають кордон разом із вами.

Виключні сімейні обставини

До виключних сімейних обставин в’їзду до Нідерландів зокрема належать:

Відвідини тяжко чи невиліковно хворого родича чи його похорону (якщо особа є батьком, матір’ю, сином, донькою, дідусем, бабусею, сестрою чи братом). У цьому випадку необхідно мати з собою заповнену заяву: https://bit.ly/declaration_exemption

В’їзд до Нідерландів, щоб бути зі своїм законним партнером під час пологів. Якщо Ви не перебуваєте у законному шлюбі, ви повинні визнати батьківство майбутньої дитини. Ви також повинні мати можливість довести за допомогою листа від гінеколога або акушера, що ваша партнерка вагітна більше 34 тижнів.

Відвідування онуків чи правнуків. З 16 вересня 2021 року всі пра-/бабусі та пра-/дідусі, які відвідують онуків чи правнуків віком до 18 років, звільнені від заборони на в’їзд до ЄС. У цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/onuky

Ви розлучена/-ий мати чи батько з країни, що не входить до ЄС, і хочете відвідати свою дитину, яка проживає в Нідерландах. У цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/divorced_parent

Транзит

Якщо Ви мандруєте до країни, яка не належить до ЄС чи Шенгенської зони, Ви повинні мати змогу довести, що Ви маєте квиток на зворотній рейс із Нідерландів. Ваш рейс повинен вилетіти протягом 48 годин після Вашого прибуття в аеропорт, протягом періоду транзиту Ви не маєте права залишати транзитну зону аеропорту.

Якщо Ви мандруєте до країни, яка належить до ЄС чи Шенгенської зони, Ви повинні мати змогу довести, що маєте законні підстави для в’їзду в країну призначення.

Обов’язковий карантин

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів з країни, яка належить до списку так званих «територій дуже високого ризику» (very high-risk area), наприклад України, ви зобов’язані самоізолюватись після прибуття в країну. Ця вимога не поширюється на повністю вакцинованих осіб, дітей молодше 12 років, та деяких інших категорій громадян, з повним переліком яких ви можете ознайомитись на сайті: https://bit.ly/quarantine_exemptions.

Ви повинні мати з собою заповнену, роздруковану та підписану карантинну декларацію, якщо ви подорожуєте з «території з дуже високим ризиком» (https://bit.ly/quarantine_declaration_netherlands), навіть якщо на вас не поширюється вимога щодо самоізоляції. Вас можуть оштрафувати, якщо у вас немає декларації про карантин або якщо ви не дотримуєтесь обов’язкових вимог карантину.

Під час самоізоляції на всіх поширюються наступні правила:

 • В місці проходження самоізоляції із вами можуть знаходитись лише члени сім’ї або інші люди, з якими ви живете.
 • Ви повинні триматися від них на відстані в принаймні 1,5 метра. Це, зокрема, означає заборону обіймів, поцілунків чи будь-якої інтимної близькості.
 • Забороняється візит гостей, виключенням є візити із медичних цілей (наприклад, візит лікаря або співробітника GGD).
 • Якщо вам потрібна медична допомога, не йдіть до лікарні, а зателефонуйте лікарю.
 • Попросіть інших людей зробити покупки за вас або замовте продукти в Інтернеті.
 • Ви можете посидіти на вулиці, якщо у вас є сад або балкон.
 • Не йдіть на роботу, а працюйте з дому.
 • Не користуйтеся громадським транспортом чи таксі.

Якщо немає нікого, хто міг би допомогти вам з покупками, чи іншими нагальними питаннями, ви можете звернутися до свого муніципалітету за підтримкою. Ви також можете зателефонувати на національну гарячу лінію Червоного Хреста (+31 (0)70 4455 888), щоб дізнатися, чи можна отримати допомогу у вашій місцевості.

Вимоги щодо тесту на COVID-19

Якщо Ви подорожуєте з-поза меж ЄС і на Вас не поширюється заборона на в’їзд до ЄС, вам необхідно мати з собою негативний тест на коронавірус. Скористатись можна такими тестами:

 • ПЛР тестом, зробленим не більш ніж за 48 годин до вильоту.

Результати ПЛР тесту є дійсними, якщо на документі (паперовому чи цифровому), зазначені такі дані:

 • Тип тесту;
 • Результат тесту;
 • Ім’я та прізвище, чітко вказані у паспорті або у посвідченні особи;
 • Дата та час тестування;
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка);
 • Антиген-тестом, зробленим не більш ніж за 24 години до вильоту.

Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/nl_declaration). Ця вимога  поширюється на всіх мандрівників віком від 13 років.

Базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони

Прикордонною службою Нідерландів застосовуються й інші базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони.

Режим в’їзду – безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування, що має покривати можливі витрати, пов’язані з COVID-19.

Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні з розрахунку 55 євро на добу.

Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів, оформлену в установленому порядку.

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/entry_nl

Особливості по країні

Починаючи з 25 вересня 2021 року, у Нідерландах застосовується система вхідних перепусток Covid-19. Відтак, кожна особа, якій виповнилося повних 13 років, перед входом до закладів громадського харчування, місць проведення культурних заходів та спортивних подій, має продемонструвати відповідний QR-код (осіб від 14 років і старше можуть також запитати подати для огляду дійсне посвідчення особи). Дійсний QR може бути отриманий на трьох підставах:

 • повного курсу вакцинації від коронавірусувакцинами затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров’я(ВООЗ)/Європейською медичною агенцією (ЄМА);
 • одужання після коронавірусу, за умови тестування у GGD (Муніципальній службі охорони здоров’я) або альтернативному органі в країні-члені ЄС, принаймні за 11 днів і не більше 180 днів);
 • негативний результат тестуна відповідний вірус, зроблений в Нідерландах не довше ніж за 24 години до входу.

Станом на 03.11 QR-код вимагається в наступних місцях:

 • У закладах громадського харчування, як усередині, так і на зовнішніх терасах;
 • У казино, театрах, концертних залах і кінотеатрах;
 • У місцях, де люди переміщуються, наприклад, в музеях та історичних будівлях;
 • У місцях без фіксованого місця для сидіння, тобто на ярмарках та деяких спортивних змаганнях;
 • На подіях із фіксованим місцем проведення та без нього, наприклад на фестивалях та виставах;
 • На ділових заходах, таких як ярмарки та конференції;
 • Для глядачів (18+) на спортивних змаганнях, як професійних, так і аматорських;
 • Заняття спортом (18+) такими як: тренажерний зал, групові заняття, футбол, плавання. Це стосується спортсменів та населення у всіх критих і відкритих спортивних спорудах, включаючи спортивні їдальні;
 • На організованих культурно-мистецьких заходах (18+), таких як: уроки музики та уроки живопису. Або, наприклад, репетиції співу чи уроки танців.

Шляхи отримання дійсного QR–коду:

Повна вакцинація

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в рамках національної програми вакцинації Нідерландів, можуть отримати QR-код:

– через DigiD: QR -код можна створити за допомогою застосунку CoronaCheck або на веб-сайті CoronaCheck: https://coronacheck.nl/en/print/vaccinatie-ophalen;

– у разі відсутності DigiD: особи, зареєстровані в системі Probas, можуть подати заявку на отримання сертифікату щеплення за окремою процедурою в GGD Haaglanden. Сертифікат, що отримується за такою процедурою міститиме дійсний QR -код.

QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури, можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в інших країнах-учасницях ЄС, можуть отримати QR-код:

– звернувшись до компетентних органів країни-учасниці ЄС для отримання свідоцтва вакцинації. Усі свідоцтва вакцинації, що були видані у межах ЄС містять дійсний QR-код, що зчитується і визнається в інших країнах-учасницях ЄС.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в країнах поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), вакциною, що була схвалена ЄМА, або вакциною, що затверджена у Списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– Особи, зареєстровані в Probas та інші жителі Нідерландів, можуть отримати свідоцтво про щеплення, записавшись на прийом до GGD в м. Утрехт. Сертифікат, який вони отримають, міститиме дійсний QR-код. QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

– Нерезиденти Нідерландів наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації. Натомість вони можуть отримати дійсний QR-код за допомогою тестування на COVID-19.

 • Особи, повністю вакциновані вакциною, яка не була схвалена ЄМА та не входить до списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації;

– натомість можуть отримати дійсний QR-код, пройшовши тестування на COVID-19.

Негативний результат тестування

 • Запис на тест на COVID-19 можна запланувати онлайн, перейшовши за посиланням на веб -сайт testenvoortoegang.org
 • Негативний результат тесту можна перетворити на дійсний QR-код у програмі CoronaCheck. DigiD не потрібен.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеної хвороби Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Свідоцтво про одужання

 • Органи Нідерландів надають свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19 лише особам, які пройшли тестування в Нідерландському GGD. Сертифікати одужання можуть видаватися лише особам, які мають DigiD.
 • Сертифікат, виданий іншою державою-учасницею ЄС, що містить QR-код, визнається в Нідерландах.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Не потрібен QR-код для входу до музеїв, зоопарків та заповідників, парків розваг, за винятком місць громадського харчування в таких місцях.

Всі інші підтвердження вакцинації або одужання, на яких відсутній QR-код (включаючи фізичні папери без QR-коду) або ПЛР-тести (наприклад, сертифікат зроблений в країні відправлення для в’їзду до Нідерландів), не надають право входу до вищезгаданих місць. Зробити тест для отримання QR-коду для застосунку CoronaCheck можна безкоштовно,  зробивши безкоштовний тест в нідерландській лабораторії, зареєструвавшись заздалегідь на урядовому порталі за посиланням: www.testenvoortoegang.org. Із собою потрібно мати дійсне посвідчення особи.

Станом на 03.11.2021 р. у Королівстві Нідерланди визнаються усі вакцини, які належать до списку визнаних ВООЗ/ЄМА вакцин, що використовуються в Україні (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna).

Довідково:

У зв’язку із зростанням кількості хворих на COVID-19 відновлено дію основних принципів боротьби з коронавірусом та посилено заходи продидії стрімкому поширенню Covid:

Основні принципи розуміються як:

 • Для симптомів, які вказують на COVID-19: залишайтеся вдома та пройдіть тест на COVID-19. Зробіть тест, навіть якщо ви були щеплені раніше.
 • Якщо тест позитивний: залишайтеся вдома та уникайте контактів з іншими, навіть якщо вони були вакциновані.
 • Відстань 1,5 метра – безпечна відстань. Захистіть себе та інших.
 • Не тисніть руки
 • Часто і ретельно мийте руки.
 • Кашляйте і чхайте на лікоть.
 • Провітрюйте приміщення

З 3 листопада 2021 року рекомендації щодо роботи на дому відновлено. Якщо це можливо, діє рекомендація працювати 50% часу вдома, 50% часу на роботі.

Рекомендації для людей, які працюють за професіями, які неможливо виконувати вдома: уникати скупчення людей, не подорожувати в години пік.

Обов’язок носити маски

З 6 листопада 2021 року обов’язок носити маску буде діяти в місцях масового скупчення людей.

Маски будуть обов’язковими у всіх громадських місцях, де не використовуються «ковід-паспорти» (QR-код).

Це стосується, наприклад,:

– супермаркетів, магазинів, бібліотек,  парків розваг;

– громадського транспорту, вокзалів, платформ та трамвайних і автобусних зупинок.

– аеропортів та літаків;

– При переміщенні в приміщеннях середніх шкіл, коледжів та університетів.

– При виконанні контактної роботи обов’язок носити маску стосується як замовника, так і постачальника послуг, коли це необхідно.

Перебуваючи на свіжому повітрі, можна зняти маску.

За відсутність маски у зазначених місцях передбачено накладення адміністративного штрафу у розмірі 95 євро.

Режим тимчасового в’їзду

Станом на 03.11.2021 Україна належить до переліку так званих «безпечних країн» (safe-country list), що означає що для в’їзду до Нідерландів достатньо дійсного сертифікату про вакцинацію чи негативного тесту, а також заповненої Health Declaration (https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/20/covid-19-and-flying-health-declaration-form) якщо особа прибуває повітряним транспортом.

Сертифікати вакцинації, згенеровані в застосунку «Дія», визнаються Нідерландами, та вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.

Паперові сертифікати з порталу «Дія» (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду до Нідерландів.

Жовтий сертифікат (тзв. Yellow Vaccination Book) не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну. Детальніше про це на сторінці: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/covid-certificate/proof-of-vaccination?fbclid=IwAR3QYuDYodAnbG1DanVqNeNYrsXGqNf2HyywsZsDZA94u848Xi0-Umqts9k.

У випадку відсутності доказу про вакцинацію можна використати негативний тест на коронавірус. Скористатись можна наступними тестами:

 • ПЛР тестом, зробленим не більш ніж за 48 годин до вильоту.

Результати ПЛР тесту є дійсними, якщо на документі (паперовому чи цифровому), зазначені наступні дані:

 • Тип тесту;
 • Результат тесту;
 • Ім’я та прізвище, чітко вказані в паспорті або в посвідченні особи;
 • Дата та час тестування;
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка);
 • Антиген-тестом, зробленим не більш ніж за 24 години до вильоту.

Нідерланди закликають робити додатковий тест на коронавірус після прибуття до країни, однак це не обов’язково.

Прикордонною службою Нідерландів застосовуються й інші базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони.

Режим в’їзду – безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19.

Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу.

Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.

 

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry/from-outside-the-eu

Особливості по країні

Починаючи з 25 вересня 2021 року, у Нідерландах застосовується система вхідних перепусток Covid-19. Відтак, кожна особа, якій виповнилося повних 13 років, перед входом до закладів громадського харчування, місць проведення культурних заходів та спортивних подій, має продемонструвати відповідний QR-код (осіб від 14 років і старше можуть також запитати подати для огляду дійсне посвідчення особи). Дійсний QR може бути отриманий на трьох підставах:

 • повного курсу вакцинації від коронавірусувакцинами затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров’я(ВООЗ)/Європейською медичною агенцією (ЄМА);
 • одужання після коронавірусу, за умови тестування у GGD (Муніципальній службі охорони здоров’я) або альтернативному органі в країні-члені ЄС, принаймні за 11 днів і не більше 180 днів);
 • негативний результат тестуна відповідний вірус, зроблений в Нідерландах не довше ніж за 24 години до входу.

Станом на 03.11 QR-код вимагається в наступних місцях:

 • У закладах громадського харчування, як усередині, так і на зовнішніх терасах;
 • У казино, театрах, концертних залах і кінотеатрах;
 • У місцях, де люди переміщуються, наприклад, в музеях та історичних будівлях;
 • У місцях без фіксованого місця для сидіння, тобто на ярмарках та деяких спортивних змаганнях;
 • На подіях із фіксованим місцем проведення та без нього, наприклад на фестивалях та виставах;
 • На ділових заходах, таких як ярмарки та конференції;
 • Для глядачів (18+) на спортивних змаганнях, як професійних, так і аматорських;
 • Заняття спортом (18+) такими як: тренажерний зал, групові заняття, футбол, плавання. Це стосується спортсменів та населення у всіх критих і відкритих спортивних спорудах, включаючи спортивні їдальні;
 • На організованих культурно-мистецьких заходах (18+), таких як: уроки музики та уроки живопису. Або, наприклад, репетиції співу чи уроки танців.

Шляхи отримання дійсного QR–коду:

Повна вакцинація

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в рамках національної програми вакцинації Нідерландів, можуть отримати QR-код:

– через DigiD: QR -код можна створити за допомогою застосунку CoronaCheck або на веб-сайті CoronaCheck: https://coronacheck.nl/en/print/vaccinatie-ophalen;

– у разі відсутності DigiD: особи, зареєстровані в системі Probas, можуть подати заявку на отримання сертифікату щеплення за окремою процедурою в GGD Haaglanden. Сертифікат, що отримується за такою процедурою міститиме дійсний QR -код.

QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури, можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в інших країнах-учасницях ЄС, можуть отримати QR-код:

– звернувшись до компетентних органів країни-учасниці ЄС для отримання свідоцтва вакцинації. Усі свідоцтва вакцинації, що були видані у межах ЄС містять дійсний QR-код, що зчитується і визнається в інших країнах-учасницях ЄС.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в країнах поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), вакциною, що була схвалена ЄМА, або вакциною, що затверджена у Списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– Особи, зареєстровані в Probas та інші жителі Нідерландів, можуть отримати свідоцтво про щеплення, записавшись на прийом до GGD в м. Утрехт. Сертифікат, який вони отримають, міститиме дійсний QR-код. QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

– Нерезиденти Нідерландів наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації. Натомість вони можуть отримати дійсний QR-код за допомогою тестування на COVID-19.

 • Особи, повністю вакциновані вакциною, яка не була схвалена ЄМА та не входить до списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації;

– натомість можуть отримати дійсний QR-код, пройшовши тестування на COVID-19.

Негативний результат тестування

 • Запис на тест на COVID-19 можна запланувати онлайн, перейшовши за посиланням на веб -сайт testenvoortoegang.org
 • Негативний результат тесту можна перетворити на дійсний QR-код у програмі CoronaCheck. DigiD не потрібен.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеної хвороби Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Свідоцтво про одужання

 • Органи Нідерландів надають свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19 лише особам, які пройшли тестування в Нідерландському GGD. Сертифікати одужання можуть видаватися лише особам, які мають DigiD.
 • Сертифікат, виданий іншою державою-учасницею ЄС, що містить QR-код, визнається в Нідерландах.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Не потрібен QR-код для входу до музеїв, зоопарків та заповідників, парків розваг, за винятком місць громадського харчування в таких місцях.

Всі інші підтвердження вакцинації або одужання, на яких відсутній QR-код (включаючи фізичні папери без QR-коду) або ПЛР-тести (наприклад, сертифікат зроблений в країні відправлення для в’їзду до Нідерландів), не надають право входу до вищезгаданих місць. Зробити тест для отримання QR-коду для застосунку CoronaCheck можна безкоштовно,  зробивши безкоштовний тест в нідерландській лабораторії, зареєструвавшись заздалегідь на урядовому порталі за посиланням: www.testenvoortoegang.org. Із собою потрібно мати дійсне посвідчення особи.

Станом на 03.11.2021 р. у Королівстві Нідерланди визнаються усі вакцини, які належать до списку визнаних ВООЗ/ЄМА вакцин, що використовуються в Україні (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna).

Довідково:

У зв’язку із зростанням кількості хворих на COVID-19 відновлено дію основних принципів боротьби з коронавірусом та посилено заходи продидії стрімкому поширенню Covid:

Основні принципи розуміються як:

 • Для симптомів, які вказують на COVID-19: залишайтеся вдома та пройдіть тест на COVID-19. Зробіть тест, навіть якщо ви були щеплені раніше.
 • Якщо тест позитивний: залишайтеся вдома та уникайте контактів з іншими, навіть якщо вони були вакциновані.
 • Відстань 1,5 метра – безпечна відстань. Захистіть себе та інших.
 • Не тисніть руки
 • Часто і ретельно мийте руки.
 • Кашляйте і чхайте на лікоть.
 • Провітрюйте приміщення

З 3 листопада 2021 року рекомендації щодо роботи на дому відновлено. Якщо це можливо, діє рекомендація працювати 50% часу вдома, 50% часу на роботі.

Рекомендації для людей, які працюють за професіями, які неможливо виконувати вдома: уникати скупчення людей, не подорожувати в години пік.

Обов’язок носити маски

З 6 листопада 2021 року обов’язок носити маску буде діяти в місцях масового скупчення людей.

Маски будуть обов’язковими у всіх громадських місцях, де не використовуються «ковід-паспорти» (QR-код).

Це стосується, наприклад,:

– супермаркетів, магазинів, бібліотек,  парків розваг;

– громадського транспорту, вокзалів, платформ та трамвайних і автобусних зупинок.

– аеропортів та літаків;

– При переміщенні в приміщеннях середніх шкіл, коледжів та університетів.

– При виконанні контактної роботи обов’язок носити маску стосується як замовника, так і постачальника послуг, коли це необхідно.

Перебуваючи на свіжому повітрі, можна зняти маску.

За відсутність маски у зазначених місцях передбачено накладення адміністративного штрафу у розмірі 95 євро.

Заборона рейсів із півдня Африки

У зв’язку з виявленням нового штаму коронавірусу на півдні Африки, уряд запровадив заходи щодо зменшення ризику поширення цього штаму в Нідерландах.

З 26 листопада введено заборону на приліт до Нідерландів, Бонайре, Сінт-Естатіуса та Саби пасажирських рейсів з наступних країн:

 • Ботсвана
 • Есватіні
 • Лесото
 • Малаві
 • Мозамбік
 • Намібія
 • Зімбабве
 • Південна Африка.

Заборона буде діяти до 23:59 4 грудня. Обмеження не стосується громадян Нідерландів, а також громадян ЄС та громадян країн Шенгенської зони, які здійснюють транзит через Нідерланди на шляху до країни проживання. Вантажний транспорт також звільняється від заборони.

Додаткові вимоги до мандрівників

Мандрівники, що прибувають з Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве та Південної Африки, повинні показати негативний результат ПЛР тесту, та відбути карантин після прибуття до Нідерландів.

Режим тимчасового в’їзду

На підставі отриманих спеціальних роз’яснень та уточнень Федерльного міністрества внутрішніх справ (прикордонної служби), з 09.01.2022 р. з 00:00 Україна більше не входить до списку країн підвищеного ризику для Німеччини. При цьому Україна наразі також не входить і до “зеленого списку” країн, громадяни яких можуть безперешкодно в’їхати до ФРН.

Так, громадяни України звільняються від вимог щодо електронної реєстрації чи проходження карантину.

Повністю вакциновані громадяни України можуть в’їхати до ФРН без нагальної потреби. Для такої категорії осіб чинними є загальні правила в’їзду. Щеплення має виконуватися однією з вакцин, зазначених на сайті Інституту ім. Пауля Ерліха. Вакцинація останньою необхідною дозою має бути здійснена мінімум за 14 днів до в”їзду. Подальшу інформацію Ви можете знайти на сайті Федерального міністерства внутрішніх справ.

Невакциновані громадяни України можуть в’їхати до ФРН за нагальної потреби (перелік відповідних умов є на сайті), надавши або 1) негативний результат тесту, або 2) довідку про одужання. Ця вимога стосується осіб старше шести років.

Тест на COVID-19 (тест на антигени або ПЛР-тест) потрібно пройти максимум за 48 годин до (запланованого) моменту в’їзду. В разі прибуття транспортом компанії-перевізника (напр., авіакомпанії) ПЛР-тест дозволяється пройти максимум за 48 годин до (запланованого) моменту початку перевезення (напр., часу вильоту); тест на антиген дозволяється також пройти максимум за 48 годин до (запланованого) моменту початку перевезення, якщо воно здійснюється компанією-перевізником.

При цьому, якщо поїздка запланована літаком, рекомендовано слідкувати за вимогами окремих авіакомпаній.

Особливості по країні

Підтвердження про вакцинацію повинно бути німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою в цифровій або паперовій формі (наприклад жовтий паспорт вакцинацій ВООЗ). Вакцинація має бути здійснена одною з вказаних на веб-сайті Інституту ім. Пауля Ерліха вакцин. Вакцинація останньою необхідною дозою має бути здійснена мінімум за 14 днів до в”їзду;

До карантинних заходів належать:

 • запровадження обов’язкового носіння медичних масок у магазинах та в громадському транспорті. Сюди відносяться  респіратори класів FFP2 або KN95/N95. Вводиться заборона на носіння масок з тканини та прикривати рот і ніс предметами одягу у громадських місцях.
 • доступ до закладів розміщення (особливо готелів), закладів громадського харчування (ресторанів, барів, клубів, тощо), культурних, спортивних і дозвільних закладів  можливий виключно для осіб, які мають сертифікат вакцинації або одужання (“2G”), відповідно (“2G+”).
 • Додаткові протиепідемічні заходи можуть застосовуватись за рішеннями Уряду кожної федеральної землі окремо.

 

 

Режим тимчасового в’їзду

(Оновлено станом на 13 cічня 2022 року)

“У Норвегії спостерігається тенденція щодо погіршення епідемічної ситуації, особливо у великих містах, що, серед іншого, може спричинити запровадження більш жорстких умов в’їзду на її територію.  З 26 листопада 2021 року Уряд Норвегії запроваджує обов’язкову електронну реєстрацію подорожей у цифровому реєстрі подорожей (https://reg.entrynorway.no/) до перетину норвезького кордону навіть для вакцинованих громадян. З грудня 2021 року вимога проходження тестування після в’їзду на територію Норвегії поширюється також на вакцинованих громадян.

Незважаючи на ухвалене Радою ЄС рішення про виключення України із переліку третіх країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві (туристичні) поїздки до країн Євросоюзу, Норвегія лишається «відкритою» для вакцинованих громадян України. Громадяни мають бути вакциновані однією з вакцин, до яких наразі належать препарати компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Janssen, а також Covishield (AstraZeneca, India) і CoronaVac (Sinovac), а також мати чинні сертифікати COVID-19, видані Україною відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (EU Digital COVID Certificate). Громадянам України, які мають відповідні сертифікати, дозволено в’їзд на територію Норвегії без проходження карантину.

З 26 листопада 2021 року Норвегія відкрита для в’їзду для всіх іноземців, які мають право на в’їзд на територію країни відповідно до Закону про імміграцію. Це стосується також безвізових подорожей громадян України. Таким чином, невакциновані громадяни України при в’їзді на територію Норвегії повинні будуть засвідчити наявність негативного тесту на Covid-19 (норвезькою, шведською, датською, англійською, французькою або німецькою мовами), зробленого протягом 24-х годин до перетину норвезького кордону; пройти обов’язкову електронну реєстрацію подорожі у цифровому реєстрі подорожей (https://reg.entrynorway.no/) до перетину норвезького кордону, скласти тест на Covid-19  в прикордонному пункті пропуску/аеропорту та залишатися на карантині вдома. Вимога карантину не застосовуватиметься до громадян, молодших 18 років. У випадку порушення умов в’їзду громадянам може бути відмовлено у в’їзді, а також накладено штрафні санкції.

COVID-сертифікати, видані Україною у застосунку “Дія” після приєднання до системи EU Digital COVID Certificate | European Commission (europa.eu), визнаються на території Норвегії згідно з рекомендаціями Європейської Комісії. До Норвегії можна в’їхати за Сертифікатом вакцинації в додатку Дія та за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з діючим QR code).

Норвегія не визнає паперове свідоцтво ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем.  Негативний ПЛР тест або негативний тест на антиген не є підставою для в’їзду в Норвегію, зокрема й з туристичною метою. 

Враховуючи часті зміни у нинішньому режимі в’їзду на територію Норвегії для громадян іноземних держав, громадянам України рекомендується додатково перевіряти інформацію щодо можливості в’їзду на територію Норвегії безпосередньо перед здійсненням відповідної подорожі, зокрема, на вебсайті Норвезького директорату з питань імміграції за цим посиланням: Residing in a country outside the EU/EEA/Schengen – UDI

Особливості по країні

 • Громадяни України, які в’їжджають до Норвегії, та не мають відповідного COVID-сертифіката, виданого Україною у застосунку “Дія” після приєднання до системи EU Digital COVID Certificate | European Commission (europa.eu),  потребують проходження карантину вдома, обов’язкову електронну реєстрацію подорожі у цифровому реєстрі подорожей(https://reg.entrynorway.no/)  до перетину норвезького кордону, а також складання тексту на Covid-19 в прикордонному пункті пропуску/аеропорту (з 1.04.2021 р. обов’язковим є очікування на результати цього тесту на місці).

Режим тимчасового в’їзду

З 17 грудня 2021 року набувають чинності зміни щодо перетину кордону для громадян, що прибувають до Республіки Польща з-поза меж Європейського Союзу (у тому числі з України).

При перетині кордону подорожуючі мають надати представникам Прикордонної служби Республіки Польща результати негативного діагностичного тесту на SARS-CoV-2польською або англійською мовами, зробленого не раніше ніж за 24 години до перетину кордону, рахуючи від часу, коли було отримано результат тесту.

Якщо Ви прибуваєте в Республіку Польща літаком – Ви можете здати тест (в тому числі в аеропорту) протягом 3-х годин від часу перетину кордону. Негативний результат тесту звільняє від обов’язку відбуття карантину. Ті, хто подорожує наземним транспортом з України чи пішки повинні пройти тест в Україні.

Дана вимога стосується в тому числі вакцинованих осіб.

Наявність негативного результату тесту не звільняє невакцинованих осіб (та осіб, що щеплені вакцинами не дозволеними на території Європейського Союзу) від проходження 14-денного карантину.

Від здачі тесту звільняються:

 • особи, що здають іспит у восьмому класі, державний випускний іспит (матура) та їх опікунів;
 • діти до 5 років;
 • категорії осіб визначених у п.1 §3Положення Ради Міністрів Республіки Польща про встановлення обмежень та заборон у зв’язку з епідемією (зокрема водії та члени екіпажів авіа-, залізничних, судноплавних і вантажних автотранспортних засобів, внутрішніх водних і морських шляхів, екіпажів поїздів – у зв’язку з виконанням професійної діяльності);
 • діти, що відвідують дитячі садочки на території Республіки Польща та сусідніх держав у супроводі опікунів
 • учні, що відвідують школи на території Республіки Польща та сусідніх держав у супроводі опікунів;

Особи, що не нададуть представникам Прикордонної Служби Республіки Польща негативний результат тесту матимуть відбувати обов’язковий карантин.

Рішення про перетин кордону приймає Прикордонна Служба Республіки Польща.

Джерело:

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000233001.pdf

Згадані обмеження діятимуть до 31 січня 2022 р.

З 09.09.2021 р. громадян України додано до категорії осіб, яким дозволено в’їзд на територію Республіки Польща. У тому числі з метою туризму.

Від 17 липня 2021 року всі особи, що прилітають до Республіки Польща, повинні перед вильотом заповнити карту місцезнаходження мандрівника (eKLP) в електронному вигляді. Формуляр знаходиться за посиланням: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

У карті необхідно вказати:

 • назву країни, звідки почалася подорож;
 • номер рейсу;
 • дату прибуття;
 • ім’я та прізвище;
 • документ, що засвідчує особу або номер PESEL;
 • контактні дані (телефон, адреса електронної пошти), адреси всіх місць, де маєте намір зупинитися протягом перших 14 днів перебування в Республіці Польща (наприклад, готель, сімейний будинок, база відпочинку), інформацію, що підтверджує факт вакцинації, одужання або негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Нові вимоги Уряду Республіки Польща стосуються виключно осіб, що подорожують літаком.

Джерело: https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

Особливості по країні

Від 17 липня 2021 року всі особи, що прилітають до Республіки Польща, повинні перед вильотом заповнити карту місцезнаходження мандрівника (eKLP) в електронному вигляді. Формуляр знаходиться за посиланням: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

У карті необхідно вказати:

 • назву країни, звідки почалася подорож;
 • номер рейсу;
 • дату прибуття;
 • ім’я та прізвище;
 • документ, що засвідчує особу або номер PESEL;
 • контактні дані (телефон, адреса електронної пошти), адреси всіх місць, де маєте намір зупинитися протягом перших 14 днів перебування в Республіці Польща (наприклад, готель, сімейний будинок, база відпочинку), інформацію, що підтверджує факт вакцинації, одужання або негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Нові вимоги Уряду Республіки Польща стосуються виключно осіб, що подорожують літаком.

Джерело: https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ

Стипендіальна програма Лейна Кіркланда

Відкрито конкурс на отримання стипендії на навчання у Польщі протягом 2х семестрів та проходження 2-тижневого професійного стажування в державних, приватних та некомерційних організаціях.

Вимоги до кандидатів: молоді професіонали віком до 40 років, які мають щонайменше ступінь бакалавра на момент подачі заявки та досвід роботи не менше 2 років. Знання польської мови обов’язкове на рівні принаймні В2.

Фінансове забезпечення: стипендія 1800 злотих + 4200 злот./міс. для покриття інших витрат.

Дедлайн: 1 березня 2022р.

За консультаціями щодо участі звертайтеся до управління міжнародного

співробітництва (каб. БІЦ-410, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84).

Режим тимчасового в’їзду

Інформація станом на 10.01.2022 р.

1). Усі особи (без винятків), які прибувають до Румунії мають заповнити електронний формуляр за посиланням: https://plf.gov.ro не пізніше ніж за 24 год до в‘їзду в Румунію або через максимум 24 год після в‘їзду. Незаповнення формуляру карається штрафом у розмірі 2000-3000 румунських лей (приблизно 480-750 дол. США).

2).Для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим (за домашньою/задекларованою адресою) на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають (https://www.mai.gov.ro/utile/).

Винятки щодо карантину можуть бути застосовані до наступних категорій осіб:

– особи вакциновані проти вірусу COVID-19 (вакцинами визнаними в ЄС, з сертифікатами, виданими Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки)) і пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію за наявності (додатково до сертифікату про вакцинацію) сертифікату про негативний результат тестування RT–PCR на зараження вірусом SARS–CoV-2 (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію.

– особи, які залишаються на території Румунії на строк менше 3 днів / 72 години (у виключних/невідкладних випадках, що підтверджується документально) і мають сертифікат про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до посадки (для тих, хто подорожує громадським транспортом) або в’їзду на національну територію (для тих, хто подорожує власним транспортом). У ситуації, коли громадяни не залишають національну територію за 3 дні (72 години), з інформуванням управління громадської охорони здоров’я округу, в якому вони проживають, або в якому вони мають адресу, вказану при в’їзді в країну, вони будуть карантиновані на 14 днів, починаючи з четвертого дня після в’їзду на територію Румунії;

– особи, які були позитивно підтверджені зараженням вірусом SARS-CoV-2 за останні 180 днів до в’їзду в країну (та мають відповідний сертифікат, виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки)), для яких пройшло не менше 14 днів з дати підтвердження зараження до дати в’їзду в країну за наявності (додатково до сертифікату про одужання) сертифікату про негативний результат тестування RT–PCR на зараження вірусом SARS–CoV-2(виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію;

– діти віком до 12 років, без необхідності представлення негативного результату тесту RT-PCR;

– діти віком від 12 до 16 років, якщо вони мають сертифікат про негативний результат тесту RT-PCR (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), зроблений не пізніше ніж за 48 годин до посадки (для тих, хто подорожує громадським транспортом) або в’їзду на територію Румунії (для тих, хто подорожує власним транспортом);

– особи, які прямують транзитом, якщо вони залишають територію Румунії не пізніше, ніж через 24 години після в’їзду на територію країни;

– транскордонні працівники, які в’їжджають в Румунію з Угорщини, Болгарії, Сербії, України, Молдови та громадяни Румунії, представники економічних операторів зазначених країн, які при в’їзді до Румунії можуть надати підтвердження договірних відносин з відповідними економічними операторами;

– учні/студенти з метою навчання (які перетинають кордон щоденно – без сертифікату про тестування) або здійснення діяльності пов’язаної з навчанням, вступом до румунських закладів освіти, за наявності сертифікату про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (виданого Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в країну;

– особи, передані румунській стороні на підставі угод про реадмісію, повернуті по прискореній процедурі;

– члени спортивних делегацій, а також артисти, які прибувають в Румунію з метою участі у спортивних змаганнях та, відповідно, культурних заходах за наявності сертифікату про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (виданого Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в країну та перебуватимуть виключно в рамках участі у зазначених заходах;

– водії транспортних засобів з максимальною дозволеною вагою понад 2,4 тон, які забезпечують перевезення вантажів;

-водії автотранспорту з більш ніж 9 місцями, включаючи місце водія, які забезпечують транспортування людей за наявності сертифікату про вакцинацію і пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації або сертифікату про одужання (для осіб, які були позитивно підтверджені зараженням вірусом SARS-CoV-2 за останні 180 днів) або сертифікату про негативний результат тестування RT–PCR на зараження вірусом SARS–CoV-2 проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію та переміщуються виключно з професійною метою (сертифікати мають бути видані Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки);

– власники дипломатичних і службових паспортів за наявності сертифікату про негативний результат тестування RT–PCR на зараження вірусом SARS–CoV-2 (виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію;

-пілоти та льотний персонал повітряних суден, а також машиністи і залізничний персонал поїздів.

Забороняється в’їзд на територію Румунії через пункти пропуску на державному кордоні іноземних громадян та осіб без громадянства (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації, громадяни яких спрямовуватимуться на 14-денний карантин), які прибувають з Республіки Ботсвана, Есватіні, Королівства Лесото, Республіки Малаві, Республіки Мозамбік, Республіки Намібія, Південно-Африканської Республіки, Республіки Зімбабве.

Звертаємо увагу, що до Румунії не можливий в’їзд з COVID-сертифікатами (про вакцинацію, тестування, одужання), які не відповідають затвердженим в Україні стандартам (постанова КМУ № 954 від 13.09.2021 р.), згідно з правилами ЄС (зокрема, не завантажуються через портал Дія «Diia» та мобільні додатки).

Рішення про пропуск через державний кордон Румунії приймається безпосередньо у румунському пункті пропуску представниками прикордонної поліції Румунії за погодженням з представниками Дирекцій охорони громадського здоров’я, присутніми на пунктах пропуску, на основі наданих документів та з урахуванням карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19 (контакти пунктів пропуску: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/main/pg-puncte-de-trecere-a-frontierei-307.html, телефони Генерального інспекторату прикордонної поліції Румунії: +4021.316.25.98, +4021.318.25.92, (+4)0219590,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Особливості по країні

 • Забороняється пересування людей поза місцем проживання у період з 22:00 по 05:00.
 • Перебування у громадських приміщеннях та на вулиці дозволяється лише з медичними масками
 • Забороняється робота економічних операторів в закритих чи відкритих приміщеннях на 30 денний період з 21:00 до 05:00.
 • Доступ до громадських установ дозволяється лише особам, які мають електронні COVID-сертифікати

 

Режим тимчасового в’їзду

Словацька Республіка застосовує стосовно громадян України на своїх зовнішніх кордонах Рекомендацію Ради Європи 2020/912 від 30 червня 2020 року про тимчасове обмеження поїздок до ЄС, які не є необхідними (зокрема, туристичні та приватні поїздки).

Тобто, громадянам України, які мають намір здійснити т.зв. необов’язкову поїздку до Словаччини (приватні та туристичні поїздки), буде відмовлено у в’їзді до країни, за виключенням наступних категорій громадян України:

Дозволений для наступної категорії громадян України:

 • ПОВНІСТЮ ВАЦИНОВАНІ ОСОБИ з 12 років та 2 місяців!!!!! (Окрім COVID-картки ЄС або сертифікату про щеплення, сертифікати інших країн також визнаються, в тому числі в додатку “Дія”, за умови, що такий сертифікат містить необхідну інформацію  словацькою, чеською або англійською мовами).

Людина вважається вакцинованою, якщо:

 1. минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання останньої рекомендованої дози щеплення за встановленою схемою;
 2. Вакцини, схвалені в ЄС згідно з Регламентом (ЄС) № 726/2004 : BioNTech і Pfizer (Comirnaty); Сучасний (Spikevax – попередня назва: COVID-19 Vaccine Moderna); AstraZeneca (нова назва Vaxzevria); Johnson & Johnson/Janssen, Pharmaceuticals (COVID-19 Vaccine Janssen; Covaxin  (від індійської компанії Bharat Biotech); Sinopharm(китайська вакцина Sinopharm); Sinovac – CoronaVac (виробництво Sinovac Biotech).
 3. Вимоги до сертифікату вакцинації: англійською, словацькою чи чеською мовами, у паперовому варіанті, на цифрових носіях (в тому числі – в додатку “ДІЯ”), або  паперове свідоцтво ВООЗ, видане сімейним лікарем, англійськю мовою.
 • Громадяни України, які мають дозвіл на постійне, або тимчасове проживання на території Словацької Республіки, або ж ЄС;
 • Особи, що є родичами громадян України, які постійно або тимчасово проживають на території Словацької Республіки, або ж ЄС, або є родичами громадян Словацької Республіки, або ж ЄС;
 • Не вакциновані особи, які до цього не підлягали карантину (екіпажі літаків, поїзних бригад, водії вантажівок, працівники ритуальної сфери послуг тощо).
 • діти до 12 років та двох місяців

Всі вказані категорії осіб зобов’язані реєструватися на e-hranica.

https://www.minv.sk/?vstup-cudzincov-do-sr-pocas-mimoriadnej-situacie

Загальні правила прибуття з-за кордону

Для  в’їзду на територію Словаччини всі особи віком від 12 років та 2 місяців зобов’язані зареєструватись за посиланням: https://korona.gov.sk/ehranica, підтвердити реєстрацію на кордоні, а також бути готовими підтвердити реєстрацію під час перебування на території країни.

Усі невакциновані особи, які в’їжджають на територію Словаччини:

повинні піти на самоізоляцію терміном 10 днів (якщо за цей час не виникає симптомів).

Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не раніше, ніж на 5-й день.

Дітям до 12 років не потрібно проходити тест. Їх карантин закінчується в той самий день, що й у останнього дорослого члена спільного домогосподарства.

карантин також застосовується до членів спільного домогосподарства, які не подорожували, і закінчується того ж дня, що й у члена спільного домогосподарства, який приїхав з-за кордону.

Якщо у особи після прибуття з-за кордону виникають симптоми COVID-19, вона зобов’язана повідомити про це свого лікаря; у випадку, якщо така особа не має на території Словаччини лікаря, вона повідомляє лікаря регіону перебування.

Прибуття на територію СЛОВАЧЧИНИ повітряним транспортом.

Громадяни зобов’язані зареєструватись за посиланням: https://korona.gov.sk/ehranica.

У разі прибуття на територію Словаччини повітряним транспортом, особа повинна до виїзду заповнити форму за посиланням: https://www.mindop.sk/covid/.

З актуальною інформацією про обмеження, пов’язані з COVID-19, Словацька сторона рекомендує ознайомлюватися на сайтах www.uvzsr.skта korona.gov.sk

Особливості по країні

Для  в’їзду на територію Словаччини всі особи віком від 12 років та 2 місяців зобов’язані зареєструватись за посиланням: https://korona.gov.sk/ehranica, підтвердити реєстрацію на кордоні, а також бути готовими підтвердити реєстрацію під час перебування на території країни.

Режим тимчасового в’їзду

Відсутня заборона щодо в’їзду та виїзду для громадян України.

Вимоги щодо в’їзду та самоізоляції в Англії різняться в залежності від країни, в якій особа перебувала протягом останніх 10 днів до прибуття до Великої Британії, а також статусу вакцинації.

Інформація щодо прийнятного статусу вакцинації та вимог щодо в’їзду в Англію оновлюється на цих урядових сайтах:

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination

З 07 січня 2022 запроваджені зміни. Подорожуючі до Англії з України, які мають сертифікат про повну вакцинацію, звільняються від вимоги надання негативного результату тестування на COVID-19 (pre-departure COVID-19 test) та самоізоляції по прибуттю. Натомість залишаються чинними такі вимогиbook and pay for a day 2 COVID-19 test – забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тесту на COVID-19 на 2 день перебування в Англії; complete a passenger locator form – заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номеру бронювання тесту на COVID-19, який потрібно зробити протягом 2-х днів по прибуттю до країни. З 09 січня 2022 подорожуючі до Англії, які мають сертифікат про повну вакцинацію, можуть робити по прибуттю Lateral flow test на заміну тесту PCR https://www.gov.uk/find-travel-test-provider

З 11 жовтня 2021 року сертифікати про вакцинацію видані в Україні визнаються у Великій Британії. Звертаємо увагу, що прийнятним статусом вакцинації з метою в’їзду в Англію визнається вакцинація повним курсом вакцин Oxford/AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Moderna, Janssen, Sinovac-CoronaVac, Sinopharm Beijing, Covaxin або Novavax (Nuvaxovid та Covovax).

При цьому необхідно пройти повний курс вакцинації принаймні за 14 днів до прибуття до Англії. Необхідно мати підтвердження органу охорони здоров’я проходження повного курсу вакцинації, яке має включати відомості: ім’я та прізвище; дата народження; виробник вакцин; дата вакцинації для кожної дози; країна чи територія, де видано сертифікат вакцинації.

Подорожуючі до Англії з України, які мають сертифікат про повну вакцинацію, мають дотримуватися таких вимог:

 • book and pay for a day 2 COVID-19 test– забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тесту на COVID-19 на 2 день перебування в Англії;
 • complete a passenger locator form– заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номеру бронювання тесту на COVID-19, який потрібно зробити протягом 2-х днів по прибуттю до країни.

Подорожуючі з країн, які не відносяться до «Червоного списку https://www.gov.uk/guidance/red-list-of-countries-and-territories», та відповідають зазначеним вимогам про повний статус вакцинації зобов’язані:

 • book and pay for a day 2 COVID-19 test– забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тесту на COVID-19 на 2 день перебування в Англії;
 • complete a passenger locator form– заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номеру бронювання тесту на COVID-19, який потрібно зробити протягом 2-х днів по прибуттю до країни.

Подорожуючі з країн, які не відносяться до «Червоного списку», та не відповідають зазначеним вимогам про повний статус вакцинації зобов’язані:

 • take a pre-departure COVID-19 test– надати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP, антиген), зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону ВБ.
 • book and pay for day 2 and day 8 COVID-19 travel tests– забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції;
 • complete a passenger locator form– заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних, адреси місця самоізоляції і номерів бронювання тестів на COVID-19.
 • перебувати у визначеному місці самоізоляції 10 днів та пройти на платній основі тести на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції по прибуттю в Англію. Особи, які прибувають до Англії, мають змогу після 5 днів самоізоляції пройти тест на COVID-19 та у разі негативного результату звільняються від вимоги подальшого самоізолювання. Зазначений тест здійснюється на платній основі та забронювати час для тесту в уповноваженого постачальника послуги (private test provider) пропонується до прибуття до Англії. Цей тест не звільняє від необхідності робити тести на 2 і 8 день перебування у Великій Британії.

«Червоний список» https://www.gov.uk/guidance/red-list-of-countries-and-territories . Тимчасово заборонено в’їзд подорожуючих, включаючи громадян України, які протягом останніх 10 днів перебували на території країн «Червоного списку». Заборона не поширюється на осіб, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії. Натомість ці особи зобов‘язані:

 • take a pre-departure COVID-19 test– надати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP, антиген), зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону ВБ;
 • book a quarantine hotel package, including 2 COVID-19 tests– забронювати і сплатити до прибуття до країни готель з метою 10-денної самоізоляції і проходження тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції;
 • complete a passenger locator form– заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номерів бронювання тестів на COVID-19.

Особливості самоізоляції по прибуттю до Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

Правила для подорожуючих з Англії, Північної Ірландії, Шотландії, Уельсу є за цими лінками: rules for international travel from EnglandNorthern IrelandScotland and Wales.

 

Особливості по країні

Подорожуючі до Англії з України, які мають український сертифікат про вакцинацію повним курсом вакцин: Oxford/AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Moderna, Janssen, Sinovac-CoronaVac, Sinopharm Beijing, Covaxin, або Novavax (Nuvaxovid та Covovax) мають дотримуватися таких вимог:

 • book and pay for a day 2 COVID-19 test– забронювати і сплатити до прибуття до країни проходження тесту на COVID-19 на 2 день перебування в Англії;
 • complete a passenger locator form– заповнити перед приїздом до Великої Британії онлайн форму контактних даних і номеру бронювання тесту на COVID-19, який потрібно зробити протягом 2-х днів по прибуттю до країни.

 

При цьому необхідно пройти повний курс вакцинації принаймні за 14 днів до прибуття до Англії. Необхідно мати підтвердження органу охорони здоров’я України на англійській мові щодо проходження повного курсу вакцинації, яке має включати відомості: ім’я та прізвище; дата народження; виробник вакцин; дата вакцинації для кожної дози; країна видачі сертифікату вакцинації.

Якщо у подорожуючого відсутній сертифікат про вакцинацію, який визнається у Великій Британії, слід дотримуватися таких вимог:

 1. Вимога наявності в осіб, які прибувають до країни, негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP, антиген), зробленого не більш як за 48 годин до перетину кордону. Інформація щодо стандартів, яким повинен відповідати цей тест, є на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england#information-that-the-test-result-must-include
 2. Вимога самоізоляції до 10 днів осіб, які перетинають кордон, а також заповнення онлайн формиконтактних даних, відомостей про місце самоізоляції і номерів бронювання тестів на COVID-19 перед приїздом до Великої Британії.
 3. Вимога проходження на платній основі тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції по прибуттю в Англію. Проходження тестів на COVID-19 необхідно забронювати до прибуття до країни https://www.gov.uk/find-travel-test-providerhttps://www.gov.uk/guidance/how-to-quarantine-when-you-arrive-in-england

Особи, які прибувають до Англії, мають змогу після 5 днів самоізоляції пройти тест на COVID-19 та у разі негативного результату звільняються від вимоги подальшого самоізолювання.

Зазначений тест здійснюється на платній основі та забронювати час для тесту в уповноваженого постачальника послуги (private test provider) пропонується до прибуття до Англії. https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-test-to-release-for-international-travel

Інформація про заплановане проходження тесту на COVID-19 має зазначатися у passenger locator form перед приїздом до Великої Британії. У випадку прийняття рішення щодо проходження цього тесту після прибуття до країни, доведеться повторно заповнити passenger locator form з метою внесення цієї інформації. Цей тест не звільняє від необхідності робити тести на 2 і 8 день перебування у Великій Британії.

Інформація щодо прийнятного статусу вакцинації з метою в’їзду в Англію оновлюється на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination

Особливості самоізоляції по прибуттю до Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

Отримати актуальну інформацію щодо діючих карантинних обмежень на місцевому рівні можливо на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/find-coronavirus-local-restrictions

Режим тимчасового в’їзду

З 29 листопада 2021 року запроваджено обмеження на в’їзд на територію США для осіб, які протягом останніх 14 днів перебували (у т.ч. транзитом) в Ботсвані, Есватіні, Лесото, Малаві, Мозамбіку, Намібії, ПАР або Зімбабве. (За певним виключенням категорій осіб перелічених в правилах в’їзду, які діють з 8 листопада 2021 року). Детально можна ознайомитися: https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/11/26/a-proclamation-on-suspension-of-entry-as-immigrants-and-nonimmigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease-2019/

Відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США (DHHS) та Центрів контролю за захворюваннями США (CDC), з 8 листопада 2021 року запроваджено загальна вимога повної вакцинації для в’їзду в США (за виключенням низки обмежень).

Нижче наведені основні положення оприлюднених правил:

Статус повної вакцинації:

 • Починаючи з 8 листопада ц.р., пасажири, які не є громадянами або іммігрантами, що подорожують до Сполучених Штатів, повинні будуть пройти повну вакцинацію та надати підтвердження статусу вакцинації, перш ніж сісти на літак, який прямує до США.

Підтвердження вакцинації:

 • Пасажири повинні будуть показати свій статус вакцинації, а авіакомпанії повинні:
 • Співставити ім’я та дату народження, щоб підтвердити, що пасажир є однією і тією ж особою, що зазначена у підтвердженні вакцинації;
 • Визначити, що підтвердження вакцинації було видано офіційним джерелом (наприклад, органом охорони здоров’я, державним органом) у країні, де пасажиру була введена вакцина;
 • Переглянути важливу інформацію, щоб визначити, чи відповідає пасажир визначенню CDC щодо повністю вакцинованого, наприклад вакцинний продукт, кількість отриманих доз вакцини, дата(и) введення, місце (наприклад, клініка вакцинації, медичний заклад) вакцинації.

Схвалені вакцини:

 • CDC визначив, що для цілей поїздки до Сполучених Штатів прийнятні вакцини включатимуть схвалені FDA вакцини, а також вакцини допущені для невідкладного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) відповідно до її переліку екстреного використання (EUL).
 • Особи можна вважати повністю вакцинованими щонайменше через 2 тижні після отримання:
 • будь-якої з однодозових вакцин, схвалених до використання FDA або ВООЗ (наприклад, Janssen), або
 • останньої дози з серії дводозових вакцин проти COVID-19, схвалених FDA або ВООЗ для екстреного використання (тобто змішана вакцинація).
 • Більш детальна інформація доступна в на сайті CDC (https://t.ly/h97Y).

Розширене тестування:

 • Починаючи з 6 грудня 2021 року усі авіапасажири віком від 2 років, які вилітають до США з іноземної країни,  повинні до того, як вони сідають на рейс, показати негативний результат тесту на вірус COVID-19, зроблений не більше ніж за 1 день до поїздки або документи про те, що вони одужали від COVID-19 за останні 90 днів. https://www.cdc.gov/quarantine/fr-proof-negative-test.html
 • Придатними вважаються як тести на ампліфікацію нуклеїнової кислоти (NAAT), наприклад ПЛР-тест, так і тести на антиген.
 • У вересні ц.р. було оголошено, що нова система посилює ці вимоги, і невакцинованим громадянам та легальним постійним резидентам США необхідно мати негативний результат тесту, зроблений щонайменше за один день до подорожі.
 • Це означає, що всі повністю вакциновані громадяни США та постійні резиденти, які подорожують до Сполучених Штатів, повинні бути готові надати документальне підтвердження про свій статус вакцинації разом із негативним результатом тесту.
 • Для тих американців, які можуть підтвердити, що вони повністю вакциновані, буде застосовуватися та сама вимога, яка діє зараз – вони повинні надати негативний результат тесту зробленого протягом трьох днів до подорожі.
 • Ті громадяни США, хто в’їжджає до Сполучених Штатів і не можуть надати підтвердження повної вакцинації, повинні будуть мати негативний результат тесту зробленого протягом одного дня до відправлення.

Вимоги до дітей:

 • До іноземних громадян віком до 18 років не застосовується вимога повної вакцинації, зважаючи на те, що деякі діти молодшого віку не мають права на вакцинацію, а також через глобальну мінливість у доступі до вакцинації для дітей старшого віку, які мають право на вакцинацію.
 • Діти віком від 2 років повинні пройти тест перед від’їздом.
 • Якщо дитина подорожує з повністю вакцинованим дорослим, невакцинована дитина має пройти тест за три дні до вильоту (відповідно до графіка для повністю вакцинованих дорослих). Якщо невакцинована дитина подорожує сама або з невакцинованими дорослими, їй доведеться пройти тест протягом одного дня до від’їзду.

Відстеження контактів:

 • CDC також видає наказ про відстеження контактів, згідно з яким усі авіакомпанії, які здійснюють рейси в Сполучені Штати, повинні мати в наявності – і, якщо потрібно, негайно надавати CDC – контактну інформацію, яка дозволить посадовим особам галузі охорони здоров’я встановлювати зв’язок з пасажирами, що прилітають та потенційно інфіковані або контактували з інфікованими особами.

У прокламації Президента США Дж. Байдена окремо прописано категорії невакцинованих іноземців, для яких будуть зроблені виключення з обмежень на в’їзд до США.

Зокрема, зазначається, що нові правила не застосовуються до осіб, які не є громадянами США, та виступають у якості членів екіпажів авіакомпаній або інших експлуатантів повітряних суден, якщо такі члени екіпажів або оператори дотримуються всіх стандартних протоколів галузі для запобігання поширенню COVID-19, як зазначено у відповідних рекомендаціях щодо здоров’я членів екіпажу, виданих CDC або Федеральним управлінням авіації за координацією з CDC.

Крім того, нові правила щодо в’їзду на територію США не застосовуються до іноземних громадян:

 • пред’явників наступних типів неімміграційних віз: A-1, A-2, C-2, C-3 (як іноземні урядовці або члени їх сімей), E-1 (як співробітники економічних та культурних представництв Тайваню на території США або члени їх сімей), G-1, G-2, G-3, G-4, НАТО-1 – НАТО-4 або НАТО-6;
 • подорожі яких підпадають під дію розділу 11 Угоди про штаб-квартиру Організації Об’єднаних Націй, або які подорожують відповідно до юридичних зобов’язань Сполучених Штатів (що підтверджується листами-запрошеннями від Організації Об’єднаних Націй або іншими документами, що підтверджують мету таких подорожей);
 • для яких, з огляду на їх вік, вакцинація є неприйнятною, як визначено директором CDC, беручи до уваги глобальну доступність вакцин для осіб цієї вікової групи;
 • які брали або беруть участь у клінічних випробуваннях щодо вакцинації проти COVID-19, як визначено директором CDC;
 • для яких вакцинація проти COVID-19 протипоказана з медичної точки зору, як визначено директором CDC;
 • яким директором CDC надано винятковий дозвіл з гуманітарних або надзвичайних причин, визначених директором CDC;
 • з країн, де доступність вакцинації проти COVID-19 обмежена (як визначено у розділі 4(a)(v) Прокламації), і які мають наміри в’їхати до Сполучених Штатів за неімміграційними візами, крім віз типу B-1 або B-2;
 • які служать у Збройних Силах Сполучених Штатів або є членами їх сімей;
 • які мають намір потрапити на територію США у якості членів екіпажів морських суден, які подорожують за неімміграційною візою C-1 і D, за умови, що такі члени екіпажів дотримуються всіх стандартних протоколів галузі для запобігання COVID-19, як зазначено у відповідних інструкціях щодо здоров’я членів екіпажів CDC;
 • будь-які негромадяни чи їх група, чий в’їзд відповідає національним інтересам США, як визначено Державним секретарем, міністром транспорту, міністром внутрішньої безпеки або уповноваженими ними особами.

Додаткова інформація щодо порядку застосування зазначених вимог наведена у наступних документах:

1) Прокламація Президента про сприяння безпечному поновленню глобальних подорожей під час пандемії COVID-19 https://cutt.ly/xRFByTr

2) Накази Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) щодо вакцинації, тестування та відстеження контактів:

 1. Vaccination: https://cutt.ly/bRFXq40
 2. Testing: https://cutt.ly/tRFXePr
 3. Contact Tracing: https://cutt.ly/RRFXiqj

3) технічні інструкції щодо надання авіакомпаніям та їх пасажирам деталей впровадження Прокламації https://cutt.ly/jRFXfj4

4) Додаткова інформація для подорожуючих на веб-сайтах CDC і Державного департаменту: https://cutt.ly/GRFXjXh https://cutt.ly/6RFXxIu

5) Роз’яснення для операторів перевезень, авіаліній та екіпажів https://cutt.ly/VRFXnFD

Останні рекомендації Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) для подорожуючих авіатранспортом розміщенні за посиланням:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-air-travel.html

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html.

Особливості по країні

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

ВІДКРИТІ ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ / АКТУАЛЬНІ КОНКУРСИ ЗА СТИПЕНДІАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ

Конкурс секторально-цільових грантів від міжнародної організації «Пакт», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт

Апліканти: офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства (ОГС) або консорціуми зареєстрованих ОГС з усіх регіонів України із стійкою організаційною та операційною структурою; доведений досвід консолідації та координації регіональних і місцевих мереж, охоплення різних верств населення; доведений досвід адвокації та просування демократичних реформ на національному, субнаціональному та локальному рівнях; досвід у здійсненні моніторингу демократичних реформ.

Пріорітетні напрями:

 • розробка та адвокація необхідних змін в політиці;
 • підвищення обізнаності громадськості про реформи та прогрес у їхній реалізації;
 • громадська участь у процесі реформ;
 • залучення та спілкування між різними зацікавленими сторонами у процесі реформ;
 • створення та зміцнення коаліцій ОГС, які підтримують та контролюють хід реформ;
 • контроль та моніторинг прогресу реформ;
 • ініціативи громад, спрямовані на сприяння реформам;
 • сприяння політичному діалогу на засадах плюралізму думок для забезпечення інклюзивності в процесі реформ, включаючи вразливі групи та молодь;
 • стратегічна комунікація та адвокаційні кампанії на підтримку реформ.
 • збільшення кількості громадян, задіяних у громадських коаліціях та заходах, що сприяють реформуванню на субнаціональному та місцевому рівнях;
 • розвиток та / або посилення зв’язків між національними та субнаціональними мережами і коаліціями, що призведе до посилення впливу адвокаційної діяльності виконавця проєкту на зміни в державній політиці;
 • збільшення активності виконавця проєкту у напрямку роботи з вразливими групами (люди з обмеженим можливостями, переселенці (ВПО), люди з гомо-, бі-, транс-сексуальною орієнтацію, квіри та інтерсексуали (ЛГБТ-спільнота) тощо), її ефективного впливу на державну політику на національному і субнаціональному рівнях та / або моніторинг здійснення державної політики від імені цих груп;
 • збільшення кількості спільних заходів ОГС зі сприяння демократичним реформам, що пов’язують національні, субнаціональні та місцеві мережі і коаліції;
 • посилення спроможності заявника залучати різні верстви населення, очолювати та розширювати мережі та коаліції;
 • збільшення кількості громадян, проінформованих про реформи та їхній прогрес;
 • збільшення кількості громадян, задіяних у діяльності громадянського суспільства, спрямованій на здійснення реформ;

Бюджет: очікуваний розмір грантів становить до $50,000. Визначні ідеї можуть отримати більшу фінансову підтримку, якщо вони є доцільними та обґрунтованими.

Кінцевий термін подання заявки –  конкурс відкритий і безтерміновий. Пакт розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають відповідь з рішенням протягом 45 днів від дати отримання Пактом повного пакета документів заявки

Детальніше про проєкт: https://pactworld.app.box.com/s/u37ay3yf5ysgz33oqolzyjyaghil8j26

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд дозволяється після отримання спеціального дозволу від Уряду.

Особливості по країні

У зв’язку з тимчасовим закриттям кордонів транзит не є можливим.
Тимчасово закрито кордон з Узбекистаном, Киргизстаном, КНР та Афганістаном.

Режим тимчасового в’їзду

Дозволено.

З 01.06.2021 р. Туреччина запровадила нові правила в’їзду в країну. Для перетину турецького кордону необхідно виконати одну з умов (мати один із зазначених документів):

 Документ про вакцинацію від COVID-19, зроблений не раніше ніж за 14 днів до приїзду в країну (Туреччина визнає вакцини затверджені ВООЗ, а також ті, які використовуються в Україні на національному рівні);

 Документ, який засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх 6-ти місяців;

 Негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;

 Експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду.

 Діти до 6 років звільняються від цих зобов’язань.

 Транзитні пасажири звільняються від цих зобов’язань.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

 З 15 березня 2021 року для в’їзду в Турецьку Республіку до країни авіаційним та морським шляхом, а також суходолом обов’язковим буде заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини.

 Електронну форму необхідно заповнити за 72 години до прибуття в Туреччину. Заповнену форму необхідно буде роздрукувати або зберегти на смартфон чи інший девайс для пред’явлення представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс.

Пасажири без заповненої форми не будуть допущені на авіарейс, оскільки на її основі автоматично генеруватиметься HES-код.

 HES-код – це персональний код, запроваджений Міністерством охорони здоров’я Туреччини, для відстеження переміщення людей, які можуть бути інфіковані. За допомогою коду МОЗ Туреччини зможе зв’язатися з вами у випадку будь-якого контакту з пацієнтом, інфікованим Covid-19, під час вашої подорожі. Тому при заповненні форми важливо вказувати актуальний номер мобільного телефону.

 Заповнену форму також перевірятимуть на кордоні Турецької Республіки. Якщо ви не заповнили форму або внесли завідомо неправдиву інформацію на вас можуть накласти адміністративні санкції, а також вам можуть заборонити в’їзд до країни.

Особи, які впродовж останніх днів перебували у Великій Британії, ПАР, Данії, Бразилії та прибули до Туреччини сухопутними, авіа та морськими шляхами мають пред’явити негативний результат PCR-тесту, який було зроблено не більше ніж за 72 години до їх в’їзду в країну. Також для громадян, які прибули з ПАР та Бразилії необхідно буде пройти 14-денний карантин в місцях, визначених компетентними органами Туреччини; для громадян, які прибули з Великобританії та Данії перебування на карантині зменшено з 14 до 10 днів. У цьому контексті на 7-ий день перебування на карантині буде проведено ПЛР-тест, у випадку отримання в осіб негативного результату тесту карантин буде завершено. Карантин у громадян, які не будуть проводити ПЛР-тестування буде завершено на 10-ий день. У разі отримання позитивного тесту буде застосовуватися лікування, визначене у посібнику COVID-19 МОЗ ТР.

З 01 липня 2020 р. запроваджено в’їзд за умови обов’язкової наявності страхового полісу на COVID 19, який можна придбати онлайн, у туроператора, під час придбання авіаквитків, а також безпосередньо в аеропорту Туреччини після прибуття.

Особливості по країні

Особливості по країні

 • Всі пункти пропуску державного кордону з 15.06.2020 відкриті, крім сухопутного кордону з Іраном.
 • З 01.06.2020 відновлено міжміське сполучення наземним та повітряним транспортом.
 • Для переміщення всередині країни наземним, повітряним та іншим шляхом всі без винятку мають мати та пред’явити при посадці на транспорт негативний ПЛР-тест, або експрес тест “COVID-19”.

Участь у масових заходах також передбачає наявність тесту на “COVID-19”

 

Режим тимчасового в’їзду

Станом на 17.01.2022 р. громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу.

Для в’їзду громадян України в Угорщину залишаються чинними вимоги, визначені Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт/віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення).

Виключенням є в’їзд в Угорщину авіаційним транспортом, зокрема, додатково вимагається негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест), отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію (разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в’їжджати діти до 18 років), вакцинація повиннна бути ПОВНОЮ і з моменту отримання крайнього щеплення повинно пройти мінімум 14 днів.

Звертаємо увагу, що приймаєтья виключно негативний ПЛР-тест, негативний тест на антиген не приймається. Поряд з цим варто зазначити, що затвердженого переліку лабортаторій, в яких потрібно робити ПЛР-тести перед прибуттям, немає.  Піля прибуття в Угорщину необхідності вчиненя додаткових ПЛР-тестів немає.

Для транзитного проїзду країною представники угорської прикордонної поліції можуть додатково вимагати документи, що підтверджують право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, результати тестів на вірус тощо).

Особливості по країні

Станом на 17.01.2022 р. Угорщина визнає всі типи вакцин, які використовуються в Україні для імунізації населення від COVID-19 (AstraZeneca (Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna).

В Угорщині визнаються: Сертифікат вакцинації в додатку “Дія”, паперовий сертифікат з порталу Дія (з QR-кодом), а також виданий сімейним лікарем в Україні т.зв. “жовтий сертифікат”.

З  20.11.2021 р. в Угорщині запроваджено обов’язкове носіння масок у закритих приміщеннях (театрах, кафе, музеях, барах, магазинах, торгових центрах та ін.). У транспорті носіння масок обов’язкове з 01.11.2021 р.

У сфері послуг носіння масок обов’язкове, якщо в приміщенні знаходиться більше 5 людей. Заходи за участю понад 500 осіб дозволяється відвідувати лише за наявності сертифікату про імунітет (вакцинацію).

Для відвідування різдвяних ярмарок, купалень,музеїв, інших закладів, де присутнє скупчення людей, вимагається наявність негативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж 72 години до відвідання заходу/закладу, або сертифікат про вакцинацію.

Угорські компетентні органи відповідно до чинного законодавства накладають адміністративні штрафи на іноземців, у т.ч. громадян України, які перевищили дозволений строк перебування в країнах Шенгенської зони до запровадження цими країнами карантинних заходів (штраф від 5 до 50 тис. форинтів/15-150 дол. США).

Якщо строк перебування в країнах Шенгенської зони закінчився після запровадження цими країнами карантинних заходів, для уникнення штрафу, громадянам, які перетинають угорський кордон, необхідно документально довести угорським компетентним органам, що вони перебували у карантині, або що документи на продовження строку дозволу були подані до відповідного органу тощо (має бути документ офіційного органу). Водночас, кожен окремий випадок підлягає ретельній перевірці та розглядається в індивідуальному порядку.

 

Режим тимчасового в’їзду

З 15 січня іноземцям, які в’їжджають в Узбекистан  необхідно мати довідку з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус.

(за останні 72 години) з негативним результатом.

Дослідження необхідно зробити не раніше 48 годин до в’їзду в Узбекистан.

Якщо ж такого документа у приїжджого не буде, то йому потрібно буде здати експрес-тест в аеропорту, на вокзалі або інших пунктах пропуску в Узбекистані.

В Узбекистані діє обов’язковий масковий режим, зберігання соціальної дистанції і дезінфекція на місцях.

Часті запитання (стосується в`їзду повітряним або залізничним сполученням):

 • Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? – Неможна
 • Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії? – Можна
 • Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? – Неможна
 • Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? – Не потрібно

Особливості по країні

Громадянам іноземних країн, які прибувають на територію Республіки Узбекистан необхідно у 3-денний термін зареєструватися в органах внутрішніх справ Узбекистану.

Якщо ви проживатимете у готелі, реєстрацію здійснюють безпосередньо працівники готелю.

Якщо ви маєте намір проживати у приватних помешканнях, реєстрацію здійснюєте самостійно.

За несвоєчасну реєстрацію або відсутність її взагалі передбачені штрафи.

 

Режим тимчасового в’їзду

Заборонений в’їзд на загальних підставах іноземців до країни.

Наявність сертифікату повної вакцинації від COVID-19 не дає право на в’їзд до Республіки Філіппіни.

Згадане не стосується:
– громадян Філіппін;
– колишніх громадяни Філіппін, членів їх подружжя та дітей за умови, якщо вони подорожують разом. Не застосовується до громадян України.

– осіб з діючою візою (за винятком віз типу 9 (A) та SRRV віз);
– осіб з діючою візою 9 (A) або SRRV, за умови попереднього погодження Міністерством закордонних справ Республіки Філіппіни (DFA),за виняткомчленів подружжя громадян Філіппін, батьків або дітей громадян Філіппін з дійсними візами 9 (А), яким дозволено в’їзд на Філіппіни без необхідності попереднього погодження;
– осіб, які мають дійсне посвідчення особи Республіки Філіппіни (IC) або посвідчення про повторне набуття/збереження громадянства Філіппін (CRPC);

 • транзит заборонений, окрім країн з “зеленого” списку;
 • призупинена видача усіх віз по прибуттю;
 • призупинена дія всіх безвізових режимів що стосуються в’їзду у Республіку Філіппіни.
 • моряки комерційних суден з візою 9 (С) повинні мати негативний результат тесту типу RT-PCR на COVID-19, зробленого щонайбільше за 72 години до прибуття в країну.
 • подорожуючі до Давао (DVO), повинні мати негативний результат тесту типу RT-PCR на COVID-19, зробленого не більш, ніж за 72 години до вильоту.
  Згадане не стосується моряків комерційних суден, які мають візу 9 (С).                                                                         

Інформація про карантин по прибуттю (для осіб, які мають право в’їжджати до Республіки Філіппіни)           

ДЛЯ В’ЇЖДЖАЮЧИХ З КРАЇН ЗЕЛЕНОГО СПИСКУ                                                           

       Для перебування на Філіппінах більше 72 годин:

 • особи повинні мати негативні результати ПЛР тесту на COVID-19, зробленого впродовж 48 годин до вильоту

        Для перебування на Філіппінах більше 72 годин:

 • повністю вакциновані іноземці повинні мати негативні результати ПЛР тесту на COVID-19, зробленого впродовж 72 годин до вильоту. Іноземці повинні здійснювати моніторинг власного стану здоров’я та можливу появу симптомів COVID-19 впродовж 14-ти днів після прибуття
 • невакциновані, частково вакциновані особи, особи, які не зробили ПЛР тест до вильоту, або ті, чий статус вакцинації за якихось причин неможливо перевірити, повинні пройти карантин у спеціальному закладі та зробити ПЛР тест на п’ятий день. Іноземні громадяни повинні мати підтвердження бронювання карантинного готелю принаймні на шість днів після прибуття.

ДЛЯ В’ЇЖДЖАЮЧИХ З КРАЇН ЖОВТОГО СПИСКУ (в тому числі України)

 • повністю вакциновані іноземці повинні пройти карантин протягом 6 днів у заздалегідь заброньованому карантинному центрі (готелі);
 • невакциновані, частково вакциновані особи, особи, які не зробили ПЛР тест до вильоту, або ті, чий статус вакцинації за якихось причин неможливо перевірити, повинні пройти карантин протягом 8 днів у заздалегідь заброньованому карантинному центрі (готелі).

Детальніша інформація щодо класифікації країн.

Деальніша інформація щодо карантинних вимог.

Будь ласка, відвідайте  веб-сайт Бюро імміграції  для отримання додаткової інформації.

Особливості по країні

 • Чи діє комендантська година?  Так.

По всій території Столичного регіону запроваджено комендантську годину з 22:00 до 4:00 (до подальшого повідомлення). Будь ласка, зверніться до відповідного органу місцевого самоврядування щодо комендантської години та обмежень на пересування для неповнолітніх та людей похилого віку в інших регіонах.

 • Чи існують обмеження на міжміські або міжрегіональні подорожі?  Так.

Для отримання додаткової інформації див. Резолюцію IATF № 136-F на  офіційному веб-сайті вісника Філіппін.   Внутрішні авіаперельоти залишаються обмеженими. Місцеві органи влади можуть запитати інформацію про вашу мету подорожі. Загалом, подорожі у цей час заборонені.

Особам, які повністю вакциновані на Філіппінах, не потрібно пред’являти результати ПЛР тесту, якщо вони бажають подорожувати в межах країни, проте необхідно пред’явити карту вакцинації.

Режим тимчасового в’їзду

Між Україною та Фінляндією діють обмеження на здійснення необов’язкових (туристичних) поїздок.

Рух через внутрішні кордони ЄС, тобто між країнами ЄС та Фінляндією, також обмежений у зв’язку загостренням епідеміологічної ситуації в країні.

 Наступні обмеження діють в період з 28.12.2021 по 16.01.2022.

Здійснення необов’язкових поїздок (з туристичною метою) до Фінляндської Республіки буде дозволено ВИКЛЮЧНО громадянам, які прибувають з підтвердженням повного циклу вакцинації проти COVID-19 та за умови, що з дати отримання другої дози вакцини пройшло 7 днів. При цьому, якщо подорожуючий надасть підтвердження отримання однієї дози вакцини та сертифікат про одужання від Covid-19 (термін дії сертифікату 180 діб від дати забору біологічного матеріалу методом ПЛР або антигентестування, який дав позитивний результат на COVID-19),  в`їзд до країни також буде дозволений.

ВАЖЛИВО Усі особи, що приїжджають до Фінляндії мають надати підтвердження негативного результату ПЛР-тесту або антиген тесту на COVID-19, що зроблений менш ніж за 48 годин до перетину кордону Фінляндії. Це правило стосується усіх подорожуючих, навіть тих, хто має підтвердження повного циклу вакцинації проти COVID-19 або підтвердження отримання однієї дози вакцини та сертифікат про одужання від Covid-19.

Громадяни, які мають підтвердження повного циклу вакцинації проти COVID-19 або сертифікат про отримання однієї дози вакцини + сертифікат про одужання від COVID-19, можуть подорожувати до Фінляндії разом із своїми  неповнолітніми дітьми. При цьому усі особи, що народилися у 2006 році та раніше, мають обов’язково надати підвтердження негативного результату тесту на COVID-19, що зроблений менш ніж за 48 годин до перетину кордону Фінляндії.

Фінською стороною визнаються наступні вакцини: Comirnaty (Pfizer-BionTech), Spikevax ( Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca), Janssen (Johnson&Johnson), BIBP/Sinopharm, COVISHIELD,  CoronaVac, COVAXIN®

Сертифікат, що підтверджує повну вакцинацію, має бути перекладений англійською мовою та містити наступну інформацію про особу:

 • ім’я та дата народження особи, яка отримала повний курс вакцинації;
   інформація про отриману вакцину;
 • дати отримання першої дози та другої дози вакцин (УВАГА! з дати отримання другої дози вакцини проти COVID-19 має пройти мінімум 7 днів);
 • інформація про місце отримання вакцини;
 • підпис лікаря та печатка медичного закладу, де була проведена вакцинація.

Фінською стороною визнаються як цифровий Сovid-сертифікат ЄС (EU Digital COVID Certificate), згенерований через додаток «ДІЯ», так і паперова версія Сovid-сертифікату, перекладена англійською або фінською мовами.
Відповідні інструкції щодо змісту та формату сертифікату вакцинації опубліковані на вебсторінці Інституту охорони здоров’я Фінляндії (https://bit.ly/3p3nrdd) та на вебсторінці Прикордонної служби Фінляндії (https://bit.ly/3kMI10V).

ВАЖЛИВО  Перетин кордону Фінляндії громадянами України на підставі негативного ПЛР-тесту буде дозволено ВИКЛЮЧНО за наявності поважної підстави для поїздки (дане правило не стосується громадян Фінляндії, членів родини громадянина Фінляндії та осіб, що мають дозволи на проживання у Фінляндії).
Перелік поважних підстав для здійснення поїздки, за умови яких дозволяється перетин державного кордону, опублікований на вебсторінці Прикордонної служби Фінляндії (див. Section 5. Entry into Finland from other countries or regionshttps://bit.ly/3kMI10V.

При цьому, обов’язковим є проходження подвійного тестування на Сovid-19. Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії є безкоштовним для усіх подорожуючих. Запис на проходження ПЛР-тесту можливий через сайт https://www.finentry.fi/en.

 Особливості по країні

Детальні роз’яснення щодо карантинних заходів опубліковані на вебсторінці Інституту охорони здоров’я Фінляндії.

 

Режим тимчасового в’їзду

Згідно з оцінкою Франції рівня захворюваності в країнах світу на COVID-19 Україну віднесено до переліку країн так званої «червоної» зони. У зв’язку з цим в’їзд громадян України до Франції відбувається відповідно до імміграційних правил Франції для громадян з країн “червоної” зони ( https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/deplacements ) на таких умовах:

1.Якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції, він може в’їхати до Франції. До їх числа належать вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson. При цьому вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield). Для контролю на кордоні вимагають пред’явити тільки документ, що підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19. На додаток до сертифікату вакцинації необхідно пред’явити ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 48 годин або тест на антиген, зроблений не більше, ніж за 48 години до в’їзду (не стосується осіб, які проживають та прибують із Шенгенської зони).

Правила, що застосовуються до вакцинованих дорослих, поширюються за тих самих умов на супроводжуючих їх неповнолітніх дітей, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

 1. Якщо громадянин України не пройшов вакцинацію, він може в’їхати до Франції тільки при умові пред’явлення документу, що підтверджує “нагальну необхідність” в’їзду до Франції, а також за наявності ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 48 годин або тесту на антиген, зробленого не раніше, ніж за 48 години до в’їзду, пройти тест на антиген в аеропорту Франції після прибуття та дотримуватися 10-денної самоізоляції.

Зазначені умови в’їзду застосовуються як до дорослих, так і до дітей (віком від 12 років).

Українці з біометричними паспортами для виїзду за кордон можуть без віз подорожувати до 90 днів до департаментів та заморських територій Франції: Гваделупа, Мартініка, Гвіана, Реюньйон, Сан-П’єр і Мікелон, о.Майотта, острови Уолліс і Футуна, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен.

При цьому, враховуючи епідеміологічну ситуацію, вїзд до цих теритрій дозволяється за нагальної потреби або за умови вакцинації.

Детальніше за посиланням: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-merhttps://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-mer

ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ 

Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? 

Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифрвому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім’я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?

Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів може відбуватися як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифрвому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім’я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? 

Так.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії?

Так, за умови “нагальної необхідності” в’їзду до Франції.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?

Такий перелік не затверджений, Ви можете надати результати тесту, зробленого в будь-якій лабораторії.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

В’їзд до Франції  за умови “нагальної необхідності” дозволений в тому числі на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 години до перетину кордону.

Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? 

У Франції вхід до публічних місць (музеї, театри, стадіони, ресторани, бари і т.д.), а також при подорожах на довгу відстань громадським транспортом (залізницею, літаком, автобусом) дозволено за умови пред’явлення санітарної перепустки (рass sanitaire). Для цієї мети Ви можете надати:

1) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте сертифікат вакцинації з QR-кодом (в додатку Дія або роздрукованим з порталу Дія).

2) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте паперове свідоцтво ВООЗ, видане сімейним лікарем, Ви можете конвертувати Ваш сертифікат про вакцинацію в санітарний паспорт за визначеною французьким урядом процедурою: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/coronavirus-statements/article/applying-for-a-covid-certificate-if-you-were-vaccinated-abroad-procedure-for

3) Якщо Ви не пройшли повний курс вакцинації або вакциновані вакциною, що не визнається Європейським агентством лікарських засобів, Ви можете надавати санітарний паспорт у виді негативного результату ПЛР тесту зробленого не більше, ніж 72 години тому чи тесту на антиген, зробленого не більше, ніж 48 години тому.

Особливості по країні

Для Франції та Монако:

вхід до публічних місць (музеї, театри, стадіони, ресторани, бари і т.д.) дозволено за умови пред’явлення санітарної перепустки (Le Pass sanitaire), яка видається на підставі наступних документів:

1) Сертифікат проходження повного курсу вакцинації (Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson)

2) Документ, що підтверджує, що особа вилікувалась від Covid 19  мінімум 11 днів тому, максимум 6 місяців тому.

3) ПЦР-тест, тест на антитіла  зроблений не раніше, ніж за 48 години.

Санітарна перепустка містить QR код, який сканується уповноваженими представниками при вході до публічних закладів для підтвердження Вашого статусу щодо Covid 19.

Детальніше за посиланням:  https://covid19.mc/en/thematiques/healthpass/ (Монако), https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/le-ministere-et-son-reseau/actualites-du-ministere/informations-coronavirus-covid-19/coronavirus-declarations-et-communiques/article/communique-passe-sanitaire-pour-les-touristes-etrangers-extra-europeens (Франція).

Режим тимчасового в’їзду

Станом на 17.01.2022 р.  в’їзд громадянам України  до Хорватії дозволено за винятком тих, хто прибуває з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Лесото, Есватіні чи Гонконгу.

Умовою в’їзду є наявність документального підтвердження туристичної мети поїздки (бронювання/оплати готелю/апартаментів), невідкладних особистих/сімейних причини, подорожі з діловою метою (запрошення від бізнес партнера), з метою навчання, участі у змаганнях чи наявності дозволу на роботу та проживання в Хорватії.

Подорожні з України можуть здійснити поїздку до Республіки Хорватія, якщо вони відповідають епідеміологічним умовам в’їзду в Республіку Хорватія та можуть надати один із підтверджуючих цьому документів:

– документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген – RAT на SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/preparedness_response/docs/covid-19_rat_common-list_en.pdf), зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;

– сертифікат про щеплення не давніший 365 днів, який свідчить, що особа вакцинована двома дозами вакцини від Covid-19, яка використовується в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm), або вакцинами, схваленими ВОЗ для невідкладного використання (Serum Institut of India – Covishield, Bharat Biotech – Covaxin, Sinovac –CoronaVac). З моменту отримання другої дози (чи єдиної у випадку Janssen/Johnson&Johnson) повинно пройти 14 днів до дати в’їзду в Хорватію.

– медичну довідку про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом 8 місяців від зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 365 днів до моменту перетину кордону;

-позитивний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, згаданий у пункті 1, що підтверджує, що особа одужала від вірусної інфекції SARS-CoV-2, який був проведений за попередні 365 днів, та який є давнішим за 11 днів з дати прибуття до пункту перетину кордону, або довідка про те, що особа одужала від COVID-19, видана лікарем;

– за відсутності одного з чотирьох вищезазначених документів в’їзд до Хорватії може бути дозволений за умови зобов’язання перебування на самоізоляції до здачі тестів на території Хорватії за свій кошт (https://www.koronavirus.hr/svi-testni-centri-u…/763). Після отримання результатів тестів особа звільняється від самоізоляції. За відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.

Діти до 12 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-тест, швидкий тест на антиген чи підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19.

З 27.11.2021 заборонено в’їзд в Хорватію особам, незалежно від громадянства, які прибувають з ПАР,  Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Лесото, Есватіні чи Гонконгу. У виняткових випадках (громадяни Хорватії, особи, які мають дозвіл на проживання в Хорватії) в’їзд буде дозволено за умови обов’язкового 14-денного карантину та здачі тесту на SARS-CoV-2 у останній день карантину. Рішення штабу цивільного захисту Хорватії.

Усі особи, які прибувають до Хорватії з країн, де поширено новий штам коронавірусу (cписок країн опубліковує Інститут охорони здоров’я Хорватії), при в’їзді в Хорватію повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.), а також їм буде призначена 14-денна самоізоляція.

Особи, які прямують Хорватією транзитом (без тесту), повинні залишити територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду. Якщо особа не залишить територію Хорватії протягом 12 годин, то їй автоматично призначається самоізоляція.

Прикордонна служба Хорватії рекомендує усім подорожнім зареєструвати свій намір про в’їзд до країни на сайті МВС Хорватії https://entercroatia.mup.hr/, де потрібно, крім особистих даних, внести інформацію щодо негативного результату тесту (прикріплення документу за наявності). Реєстраційний номер присвоюється одразу після закінчення реєстрації на сайті МВС Хорватії – таке підтвердження пришвидшить перетин кордону, однак не є дозволом на в’їзд від МВС Хорватії.

При перетині кордону та перебування в Республіці Хорватія усі особи зобов’язані дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки та загальних та спеціальних рекомендацій та інструкцій Хорватського інституту громадського здоров’я.Додаткова інформація щодо перетину хорватського кордону доступна на інформаційних сторінках МВС РХ: https://mup.gov.hr/uzg-covid/286210

Рішення є чинним до 31 січня 2022 року (оновлюється).

Офіційні документи: https://www.koronavirus.hr/uploads/Odluka_granica_8_izmjena_f203d44b4b.pdfhttps://civilna-zastita.gov.hr/UserDocsImages/CIVILNA%20ZA%C5%A0TITA/PDF_ZA%20WEB/Odluka%20-%20grani%C4%8Dni%20prijelazi%20-%205.%20%20izmjena.pdf.

Особливості по країні

Протиепідеміологічні заходи на території Хорватії:

 • зберігання фізичної дистанції на відкритому просторі у півтора метри та два метри в приміщенні (в приміщенні носіння масок є обов’язковим),
 • обов’язкове носіння масок на відкритому просторі, якщо не можливо дотримуватися дистанції щонайменше у півтора метра.

Особи, які прямують Хорватією транзитом, повинні залишити територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду. Якщо особа не залишить територію Хорватії протягом 12 годин, то їй автоматично призначається самоізоляція.

За наявності підстави для в’їзду до Хорватії необхідно зареєструвати свій намір на сайті МВС Хорватії https://entercroatia.mup.hr/, де потрібно внести інформацію щодо негативного результату тесту (прикріплення документу). Реєстраційний номер присвоюється одразу після закінчення реєстрації на сайті МВС Хорватії – таке підтвердження пришвидшить перетин кордону, однак не є дозволом на в’їзд від МВС Хорватії.

При перетині кордону та перебування в Республіці Хорватія всі особи зобов’язані дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки та загальних та спеціальних рекомендацій та інструкцій Хорватського інституту громадського здоров’я.

Додаткова інформація щодо перетину хорватського кордону доступна на інформаційних сторінках:

https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212 

https://www.koronavirus.hr/what-to-expect-in-croatia…/950

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд до Чехії дозволено (інформація станом на 17 січня 2022 р.):

 1. Громадянам України, які пройшли повний курс щеплення (вакциною, сертифікованою Європейською агенцією з лікарських засобів, а саме: Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield за умови, щопісля вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів. Підтвердити вакцинацію під час прикордонного контролю потрібно: українським міжнародним ковід-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку «Дія» (з QR кодом), його паперовим аналогом (з QR кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Увага! З 27 грудня іноземці, які не мають дозволу на проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (не старший 72 годин), навіть якщо вони мають сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).

 1. Громадянам України, які мають дозвіл на проживання в Чехії або візу, видану органами Чеської Республіки, а також громадянам України, що мають дозвіл на проживання в іншій країні ЄС;
 2. Громадянам України у виняткових гуманітарних ситуаціях за наявності підтверджуючих документів, виданих чеськими органами, зокрема: довідка від лікаря або медичної установи; виклик до суду; запрошення від державного органу; довідка про необхідність належного догляду за особою (від лікаря чи соціальної служби) та документи на підтвердження родинних зв’язків з цією особою; судове рішення про встановлення опіки над дитиною чи зустрічей з нею; лист від компетентного міністерства Чеської Республіки про те, що приїзд особи є в інтересах Чехії.
 3. Громадянам України, які мають довідку про одужання від Covid, оформлену в додатку ДІЯ чи на порталі ДІЇ (з QR кодом, зразок тут), за умови, що з часу першого позитивного тесту минуло не менше 11 днів і не більше 180 днів. 
 4. Неповнолітнім дітям, які подорожують разом зі своїм законним представником, який має дійсний сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. 

Перед в’їздом до Чехії усім іноземцям потрібно в обов’язковому порядку заповнити в’їзний формуляр за посиланням: https://plf.uzis.cz/. Отримане на e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред’явити під час прикордонного контролю.

Іноземці, які не мають дозволу на постійне проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (не старший 72 годин), навіть якщо вони мають сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19. Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).

Обов’язковою умовою для безвізової поїздки також є наявність дійсного закордонного біометричного паспорту та медичного страхування на термін поїздки.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, але не мають сертифікату про вакцинацію, при в’їзді до Чехії, зобов’язані:

– до прибуття до Чехії заповнити відповідний в’їзний формуляр: https://plf.uzis.cz/. Отримане не e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред’явити під час прикордонного контролю;

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;

– не раніше, ніж через 5-7 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус;

– упродовж всього часу після приїзду в країну до отримання повторного негативного тесту поза межами свого помешкання носити респіратор без дихального клапану зразка FFP2 чи KN95.

Важливо: якщо Ви маєте дозвіл на постійне проживання в Чехії, Ви можете замінити ПЛР-тест довідкою про негативний антигенний тест, зроблений не раніше, ніж за 48 години до в’їзду в країну в акредитованій лабораторії медичного закладу в Україні.

Неповнолітні діти, старші 12 років, які не мають сертифікату про вакицинацію або одужання, і подорожують разом із законним представником, який має сертифікат про вакцинацію або одужання, повинні

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;

– не раніше, ніж через 5-7 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, а також мають сертифікат про вакцинацію при в’їзді до Чехії, зобов’язані:

– до прибуття до Чехії заповнити відповідний в’їзний формуляр: https://plf.uzis.cz/. Отримане не e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) необхідно надати під час прикордонного контролю;

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити ковід-сертифікат;

– пред’явити негативний тест на коронавірус.

З детальними умовами в’їзду Ви можете ознайомитися на сайті Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки за посиланням: https://www.mvcr.cz, а також у розділі «Поради подорожуючим» на сайті Посольства України в Чехії.

Особливості по країні

У всіх внутрішніх громадських приміщеннях, а також у громадському транспорті громадяни Чехії та іноземці зобов’язані носити засоби захисту органів дихання (респіратори не нижче рівня FFP2 чи KN95 без клапану). 

Відвідування культурних, спортивних та інших заходів, а також вхід у місця громадського харчування, відпочинку чи розважальні заклади дозволений лише при наявності сертифікату про вакцинацію.

Режим тимчасового в’їзду

За допомогою інтерактивної програми Travelcheck слід перевірити актуальні індивідуальні умови в’їзду до Швейцарії: https://travelcheck.admin.ch/home

При в’їзді до Швейцарії необхідно пред’явити:

 • Cертифікат про повний курс вакцинації (якщо після отримання останньої дози минуло 14 днів). Перелік визнаних в Швейцарії на даний час вакцин: Pfizer/BioNTech (BNT162b2 / Comirnaty® / Tozinameran), Moderna (mRNA-1273 / Spikevax / COVID-19 vaccine Moderna), AstraZeneca (AZD1222 Vaxzevria®/ Covishield™), Janssen / Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S), Sinopharm / BIBP (SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell)), Sinovac (CoronaVac), COVAXIN®, А ТАКОЖ (!)
 • Негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин до в’їзду або швидкий тест на антиген, зроблений не пізніше 24 годин до в’їзду.

Українські Covid-сертифікати визнаються в Швейцарії з 27 жовтня 2021 року.

Вимоги до реєстрації: Усі без виключення особи, які в’їжджають до Швейцарії, повинні заповнити при в’їзді спеціальну онлайн-форму: https://swissplf.admin.ch/formular

 

Особливості по країні

Обов’язкове носіння масок у приміщеннях громадських установ, у салонах громадського транспорту.

З 13 вересня 2021 року  вимогу щодо наявності COVID-сертифікату  поширено на всі закриті приміщення барів, ресторанів, театрів, кінотеатрів, казино, басейнів, фітнес-центрів, музеїв тощо.

Більше інформації на сайті Федерального відомства охорони здоров’я https://www.bag.admin.ch/bag/en/home.html

 

Режим тимчасового в’їзду

Заборонено в’їзд до Королівства Швеція для громадян України (які проживають в Україні) без наявності цифрового COVID-сертифікату про вакцинацію та негативного результату COVID-тесту.

З 28 грудня 2021 року під час в’їзду до Швеції для громадян, які не мають дозволу на проживання в Швеції, обов’язковою вимогою є наявність також негативного COVID-тесту, зробленого за 48 годин до прибуття. Всі подорожуючі, які прибувають з країн поза меж ЄС та мають підтвердження повного курсу вакцинації (COVID-сертифікат) додатково мають надати негативний результат COVID-тесту.

Перетин кордону дозволяється для громадян України за наявності негативного ПЛР-тесту (тесту на антиген, LAMP, TMA), зробленого за 72 годин до в’їзду в Швецію (рахується час з моменту здачі біологічного матеріалу) та які підпадають під виключення:

 • мають дозвіл на проживання в Швеції;
 • особам, яким виповнилось 18 років;
 • мають національну візи (типу D) Швеції;
 • мають документально підтверджений сімейний зв’язок (подружжя, цивільні партнери, діти) з громадянином Швеції, громадянином іншої країни ЄЕП, іноземним громадянином, який має дозвіл на проживання або національну візи (типу D) в Швеції чи іншій країні ЄЕП;
 • в’їжджають до Швеції з метою навчання (студенти, які мають посвідку на проживання для навчання, а також ті, хто повинен навчатися у Швеції менше трьох місяців, і не потрібує посвідки на проживання);
 • сезонні робітники у сільськогосподарському, лісовому та садівничому секторах, які мають дозволи на роботу в Швеції та можуть документально підтвердити мету подорожі;
 • є висококваліфікованими фахівцями (якщо їх робота не може бути відкладеною або здійснена дистанційно);
 • подорожують з невідкладних сімейних причин (народження, смерть, раптова хвороба або нещасний випадок у сім’ї, що вимагає присутності в Швеції);
 • виконують особливі функції (медичні співробітники; особи, які здійснюють перевезення вантажів і товарів; моряки; представники міжнародних організацій);
 • особи, які в’їжджають на офіційне запрошення державної установи Швеції.

З 20.09.2021 Швеція визнає видані в Україні цифрові сертифікати вакцинації проти COVID-19, які можуть бути перевірені та підтверджені такими ж технічними можливостями, які використовуються для підтвердження цифрових сертифікатів ЄС.

Швеція визнає видані в Україні цифрові сертифікати вакцинації проти COVID-19, які можуть бути перевірені та підтверджені такими ж технічними можливостями, які використовуються для підтвердження цифрових сертифікатів ЄС.

Швеція визнає вакцини, затверджені згідно з постановою (ЄС) 726/2004, або дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях.

Перелік вакцин, схвалених Швецією:

 • Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran)
 • Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna)
 • Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca)
 • COVID-19 vaccine Janssen
 • COVID-19 vaccine AstraZeneca/SKBio
 • COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine)
 • COVID-19 vaccine BIBP/Sinopharm
 • CoronaVac (COVID-19 vaccin Sinovac)
 • COVID-19 vaccine from BioNTech/Pfizer

Швеція також визнає вакцини, які схвалені ЄС, перелік за посиланням https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#authorised-covid-19-vaccines-section

Детальна інформація на сайті Уряду Швеції та Поліції Швеції

Відповідно до рекомендацій Агентства громадського здоров’я Швеції всі громадяни після прибуття до країни мають пройти тестування на COVID-19.

Особливості по країні

Особливості по країні

З 01.12.2021 Урядом Швеції запроваджено вимогу щодо наявності COVID-сертифікату про вакцинацію під час відвідання публічних закладів (кафе,ресторани, кінотеатри).

На культурних та спортивних заходах дозволяється допускати 300 людей на сидячі місця, в іншому випадку – 50 осіб. На відкритому повітрі обмеження збільшується до 3000 сидячих місць, або 600 – стоячих.

 

Режим тимчасового в’їзду

З 30 листопада 2021 року запроваджено заборону на в’їзд до країни для усіх іноземців, що в’їжджають вперше з метою короткострокового перебування.

В’їзд заборонено іноземцям, які протягом останніх 14 днів до прибуття в Японію перебували (або в’їжджали на територію) в будь-який з певних країн/регіонів/міст/провінцій (загалом 159 країни), щодо яких діє заборона на в’їзд https://japan.mfa.gov.ua/news/osoblivosti-vyizdu-v-yaponiyu-za-umov-obmezhuvalnih-zahodiv-diyut-do-30-chervnya

В’їзд за сертифікатом вакцинації неможливий.

При вїзді до Японії, усі подорожуючі з України, включаючи громадян Японії, зобов’язані пройти тест на COVID-19 в аеропорту, а також карантин у визначеному приміщенні та утримуватися від користування громадським транспортом протягом 14 днів.

Усі іноземці (включно з тими, хто має статус резидента, подружжя громадян Японії, а також які отримали дозвіл на повернення або візу) мають право на в’їзд/повторний в’їзд в Японію виключно за наявності негативного результату ПЛР тесту https://www.mhlw.go.jp/content/000770639.pdf, зробленого протягом 72 годин до подорожі. Інформацію щодо бланків медичних сертифікатів та клінік-партнерів можна знайти на сайті Посольства Японії в Україні  https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_en/en_visa.html

Відповідно до додаткових протиепідеміологічних правил при в’їзді в Японію необхідно встановити додаток на телефоні https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100189688.pdf , також заповнити такі документи:

 1. письмове зобовязання https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100159185.pdf
 2. опитувальник «Questionnaire» щодо стану свого здоров’я https://arqs-qa.followup.mhlw.go.jp/#/

З метою отримання більш детальної інформації щодо в’їзду до Японії перейдіть за посиланням https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_en/en_visa.html на сторінку Посольства Японії в Україні.

Особливості по країні

При вїзді до Японії необхідно надати негативний результат ПЛР тесту https://www.mhlw.go.jp/content/000770639.pdf, зробленого протягом 72 годин до подорожі. Інформацію щодо бланків медичних сертифікатів та клінік-партнерів можна знайти на сайті Посольства Японії в Україні  https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_en/en_visa.html

При вїзді до Японії, усі подорожуючі з України, включаючи громадян Японії, зобов’язані пройти тест на COVID-19 в аеропорту.

У разі негативного результату тесту, подорожуючі повинні пройти карантин протягом 14 днів у визначеному приміщенні та утримуватися від користування громадським транспортом.

Також, при в’їзді в Японію необхідно встановити додаток на телефоні https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100189688.pdf , також заповнити такі документи:

 1. письмове зобовязання https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100159185.pdf
 2. опитувальник «Questionnaire» щодо стану свого здоров’я https://arqs-qa.followup.mhlw.go.jp/#/

Більше інформації щодо подорожей до Японії під час коронавірусних обмежень можна знайти за посиланням https://www.japan.travel/en/coronavirus/

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007
 
Доступ до публічної інформації
Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: [email protected]