У СумДУ Президент України поспілкувався з представниками бізнесу та студентами
Під час робочої поїздки на Сумщину 27 березня Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», що відбулась на базі Сумського державного університету, та провів зустріч з місцевими товаровиробниками.
СумДУ розбудовує цифровий університет за найбільш масштабним міжнародним проєктом програми ЄС Еразмус+
25 березня на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась стартова зустріч в межах потужного проєкту програми ЄС Еразмус+ категорії Розвиток потенціалу вищої освіти – DigiUni «Відкрита Українська ініціатива – Цифровий університет».
Досвід успішності СумДУ обговорено на спільному засіданні вченої ради університету та Президії НАПН України
Засідання на тему «На шляху до університету світового класу: досвід і перспективи Сумського державного університету» відбулося 21 березня у Києві. Воно пройшло у змішаному форматі – частина учасників долучилась до обговорення по відеозв’язку.
Педан – у СумДУ: знімальна група проєкту «КоледжCheck» завітала до Машинобудівного фахового коледжу
Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету став першим закладом освіти, в якому пройшли зйомки нового освітньо-розважального тревел-шоу «КоледжCheck», ведучими якого є Олександр ПЕДАН та його донька Лєра.
СумДУ зберіг другу позицію серед кращих університетів України в оновленому рейтингу Webometrics
Відповідно до чергової редакції рейтингу Ranking Web of Universities (Webometrics), Сумський державний університет визначено на другому місці серед закладів вищої освіти України.
СумДУ – на другій сходинці рейтингу URAP серед університетів України
Щороку наприкінці грудня турецька рейтингова агенція URAP визначає кращі університету світу за показниками публікаційної продуктивності, цитованості та міжнародної співпраці. Для дослідження використовуються бази даних Web of Science та InCites.

У 2023 році в НН медичному інституті під керівництвом Романа Москаленка, Сергія Кириленка та Вікторії Корнієнко розпочато виконання трьох міжнародних грантових проєктів за програмою Європейського союзу Horizon Europе: ARGO, MX-MAP та ESCULAPE. Роботи спрямовані на розробку інноваційних рішень щодо впровадження наноматеріалів у лікувальну практику.

Університет отримав міжнародний грант за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки». Дослідження за темою «Системи феромагнітних ізоляторів з покращеними властивостями магнітного транспорту для спінтронних пристроїв» проводитимуться у консорціумі за загальною координацією Університету імені Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словацька Республіка).

ЦКНО «Матеріалознавства», на факультеті ЕлІТ та у НН медичному інституті вперше виконувались чотири наукові, науково-технічні роботи та проєкти, які фінансуються МОН України за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Обсяг фінансування склав 8,169 млн грн.

У 2023 році виконувалось сім грантів НФД України із загальним обсягом фінансування 16,234 млн грн (2022 р. – 0 грантів; 2021 р. – 9 грантів, обсяг фінансування – 16,182 млн грн).

У 2023 році на придбання дослідницького, аналітичного, технологічного обладнання і комплектуючих було спрямовано 12,3 млн грн за рахунок коштів міжнародних та державних грантів (2022 р. – 0,22 млн грн; 2021 – 9,1 млн грн).

Започатковано проведення міжфакультетських наукових семінарів, зокрема: «Історія України – це цікаво!», «Сучасні проблеми фізики та матеріалознавства», «Експериментальна біологія та медицина», «Клінічна медицина», «Резільєнтність штучного інтелекту», «Застосування соціологічних даних у наукових дослідженнях та практиці прийнятті рішень».