Озброєні освітою, наближаємо перемогу!
СумДУ – в трійці кращих університетів України в оновленому рейтингу Webometrics
Згідно з оновленими даними Ranking Web of  Universities (Webometrics), Сумський державний університет значно покращив свої позиції у міжнародному рейтингу, піднявшись більше, аніж на 100 позицій і увійшовши до 1350 кращих університетів світу. Також СумДУ входить до трійки найкращих ЗВО України, поступаючись тільки КПІ ім. Ігоря Сікорського та КНУ імені Тараса Шевченка.
Конференція трудового колективу підбила підсумки діяльності СумДУ в 2022 році
31 січня в Сумському державному університеті відбулася конференція трудового колективу, на якій ректор Василь КАРПУША представив детальний аналіз діяльності закладу в 2022 році.
Ректор СумДУ Василь КАРПУША взяв участь в обговоренні щодо втрат і здобутків Сумщини за рік війни
30 січня в Конгрес-центрі СумДУ відбувся «круглий стіл» на тему: «Що втратила та здобула Сумщина за рік війни», організатором якого виступив телеканал "СТС".
СумДУ підписав угоду про співпрацю з Університетом Альте (Грузія)
27 січня відбулась онлайн-зустріч між представниками Сумського державного університету та Університету Альте (м. Тбілісі, Грузія). Під час зустрічі керівники закладів підписали угоду про співпрацю.
СумДУ – у трійці найбільш «стійких» вітчизняних університетів відповідно до міжнародного рейтингу UI GreenMetric World University Rankings
Сумський державний університет покращив свої позиції в останній редакції всесвітнього екологічного рейтингу UI GreenMetric World University Rankings 2022, піднявшись майже на 50 позицій та перемістившись у групу топ-350 найбільш «стійких» університетів світу.
СумДУ – лідер серед українських ЗВО в оновленому світовому рейтингу Times Higher Education
Сумський державний університет посідає перше місце серед університетів України та вперше увійшов до 401-500 кращих університетів світу згідно з оновленим рейтингом World University Rankings від авторитетного міжнародного агентства у галузі вищої освіти – Times Higher Education (THE).

Скористайтесь можливістю отримати грант або стипендію на навчання та стажування за кордоном!

З переліком стипендіальних програм, які користуються найбільшим попитом серед наших студентів, аспірантів і викладачів, можна ознайомитись нижче:

12-тижневе дослідницьке стажування у Канаді під керівництвом викладачів університетів з різних наукових дисциплін.

Категорії учасників: студенти 3-го курсу (для медичних спеціальностей – 5 курс)

Дисципліни: інженерні, технічні і математичні, гуманітарні і соціальних науки.

Фінансове забезпечення: стипендія, що покриває трансфер, житло, медичне страхування, відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку.

Документи для подачі: он-лайн анкета, СV з описом наукових інтересів, рекомендаційний лист від наукового керівника, виписка з оцінками англійською мовою.

Дедлайн: середина вересня кожного року.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

СумДУ є активним учасником грантової програми ЄС Еразмус +, зокрема за напрямом КА1 – навчальна мобільність. Програма передбачає співпрацю з європейськими університетами задля взаємного обміну студентами, аспірантами, викладачами та співробітниками ВНЗ. Навчання або викладання можливе у різних галузях знань. Тривалість мобільності: для студентів та аспірантів – від 3 до 12 місяців, для викладачів та співробітників ВНЗ – від 5 днів до 2 місяців. Розмір стипендії залежить від країни, до якої вирушаєш на навчання або стажування.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

Програма передбачає навчання в Сполучених Штатах протягом одного семестру без отримання ступеня за будь-якими спеціальностями, а також участь у громадській роботі, семінарах з професійного розвитку та різноманітних культурних подіях.

Фінансове забезпечення: покриваються витрати на проїзд учасників програми до/зі США, навчання в американському університеті, проживання й харчування, медичне страхування, необхідні підручники та надається щомісячна стипендія.

Конкурс оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • Анкета;
 • Копія першої сторінки закордонного паспорту;
 • Два рекомендаційних листи з перекладом на англійську мову;
 • Завірені копія та переклад залікової книжки чи витягу із залікової книжки;
 • Офіційна довідка з місця навчання студента;
 • Переклад атестату про повну середню освіту (для студентів першого курсу навчання);
 • Сертифікат TOEFL (бажано надати);
 • Додаткові документи: сертифікати, грамоти тощо (за наявності).

Анкета та інші документи завантажуються онлайн.

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

За стипендіальною програмою ім. Фулбрайта щорічно оголошуються конкурси для студентів, аспірантів, викладачів та молодих дослідників на навчання та проведення досліджень в університетах США.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія, медичне страхування, квиток в обидва боки, оплата навчання в університеті (для студентів).

Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта певний пакет документів (залежить від виду стипендії).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися наступним за посиланням >>

Стипендії DAAD пропонують різноманітні можливості навчання, стажування, проведення досліджень та підвищення кваліфікації на базі ВНЗ або науково-дослідницьких установ Німеччини. Для студентів також пропонуються стипендії на участь у літніх курсах німецької мови та навчальні поїздки до Німеччини.

Фінансове забезпечення залежить від категорії учасника та тривалості програми.

Конкурси на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно заповнити онлайн-заявку та подати до Інформаційного центру DAAD у Києві певний пакет документів (перелік залежить від програми).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Програма підтримує мобільність студентів, аспірантів, викладачів та науковців на навчання та стажування у ВНЗ та наукових установах Словацької Республіки.

Тривалість мобільності: для студентів – 1-2 семестри; для аспірантів та викладачів – від 1 до 10 місяців.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія (сума залежить від категорії учасника).

Кінцевий термін подання документів на участь: 30 квітня та 31 жовтня щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн- заявку та завантажити необхідні документи. Оригінали певних документів необхідно надати до SAIA в Братиславі. Перелік документів на участь залежить від категорії учасника.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Китайський уряд запровадив ряд програм для надання стипендій студентам, аспірантам, викладачам і науковцям на навчання та проведення досліджень в китайських ВНЗ.

279 китайських університетів пропонують широкий спектр академічних програм в галузях економіки, медицини, комп’ютерних наук, історії, літератури, філософії та ін.

Пропонуються як повні, так і часткові стипендії, розмір стипендії залежить від категорії учасника. Конкурс оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати онлайн заявку з необхідними документами та надіслати пакет документів до приймаючого ВНЗ.  Перелік документів залежить від категорії учасника та виду програми.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Програма стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine» пропонує студентам та молодим випускникам можливість пройти стажування в провідних німецьких компаніях строком від трьох до п'яти місяців за наступними напрямками підготовки: економіка, фінанси, інженерія, IT/ телекомунікації та журналістика.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія (550 €), а також додатково покриваються витрати на медичне страхування та проживання.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн- заявку та завантажити наступні документи (англійською або німецькою мовами):

 • CV;
 • мотиваційний лист;
 • перелік оцінок;
 • додаткові документи (сертифікати, дипломи тощо);

Детальну інформацію про програму можна дізнатися за посиланням >>

Студенти випускних курсів, аспіранти та науковці можуть подавати заявки для участі в програмі ‘Visby”, яка передбачає отримання диплома магістра або проведення досліджень терміном до 6 – 12 місяців (залежно від статусу науковця).

Необхідні документи: мотиваційний лист, рекомендаційний лист, CV, диплом чи транскрипт оцінок, закордонний паспорт, орієнтовний план дослідницької роботи, список публікацій (за наявності).

Фінансове забезпечення: стипендія покриває усі витрати (9 000-15 000 SEK/ місяць, в залежності від ступеню науковця).

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням>>

Навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Мета Програми: презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами зі Східної Європи та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована на студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей.

Категорії учасників: студенти з 2-го курсу віком від 18 до 21 року.

Тривалість візиту: дo 12 днів.

Фінансове забезпечення: помешкання в хостелі в місті програми перебування, триразове харчування, часткове повернення коштів на проїзд, допомога в отриманні безкоштовної візи на період участі в STP.

Необхідні документи: он-лайн заявка, закордонний паспорт, виписка оцінок за останні 2 семестри, рекомендаційний лист.

Дедлайн: січень, червень кожного року.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Баварський академічний центр для країн Східної, Центральної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) пропонує студентам стипендії на участь у мовних курсах в Німеччині.

Тривалість програми – 2-3 тижні.

Фінансове забезпечення: покриваються витрати на навчання, проживання та харчування.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Стипендії ім. Ернста Маха надають можливість студентам, аспірантам та науковцям пройти навчання (1-2 семестри) або стажування (1-9 місяців) на базі ВНЗ Австрії за різноманітними напрямками підготовки.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія 1050 EUR – 1150 EUR (залежить від категорії учасника) та відшкодовуються транспортні витрати (до 1000 EUR).

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням
для студентів >>
для аспірантів та науковців >>

Стипендії Вишеградського фонду підтримують навчання в магістратурі або аспірантурі в країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччині.

Термін навчання: магістратура – до 4 семестрів, аспірантура – 1-2 семестри.

Фінансове забезпечення:

 • 2300 євро/на семестр для стипендіата + 1500 євро/на семестр для приймаючої установи;
 • можливість отримання тревел-гранту.

Конкурс оголошується щорічно.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Професіоналам і людям з країн, що розвиваються, пропонуються унікальні навчальні курси в різних центрах передового досвіду в Індії для розширення їх професійних навичок і можливостей, а також для підготовки їх до життя у більш глобалізованому світі. Програма повністю спонсорується урядом Індії. У 47 спеціально створених учбових закладах проводиться 280 короткострокових, середньострокових і довгострокових курсів протягом року, з таких спеціальностей: облік, аудит, банківська справа, фінанси, IT, телекомунікації, англійська мова, управління, захист зовнішнього середовища, а також технічні і спеціальні курси.

Вік кандидата повинен бути від 25 до 45 років. Обов’язкове знання англійскої мови та п'ятирічний досвід роботи.

Фінансове забезпечення: уряд Індії повністю покриває витрати на міжнародні або внутрішні авіаперельоти, проживання, а також вартість навчанні в інституті.

Детальну інформацію про програму, а також пакет документів можна дізнатися за посиланням >>

Mevlana Exchange Programme – це програма обміну для студентів та викладачів між закладами вищої освіти Туреччини та університетами інших країн. Студенти мають можливість навчатися за кордоном протягом 1-2 семестрів, викладачі – проводити лекції у термін від 1 тижня до 3 місяців.

Учасники програми мобільності отримують стипендії, яка визначається Виконавчою службою Ради вищої освіти Туреччини.

Детальна інформація про програму тут

Університети-партнери, з якими СумДУ реалізовує програму Mevlana Exchange Programme:

Yildiz Technical University
Eskisehir Technical University
Manisa Celal Bayar University

В рамках Угоди про співпрацю в галузі освіти та науки між Урядом Латвії та Україною українським студентам, аспірантам і викладачам пропонуються стипендії на навчання, проведення досліджень, викладання та участь у літніх школах у провідних ЗВО Латвії.

Категорія учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.
Тривалість мобільності: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.
Фінансове забезпечення: залежить від категорії учасника.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.

Детальна інформація за посиланням:

За консультацією щодо участі у програмах звертайтесь до групи міжнародної академічної мобільності ВМЗ
(Бібліотечно-інформаційний центр, каб. БІЦ-410, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 687-784).Якщо бажаєте отримувати новини щодо інших можливостей академічної мобільності напишіть нам Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., і ми долучимо Вас до розсилки.

Також приєднуйтесь до нас у соцмережах:

Участь у програмах міжнародної академічної мобільності – це можливість навчатися або проходити стажування на базі іноземного ВНЗ або підприємства.

Переваги участі у програмах академічної мобільності:

 • отримання нових знань, професійних навичок та нового досвіду;
 • знайомство з іноземним навчальним процесом та методикою викладання;
 • краща кар’єрна перспектива;
 • покращення мовних навичок;
 • нові знайомства і контакти.

Що потрібно для участі у програмі академічної мобільності?

Для участі у програмах навчання та стажування за кордоном необхідно підготувати певний пакет документів, до якого, зазвичай, входять:

 • CV або резюме;
 • перелік оцінок або диплом (оригінал та переклад*);
 • мотиваційний лист;
 • рекомендаційні листи;
 • перелік публікацій (для аспірантів та викладачів);
 • сертифікат про рівень володіння англійською мовою.

*у відділі міжнародних зв’язків можна замовити переклад документів, як додаткову платну послугу.

Детальну інформацію про організацію академічної мобільності, її види, цілі та завдання можна знайти у «Положення про академічну мобільність здобувачів вищої освіти».

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007
 
Доступ до публічної інформації
Центральний корпус, каб. Ц-339
тел.: +38(0542) 687-774
тел.: +38(050) 052-70-10
е-mail: [email protected]